Öt éve veri a Vidi a Lokit Debrecenben: Nego döntött a rangadón - videó

Nem szakadt meg a DVSC 2013 ősze óta tartó rossz hazai sorozata a Vidi ellen, a fehérváriak megint győztek Debrecenben, ezúttal Nego góljával, így - megelőzve a Honvédot - felléptek a tabella második helyére az OTP Bank Ligában.
Dudás Gábor 2018. november 25., vasárnap 18:55
Szerző: Dudás Gábor 2018. november 25., vasárnap 18:55

2013 ősze óta csak kikapott otthon a DVSC a Viditől az NB I-ben, ami plusz pikantériát is adott a debreceni rangadónak. Eközben a fehérváriaknak az Újpest hétközi legyőzése után fontos volt, hogy megint három ponttal tartsák a lépést és a különbséget a listavezető Ferencvárossal szemben.

Ennek megfelelően jó iramban és sok helyzettel is indult el a találkozó, az első tíz percben főként a Loki veszélyeztetett - Kovácsiknak háromszor is játékba kellett avatkoznia.

A 12. percben azonban majdnem a Vidi került előnybe, Kusnyír az utolsó pillanatban szerelte Hadzicot, aki Hodzic átadása után kerülhetett volna ziccerbe. A feszült és kemény csatát két sárga lap és Vinícius megtorolatlan könyököse is "színesítette".

Szűk negyedórával később megint Hadzic ugrott ki a védő között, egyedül indult meg a kapu felé, de végül csak estében tudott gurítani, Nagy a jobb alsónál ütötte ki a labdát. Nem sokkal később Hodzic a felső lécet találta el, válaszul Kovácsik védte bravúrral Tőzsér bombaerős szabadrúgását.

A 40. percben aztán már jött az első gól is: Loic Nego lépett ki ezúttal a védők mögé Marko Scepovic passza után, elhúzta a labdát Nagy mellett, majd a becsúszó Szatmárin is átemelve a labdát az üres kapuba lőtt. 0-1 volt a félidő.

Tőzsér rafinált kísérlete vezette fel a második játékrészt, nyesését védte látványosan Kovácsik. Herczeg András nem sokkal később beküldte a pályára az igen eredményes idényt futó Takács Tamást is, de a következő (már kisebb) lehetőség is Tőzsér előtt adódott: a 63. percben Barna készítette le a labdát a rutinos középpályásnak, aki 17-ről nem találta el jól a labdát, így Kovácsik simán védett.

A küzdelmes, de kevesebb helyzetet hozó félidő hajrájára néhány mérsékelten izgalmas jelenet maradt még. A 77. percben Nego durrantott kisodródott helyzetből a jobb alsó mellé, a másik oldalon Avdijaj kísérlete nem okozott nagy gondot Kovácsiknak, és hiába játszott mezőnyfölényben a Loki, végül nem tudta bevenni a vendégek kapuját, így tovább folytatódott rossz hazai sorozata a Vidi ellen.

A sorsdöntő, BATE elleni EL-meccsre készülő fehérvári gárda sikerével megelőzte a Honvédot jobb gólkülönbségének köszönhetően és továbbra is 5 pont a lemaradása az éllovas FTC mögött.

Herczeg: "A Vidi klasszis csapat"; Nikolic: "Ez nem jellemző ránk" - így látták az edzők
Herczeg András szerint a DVSC legalább egy pontot megérdemelt volna a Vidi ellen, Marko Nikolic viszont úgy látta, már az első félidőben lezárhatták volna a rangadót.