NB I: Két gól és négy sérülés a forduló első meccsén, Debrecenben - videó, tabella

Bár rengeteg helyzetet kidolgoztak a csapatok, gól csak mindkét oldalon egy-egy született, amivel a Haladás megszerezte első idegenbeli pontját a szezonban.
Csakfoci Admin 2018. szeptember 1., szombat 18:59
Szerző: Csakfoci Admin 2018. szeptember 1., szombat 18:59

A hazai pályán játszó Loki kezdte aktívabban a mérkőzést, az első három percben már mindkét támadójuk, Takács és Könyves előtt is adódott gólszerzési lehetőség. Varga Kevin remek csele után hiába hozta magát ziccerbe, fölé lőtt, Takács azonban a 21. percben már nem hibázott: Tőzsér jobb oldali szöglete után a felső léc segítségével bólintott a kapuba (1-0).

A 42. minutumban kisebb meglepetésre egyenlített a Haladás: Mészáros Norbert mellett tudott kilépni Priskin, lövése Kinyik lábán felpattanva jut a kapuba (1-1).

Az első félidőben már három kényszerű cserét voltak kénytelenek végrehajtani a vezetőedzők: a Haladásból Benes helyére Tamás László, a DVSC-ben Barna helyére Ferenczi János, Cikos helyett pedig Kusnyír érkezett a pályára.

Fordulás után változott a játék képe, a kezdő sípszó után a Haladás szinte kapuja elé szögezte a Lokit. Schimmer ziccerben nem talált kaput, majd Mészáros Karol lövését kellett kiütnie Nagy Sándornak, ekkor benne volt a levegőben, hogy fordíthatnak a szombathelyiek. Aztán újra magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, Könyves kétszer is nagy helyzetben hibázott, Bódi lövését pedig Király fogta. Közben a túloldalon a csereként beállt Németh Márió próbálkozását hárította óriási bravúrral Nagy Sándor. A hajrában még Schimmert is le kellett cserélni sérülés miatt, Halmosi váltotta, de újabb gól már nem született. Így a csapatoknak meg kellett elégedniük 1-1 ponttal, ami a Haladásnak az első idegenbeli pontot jelenti az idényben.

DVSC - Haladás 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Takács 21. ill. Priskin 42.

FRISS: ÍGY ÁLL AZ NB I TABELLÁJA - KATTINTS!