Edzőmeccsek: A Sepsi verte a Haladást, svájci csapat a Puskás Akadémiát - eredmények

Az Újpest és a Honvéd után újabb három élvonalbeli magyar gárda játszott felkészülési mérkőzést kedden, Törökországban, illetve Spanyolországban.
Dudás Gábor 2019. január 22., kedd 20:45
Szerző: Dudás Gábor 2019. január 22., kedd 20:45

A Szombathelyi Haladás 2-1-re kikapott a román első osztály negyedik helyén álló Sepsi OSK-tól Törökországban. Egy-egy nagy védést jegyezhettek a kapusok mindkét oldalon, mielőtt a székely csapat vezetést szerzett volna. A 24. percben egy jobb oldali beadás után Yasin Hamed nyolc méterről a jobb sarokba fejelt (0-1) - számolt be a haladas.hu.

Az első félidő végét és a második elejét is megnyomta a Haladás, több alkalommal is közel járt az egyenlítéshez, ami végül a 62. percben jött össze: Schimmer jobb oldali beadását Stoian Rabusic elé ütötte, a támadó pedig 14 méterről, kapásból a kapu közepébe helyezett (1-1).

Tíz perc múlva azonban eldöntötte a találkozót Mensah, 18 méterről, ballal a jobb felső sarokba bombázott (1-2). A Haladás ment előre, támadott az egyenlítésért, de hiába.

- Nagyon jó iramú mérkőzést vívtunk, egy fikarcnyit sem volt jobb a Sepsi. A vereség ellenére elégedett vagyok a csapattal, jól futballoztak a fiúk - mondta a mérkőzés után a szombathelyi vezetőedző, Horváth Ferenc.

Szombathelyi Haladás – Sepsi OSK 1-2 (Rabusic 62., ill. Hamed 24., Mensah 72.)

Haladás: Rózsa - Schimmer, Kolcák, Tamás, Halmosi - Mészáros, Holdampf, Nyári, Németh Márió - Rabusic, Grumics

A Basel után egy másik svájci csapat, a Lausanne is 2-1-re győzte le a Puskás Akadémiát a felcsúti gárda keddi, harmadik spanyolországi edzőmeccsén.

A 8. percben Varga Ádám egy svájci fejest még bravúrral védett, de Lucas Pos a kipattanót már könnyedén helyezte a kapuba (1-0). A pfla.hu tudósítása szerint a 26. percben növelte előnyét a Lausanne: a tizenhatos előterében egy már megszerzett labdát újra elveszített a magyar csapat, a felfutó balhátvéd, Nicolas Getaz lecsapott rá, majd éles szögből a rövid sarokba bombázott (2-0).

Negyedórával a vége előtt Prosser Dánielt szerelték szabálytalanul a svájciak a tizenhatos előterében, a szabadrúgást a sértett laposan a jobb alsóba lőtte a két sorfalba beékelődött játékostárs között (2-1), beállítva ezzel a végeredményt.

Lausanne FC – Puskás Akadémia FC 2-1 (Pos 8., Getaz 26., ill. Prosser 75.)

PAFC: Varga Á. – Osváth, Mioc, Bokros, Nagy Zs. – Kiss T., Varga J., Urblík, Prosser – Knezevic, Arabuli

Cserék: Balogh B., Szakály P., Vega, Radó A., Komáromi Gy., Latifi

A Paks 1-0-ra kapott ki utolsó törökországi felkészülési találkozóján az azeri élvonalban szereplő Zira FK csapatától, a 61. percben született a győztes találat.

- Ma nem játszottunk jól, de a Zira csapatának sem voltak nagy lehetőségei. A gólt egy nagy hiba előzte meg. Inkább a mezőnyben gyűrtük egymást ellenfelünkkel. Hiányoznak a találatok, gólokat várok a csapattól. A mai találkozón is mindenki kapott lehetőséget, a forma javítására van még két hetünk - értékelte a vezetőedző, Csertői Aurél a paksifc.hu-nak.

Paksi FC - Zira FK 0-1

Paks: Nagy G. - Kulcsár, Fejes, Bobál, Szabó - Zsidai, Kecskés, Papp - Remili, Simon, Bartha

Cserék: Rácz, Báló, Egerszegi, Gévay, Hahn, Horváth, Kesztyűs, Kővári, Lenzsér, Nagy R., Zachán