Edzőmeccsek: Kiütötte szlovén ellenfelét a Fradi, egy 17 éves játékos is gólt szerzett - videó

A Ferencváros a szlovén másodosztályban szereplő NK Brezice ellen győzött 4-0-ra a két csapat vasárnapi, ausztriai felkészülési találkozóján.
Dudás Gábor 2020. július 26., vasárnap 18:54
Szerző: Dudás Gábor 2020. július 26., vasárnap 18:54

A Ferencváros az első percektől kezdve fölényben játszott, de a Brezicéé volt az első kapuralövés, Grófnak kellett nagyot védenie a 13. percben. Négy perccel később viszont vezetést szerzett az FTC: Varga szöktette Tokmacot, aki elfektette a kapust, majd higgadtan a hálóba gurított (1-0) - írja a fradi.hu.

Nem sokat kellett várni a második Fradi-gólra sem. A 31. percben Heister adott remek labdát Vargának a bal oldalon, aki középre passzolt Somáliához, ő Tokmacot játszotta meg, az első gól szerzője pedig nagyszerűen szöktette a mindössze 17 évesen a kezdőcsapatban helyet kapó Katona Bálintot, aki a jobb alsó sarokba lőtt - ez volt a Fradi első csapatában az első találata a fiatal játékosnak (2-0).

A szünetben teljesen átalakította csapatát a mérkőzést a lelátóról néző Szergej Rebrov. A sorcsere azonban nem törte meg a gólsorozatot: az 50. percben Isael adott remek labdát Ramadannak, aki elfektette a kapust, de a gólvonalról tisztázni tudtak a védők. A kivágott labda Csonkához került, aki önzetlenül Skvarkához játszott, aki nem hibázta el a ziccert (3-0).

A 4-0-s végeredmény a 87. percben alakult ki: Civic bal oldali beadását Szignyevics fejelte a jobb alsóba.

A Ferencváros első edzőtábora utolsó barátságos mérkőzését hétfőn, 11 órától játssza a szlovén másodosztályú NK Drava Ptuj ellen.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

NK Brezice - Ferencváros 0-4 (Tokmac 17., Katona B. 31., Skvarka 50., Szignyevics 87.)

FTC, I. félidő: Gróf - Botka, Blazic, Dvali, Heister - Somália, Haratin - Varga R., Katona B., Tokmac - Boli

FTC, II. félidő: Dibusz - Lovrencsics, Frimpong, Csontos, Civic - Sigér, Csonka - Isael, Skvarka, Ramadan - Szignyevics