Dráma Torinóban: A Fradi a 92. percben kapott ki a BL-ben a Juventustól

Egy 92. percben esett Morata-fejessel győzte csak le a Juventus a hatalmasat küzdő Ferencvárost a Bajnokok Ligája G-csoportjában, így a Barcelonával együtt már tovább is jutottak a torinóiak.
Dudás Gábor 2020. november 24., kedd 22:52
Szerző: Dudás Gábor 2020. november 24., kedd 22:52

Nem kezdett egyáltalán bátortalanul a Ferencváros, próbálta a labdát is birtokolni a magyar bajnok és benne is volt a támadásaiban a veszély. Az első komolyabb lehetőség azért a Juventusé volt, a 14. percben, egy remek akció végén Dybala lőtt kapásból, Dibusz azonban lábbal szépen hárított.

A vezetést viszont hatalmas meglepetésre az FTC szerezte meg! A 19. percben Tokmac húzott el a jobbösszekötő helyén, majd lőtt-passzolt (nem túl jól), de a megpattanó labdát a középen érkező Uzuni közelről a hálóba pofozta (0-1). Sőt, néhány perccel később Zubkov egy ígéretes kontra során vezethette két társával a védelemre a labdát, de kissé elhamarkodottan lőtt, a labda pedig de Ligtről szögletre vágódott. Volt egy hasonló lehetőség nem sokkal ezután is, ott Tokmac nem tudta jól átvenni a labdát.

A Fradi kontrái mellett azonban az ébredező Juventus támadásaiban is benne volt a veszély, egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek a torinóiak és végül a 35. percben egyenlítettek is. Cuadrado passza után picit befelé húzott Cristiano Ronaldo, majd ballal, 19 méterről kilőtte a bal alsót (1-1). Ez volt a világklasszis első BL-találata az idényben.

A fordulás után is maradt a Juve-fölény, ráadásul a budapesti meccshez hasonló ferencvárosi védelmi dekoncentráció/hibák is érkeztek. Az 57. percben Blazic rendkívül veszélyesen adott haza, Dibusz pedig az utolsó pillanatban mentett Ronaldo elől. Két perccel később Lovrencsics fejese kötött ki rossz helyen, Bernardeschi pedig 17 méterről lőtt is, a bal kapufa viszont mentett.

A 61. percben azért az FTC is eljutott a kapuig: Tokmac lőhetett jó helyzetből, de Alex Sandro belelépett a labda útjába.

A Juve cserékkel is próbált frissíteni, bejött például az a Morata is, aki a budapesti találkozón két gólt szerzett. Rögtön fel is dobta magát (a játkvezető helyesen nem ítélt 11-est), majd szerzett egy kapufát, a 92. percben pedig egy szerencsés fejesgóllal eldöntötte a találkozót.

A hősiesen védekező FTC hátsó alakzata pont a végjátékban hagyott ki egyszer, így a Juventus 2-1-re győzni tudott és a Barcelonával együtt továbbjutott a G-csoportból.

Bajnokok Ligája, G-csoport, 4. forduló:

Juventus - Ferencváros 2-1 (C. Ronaldo 35., Morata 92., ill. Uzuni 19.)

A meccs minden fontos mozzanata itt!

Juventus: Szczesny - Danilo, De Ligt, Alex Sandro - Cuadrado, McKennie (Kulusevski, 63.), Bentancur (Rabiot, 83.), Arthur (Ramsey, 83.), Bernardeschi (Chiesa, 63.) - Dybala (Morata, 63.), C. Ronaldo

Ferencváros: Dibusz - Blazic, Frimpong, Dvali – Lovrencsics (Botka, 75.), Somalia, Sigér (Laidouni, 75.), Heister – Zubkov (Isael, 70.), Uzuni, Tokmac (Boli, 70.)

Rebrov büszke és csalódott: "Versenyben voltunk Európa egyik legjobb csapatával"
Szergej Rebrov szerint csapata védekezése és kontrajátéka dicsérhető volt, bár a végén kihagyott megint a játékosok koncentrációja. Edzői értékelés Torinóból.

A másik meccsen:

Dinamo Kijev - Barcelona 0-4 (Dest 52., Braithwaite 57., 70. - a másodikat 11-esből, Griezmann 92.)

A csoport állása:

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)