31!: A Fradi a Honvéd legyőzésével védte meg a bajnoki címét - videó

Bajnok a Ferencváros! A zöld-fehérek kedden este, a Budapest Honvéd 2-0-s legyőzésével biztosították be 31. elsőségüket az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Dudás Gábor 2020. június 16., kedd 22:54
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 16., kedd 22:54

A kora esti Kisvárda-ZTE bajnoki (0-1) első félidejéhez hasonlóan az Új Hidegkuti Nándor Stadionban sem hozott sok izgalmat az első bő 45 perc.

A felforgatott összeállításban pályára lépő FTC nem talált fogást a Honvédon, amely nem is akart igazán kockáztatni, így szép lassan csordogált a találkozó. Tulajdonképpen az első valamirevaló helyzetre a 32. percig kellett várni, ekkor Civic jó 32-33 méterről bombázott kapura ballal, és lövése alig kerülte el a bal felső sarkot.

Válaszként Uzoma veszélyes beadásánál Blazicnak kellett szögletre mentenie a kapu előtt és Szendrei elől.

A fordulás után nem sokkal majdnem megszerezte a vezetést az FTC: a Honvéd védelmének hibáját Botka és Zubkov használta ki majdnem. Előbbi passzolt az ukrán elé, aki ugyan kicsit jobbról, de tiszta helyzetből lőhetett, ám ballábas kísérlete elsuhant a jobb kapufa mellett. A 48. percben aztán jött is a vendéggól: Skvarka szöglete után Boli csúsztatott, a csapatkapitány, Blazic pedig közelről a hálóba fejelte a labdát (0-1).

Sőt, újabb öt perc múlva a meccset és az aranyérem sorsát is eldöntötte a Ferencváros. Egy felívelt Heister-labdát Zubkov mellkassal tett le Skvarka elé, aki 16 méterről a bal sarokba lőtt (0-2).

Újabb pár perc múlva Skvarka akár másodszor is betalálhatott volna, hogy aztán Ugrai egy ballábas lövéssel veszélyeztessen a másik oldalon, de Gróf védett.

A cserékkel is színesített folytatás már kevesebb lehetőséget hozott (bár a lefújás előtt Boli kihagyott egy ordító ziccert), a Fradi magabiztosan őrizte előnyét, és végül 2-0-s győzelmével már bő három fordulóval az idény vége előtt megnyerte 31. bajnoki címét.

Az FTC 24 év után nyert újra zsinórban két bajnokságot és 10 év után az első csapat lett az NB I-ben, amely megvédte a bajnoki címét.

Rebrov a második Fradi-aranyáról: "Nem olyan könnyű ez, mint látszik" - értékelés
Szergej Rebrov az Újpestnek sem ígért könnyű perceket.