Fradi-Újpest: Akár telt ház is lehet a derbin - vége a tilalomnak

Megszűnt a rendkívüli jogrend a koronavírus-járványt követően.
Dudás Gábor 2020. június 18., csütörtök 11:17
Megszűnt a rendkívüli jogrend a koronavírus-járványt követően.
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 18., csütörtök 11:17
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint a kormány 2020. március 11-én kihirdetett veszélyhelyzetet megszünteti. Emiatt a sportrendezvényeket, így az NB I-es mérkőzéseket érintő korlátizások is visszavonásra kerültek.

A Ferencváros be is jelentette a hétvégi, Újpest elleni rangadó kapcsán, hogy "a mérkőzés helyszíni megtekintésével kapcsolatban minden eddigi korlátozás megszűnik, azaz minden, érvényes jeggyel rendelkező szurkoló a helyszínen szurkolhat a derbin. Ez érvényes a 65 év felettiekre is."

A zöld-fehér klub ettől függetlenül arra kérte drukkereit, hogy fokozottan figyeljenek oda a higiéniai szabályok betartására. A stadion beléptető kapuinál továbbra is ott lesznek a kihelyezett kézfertőtlenítők, amelyeket bárki használhat, illetve a hoszteszek továbbra is biztosítják a kézfertőtlenítő használatát a kapukon kívül és belül egyaránt.

A már bajnok Ferencváros szombaton 21.05-től fogadja az Újpestet a Groupama Arénában, az OTP Bank Liga 31. fordulójában.

FRISSÍTÉS! Az országgyűlés döntéseivel összhangban a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége is visszavonta a hazai futballmérkőzésekre vonatkozó korlátozásokat, biztonsági intézkedéseket, melyeket a járvány terjedésének megakadályozása érdekében hozott - olvasható az mlsz.hu-n.

Nem maradnak érvényben a május 28-tól bevezetett, a stadionok lelátóit és a mérkőzések megrendezését érintő szabályozások, ami azt jelenti, hogy a szervező kluboknak mostantól lehetőségük nyílik a lelátók korlátozások nélküli megnyitására. Az MLSZ ugyanakkor felhívja a figyelmet a higiéniás és egészségügyi előírások, ajánlások alkalmazásának fontosságára, valamint a sportpályákon a megfelelő viselkedés betartására, a járvány terjedésének megakadályozása a továbbiakban is közös felelősségünk.

További információk a mérkőzésről itt!
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz