Fotó: dvtk.eu

Felkészülés: Pintér Attila fia is játszott a Diósgyőr ellen, orosz csapatot vert a Honvéd - eredmények

Szombat délelőtt felkészülési mérkőzésen lépett pályára az élvonalbeli Mezőkövesd, a Budapest Honvéd, a Paks és a Gyirmót is.
Nyikes Zoltán 2021. július 17., szombat 13:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 17., szombat 13:51

Mezőkövesd–Diósgyőr

Szombat délelőtt a Mezőkövesd–DVTK mérkőzés vette kezdettét az edzőmeccsek sora, a két klub megegyezésének értelmében pedig rendhagyó módon kétszer hetven percet játszottak a felek.

A DVTK klubhonlapjának beszámolója szerint az első nagyobb helyzetre a 23. percig kellett várni, ekkor egy miskolci kontránál Zsolnai adta be laposan a labdát Könyvesnek, aki továbbcsúsztatta Kispálnak, de a védők szögletre mentettek. Négy perccel később Besirovic a 16-os sarkáról tekert a bal kapufa mellé. A 37. minutumban Oláh Bálint 22 méterről, kissé balról egy hatalmas bombát eresztett meg, amit Antal hatalmas bravúrral tornázott ki a léc alól.

A 49. percben megszerezte a vezetést a Mezőkövesd: Pillár középre fejelt egy beívelést, ahol Matija Katanec öt méterről a kapu közepébe stukkolt, 1-0. Az első hetven perc vége felé még Könyves és Zsolnai is próbálkozott, ám előbbi nem talált kaput, utóbbi kísérleténél pedig Antal védett.

A 99. percben Vajda ívelte be a labdát, amit Vutov 6 méterről a diósgyőri kapu mellé lőtt, négy perccel később viszont megduplázta előnyét a hazai csapa: Drazic bal oldali beadását Jurina közelről a hálóba fejelte, 2-0. A 111. minutumban majdnem szépített a DVTK, amikor Molnár beadását Eperjesi fejeltre kapura az ötös sarkáról, nem sokkal ment mellé.

Négy percre rá újabb hazai találat következett: egy szögletet követően a kipattanóból Vutov 18 méterről átlőtte a védelmet - a labda a kapu bal oldalában kötött ki, 3-0 - ezzel kialakult a végeredmény is. Érdekesség, hogy a mérkőzésen pályára lépett a mezőkövesdi vezetőedző, Pintér Attila fia, a 16 éves Pintér Filip is.

Felkészülési mérkőzés, Mezőkövesd

Mezőkövesd Zsóry FC–Diógyőri VTK (NB II) 3-0 (Katanec 49., Jurina 103., Vutov 115.)

Mezőkövesd: Antal (Bősz, 71.) – Farkas (Vági, 71.), Pillár (Kocsis, 71.), Katanec (Szépe, 71.), Vadnai (Vajda, 71.) – Madarász (Derekas, 71.), Cseri (Chrien, 71.), Karnitski (Cseke, 71.) – Jurina (Drazic, 71.), Nagy D. (Vutov, 71.), Besirovic (Jurina, 98., Pintér F., 131.).

Diósgyőr: Póser (Borsos, 71.) – Polgár (Eperjesi, 71.), Szatmári (Karan, 71.), Szűcs K. (Hegedűs, 71.), Bárdos (Bokros, 71.) – Szeles (Németh M., 71.), Oláh B. (Zsemlye, 71.) – Kispál (Jurek, 71.), Zsolnai (Molnár, 71.), Suljic (Makrai, 71., Orosz D., 117.) – Könyves (Hornyák, 71.).

Budapest Honvéd–Rosztov

Már a 3. percben bravúrt kellett bemutatnia az orosz kapusnak, amikor Nono jobb oldali szögletét a röviden érkező Eppel pörgette kapura, majd hét perccel később egy bedobást követően Melekhin elé került a labda, aki 11 méterről lőtt, Szappanos szögletre ütötte a labdát.

A félidő további részében is mindkét oldalon akadt próbálkozás, Honvéd részről Nagy Gergő kísérletezett, míg a másik kapu előtt Folmer és Mamaev volt a legaktívabb, de gól nem esett. A szünet után szinte azonnal Komlichenko került helyzetbe, a balösszekötő helyéről leadott, 14 méteres lövését Szappanos hárította. A 69. minutumban egy Rosztov-kontra után Tugarev került ziccerbe, de Szappanos eszén ezúttal sem tudtak túljárni.

A 75. percben megszerezte a vezetést a Honvéd: jobb oldali beadás után Komlichenko fejelt, Szappanos újabb nagy védést mutatott be, majd jöhetett a kispesti kontra, amely után Gale-től Bőléhez került a labda, aki védője szorításában és a kifutó kapus mellett higgadtan gurított a jobb alsó sarokba, 1–0 - olvasható a honvedfc.hu-n.

A hajrában Turischev és Mamev is még próbálkozott, de nem változott az állás, így nyert a Honvéd.

Felkészülési mérkőzés, Fürstenfeld

Budapest Honvéd–Rosztov (orosz I.) 1-0  (Bőle 75.)

Honvéd: Szappanos – Mezghrani, Batik (Benczenleitner, a szünetben), Klemenz, Tamás K. – Nagy G. – Bőle, Nono, Hidi, Májer – Eppel (Gale, 66.).

Rosztov: Baburin – Langovich, Martic, Melekhin, Nikolayev (Tosevski, 59.) – Mamev, Gigovic Schetinin (Sukhomlinov (80.) – Folmer, Komlichenko, Tugarev (Turischev, 80.).

Gyirmót–Ajka

Az élvonalbeli Gyirmót a 26. percben került hátrányba a hazai edzőmeccsén, ekkor Gaál beadására Tóth G. érkezett és öt méterről jobb külsővel a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát.

A második játékrészben aztán összejött a fordítás, előbb Ene labdaszerzést követően lépett be a játékba, majd játszotta ki jobb oldalra Szeginek a labdát, aki egy igazítást követően a hosszúra ívelt, a beadott labdára Zeke érkezett és bal lábbal kapásból kapuba rúgta a labdát, a 65. percben pedig Medgyes játszotta a kiugró Simon elé a labdát, aki a vendég kapus mellett elhúzva az üres kapuba gurított, 2-1 - írja a gyirmotfc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion

Gyirmót FC Győr–Ajka (NB II) 2-1 (Zeke 55., Simon 65., ill. Tóth G. 26.)

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi A. – Szegi V., Karacs D., Széles I., Zeke M. – Radics M., Kovács D., Hajdú Á. – Herjeczki K., Varga B., Heffler N.
60. perctől: Hársfalvi- Major, Ene, Csörgő, Kirják-Vass-Nagy P., Medgyes, Szatmári-Lencse, Simon

FC Ajka: Horváth – Görgényi D., Heffler T., Csemer Gy., Lehoczky R, Tajthy T, Tóth G, Csizmadia Z, Gaál B, Szarka Á.

Paksi FC–NG Rogaska

Több mint féltucat gólt lőtt Bognár György csapata az utolsó szlovéniai edzőmérkőzésén. A lefújást követően a tréner így értékelte a látottakat a klubhonlapon: – Az eddigieknél egy jóval könnyedebb edzőmeccset játszottunk a tábor zárásaként. Ennek ellenére az első félidben ellenfelünk egy kicsit erősebbnek mutatkozott, ekkor mi nem nagyon tudtuk kihasználni a helyzeteinket. A második játékrészben viszont fiataljaink meglepő módon nagyszerű iramban futballoztak. Szép gólokat lőttünk, így kifejezetten tetszett a második negyvenöt perc, nagyszerűen játszottunk – mondta Bognár György a találkozót követően.

Felkészülési mérkőzés, Slovenske Konjice, Szlovénia

Paksi FC–NG Rogaska 7-2 (Haraszti 12. - 11-esből, Ádám 42., Debreceni 48., Sajbán 53., Hahn 69., Gyurkits 71., Süvöltős 76.)

Első félidő: Simon B. - Kulcsár, Böde, Kinyik, Bertus - Windecker, Balogh, Nagy R. - Szendrei Á., Ádám, Haraszti
Második félidő: Rácz - Görög G., Lorentz, Lenzsér, Debreceni Á. - Budai I., Kesztyűs, Gyurkits G. - Sajbán, Hahn, Süvöltős A.

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)