Felkészülés: Ötgólos meccsen diadalmaskodott a Ferencváros

A zöld-fehérek 3-2-re legyőzték a Népligeti Sportközpontban a horvát Slaven Belupo csapatát felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2018. február 3., szombat 17:47
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 3., szombat 17:47

A kezdeti esőzés után már helyenként havazásban, irreális talajú pályán játszott felkészülési mérkőzést a Ferencváros a horvát élvonalban szereplő Slaven Belupo ellen a Népligeti Sportközpontban.

A találkozón a 18. percben a Fradi előtt adódott hatalmas lehetőség: Lovrencsics hozta gólhelyzetbe az új igazolást, Georgijevicet, aki a kapusra rávezethette a labdát, de Markovic kapujából kirobbanva védett. A 31. percben a horvátok megszerezték a vezetést, Ivanovski a jobb alsó sarokba gurított. Hat perccel később a zöld-fehérek egyenlíteni tudtak, Leandro beadása után Batik fejjel volt eredményes (1-1).

A második játékrész első percében a Ferencváros megfordította a mérkőzést, Gorriaran készített le Amadounak, majd a horvátok kapujába vágta a labdát. Nem sokkal később újra egyenlítettek a horvátok, tizenhatos vonaláról elvégzett szabadrúgás a keresztlécen csattant, majd Vidovic begurította a labdát Holczer alatt.  A 63. percben az egy évre kölcsönbe érkező Nagy Dominik is pályára lépett. Nyolc perccel később a Ferencváros újra átvette a vezetést, Gorriaran külsővel passzolt Lovrencsics Balázshoz, aki magabiztosan a kapuba talált és kialakította a 3-2-es végeredményt.

Felkészülési mérkőzés

Ferencváros-Slaven Belupo 3-2 (Batik 37., Amadou 46., Lovrencsics B. 71., ill. Katin 31., Tatar 56.)

Ferencváros, I. félidő: Dibusz – Botka, Blazic, Batik, Pedroso – Leandro, Szpirovszki – Lovrencsics G., Paintsil, Moutari – Georgijevics