Doll: "Csak magunkat okolhatjuk", - így látták az edzők az NB I mai meccseit

Horváth eredménytől függetlenül elégedett lett volna. Mestermérleg.
admin 2016. október 15., szombat 20:50
Szerző: admin 2016. október 15., szombat 20:50

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Haladás - Ferencváros 2-0 (Gaál 65., Iszlai 83.)

Mészöly Géza (Haladás): Nagyon szép esténk van! Megéltünk szép dolgokat: bennmaradás, stadionbúcsúztató és ez az este is benne van a Top 3-ban. Órási volt a támadójátékunk az első félidőben, pici nüanszokon múlott, hogy nem szereztük meg a vezetést. Nagy mentális erő volt bennünk, tudtunk tiszta fejjel gondolkodni a szurkolói eufória mellett, ráadásul Rózsa jelezte, hogy "itt ma nem rúgtok nekem gólt!" - nagy tartást kaptak a többiek a kapusunktól. Elhitték a srácok, hogy meg lehet fogni a Fradit! Motiválni nem kellett a fiúkat, nem voltak görcsösek.

Magyar szinten izgalmas, jó körítésű meccset játszottunk, volt show-elem, azaz jó úton haladunk! Gyorsak voltunk a támadófázisban, annak ellenére, hogy gólt nem az elején tudtunk szerezni. Aggódtam egy picit a harmadik kapufa után, hogy a sors visszavág... de a félidőben megbeszéltük, hogy mit tegyünk. Örülök, hogy a "németes mezben" németektől ellesett pontrúgás-variáció után szereztünk gólt. Nagy kulcs volt az, hogy a felfokozott hangulat ellenére többször is mi higgadtunk le először: jó egyéni teljesítmények mellett remek volt az összhang! Köszönöm a drukkereink támogatását! (haladasfc.hu)

Thomas Doll (Ferencváros): Először is gratulálok a Haladásnak a megnyert meccshez. Két teljesen különböző félidőt láttunk: az első 30 percben nyújtott teljesítmény miatt nagyon csalódott vagyok. Nem voltak megnyert párharcaink, mindig egy lépéssel le voltunk maradva, a Haladásban sokkal több tűz volt, mint bennünk. Aztán 11-es kaptunk, amikor 2-3 góllal vezethetett volna a Hali: talán a futballistenek úgy döntöttek, hogy nem volna igazságos, ha akkor megszerezzük a vezetést. A második félidőben már sokkal jobban játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, de sajnos nem használtunk ki egyet sem. Ha pedig egy ilyen jobb periódusban nem lövünk gólt, akkor – különösen egy ilyen hektikus, sok furcsa sárga lappal tarkított meccsen – könnyen a vesztes oldalon találhatjuk magunkat.

Nem ez az első meccs, amikor azt érzem, hogy nagyon könnyelműen, már-már örömmel adják nekünk a sárga lapokat. Ez nagyon zavaró, hiszen sárga lappal a birtokában nyilván máshogy megy bele párharcokba egy-egy játékos. Ugyanakkor ki kell jelentenem, hogy nem a játékvezető hibája, hogy elvesztettük a meccset, a saját hibáink vezettek a vereséghez. Sajnos jelenleg több játékosunk megelégedettnek tűnik, mintha kicsit hátradőltek volna. Ezen gyorsan változtatnunk kell, és mindenkinek mondom, hogy ha esetleg nem megy igazán jól a játék, akkor még többet kell futni, még több párharcba belemenni, azokat megnyerni és küzdeni. Sajnos ismét megtapasztaltuk, hogy a hosszú szünetek után nem tudunk jó ritmusban visszatérni a pályára, ismét idő kell, hogy visszaszerezzük. Az első 30 perc miatt akkor is csalódott lettem volna ma, ha esetleg mi nyerünk 2-0-ra. Túl kell lépni ezen a meccsen, és eredményesebbnek kell lennünk. (fradi.hu)

DVTK - Videoton 2-0 (Novothny 73., Elek 86.)

Horváth Ferenc (DVTK): Nagyon rég ültem már úgy sajtótájékoztatón, hogy győzelem után kell okosakat mondanom. Jól futballoztunk ma este, ezúttal egy más felfogású együttes lépett ma pályára. Odafigyeltek a játékosok egymásra és jól funkcionáltunk csapatként. Ha nem nyertük volna meg a mérkőzést, hanem mondjuk 0-0 lett volna, akkor is elégedett lennék, mert olyan Diósgyőrt láttam a pályán, amilyet szeretnénk. Örülök, hogy egy ilyen jó csapat ellen sikerült szép eredményt elérnünk. Elkezdődött a bajnokság második harmada, bízom benne, hogy nem csak a Vidi, vagy az Újpest ellen tudunk majd nyerni, hanem a csapat a folytatásban végig meg tudja majd mutatni az igazi arcát (vidi.hu)

Henning Berg (Videoton): Az ilyen hosszú szünetek utáni mérkőzések jellemzően szorosak szoktak lenni, ez ma sem volt másképpen. Az első félidőben mi voltunk a jobb csapat, sok lehetőséget kialakítottunk és még többet kialakíthattunk volna, ha jobban ülnek az utolsó passzok. A második félidőt se kezdtük rosszul, de aztán egy jól sikerült pontrúgás után megszerezték a vezetést a hazaiak. Tudtuk, hogy rögzített szituációkból veszélyesek a magas embereik miatt, Novothny góljánál a beadás és az érkezés is jól sikerült. Ezt követően próbáltunk nagy nyomást helyezni rájuk, de jöttek a kontratámadások, Elek Ákos pedig szép gólt szerzett. Ha a DVTK a jövőben is így játszik, akkor biztosan előrébb lépnek majd a tabellán, mert jó játékosok alkotják a keretüket. Ma is jól védekeztek, ezt el kell ismerni, nekünk pedig úgy kell dolgoznunk, hogy legközelebb ennél biztosan jobb teljesítményt nyújtsunk.“ (vidi.hu)

Honvéd - Újpest 1-1 (Lanzafame 70., ill. Lázok 52.)

Marco Rossi (Honvéd): Ha nem is volt ma látványos meccs, de taktikára, iramra nem lehetett panasz. Figyelembe véve, hogy az Újpest hogyan játszott a Ferencváros ellen, elmondhatjuk mi teljesen ki tudtuk kapcsolni a játékukat. Mindenre felkészültünk, célratörően futballoztunk, domináltunk, jobban játszottunk. Sajnáljuk, hogy döntetlenre volt ez csak elég.. Sok támadásunkat csak szabálytalanul állították meg, ezért sok szabadrúgáshoz jutottunk. Sajnos ezekkel a szabadrúgásokkal nem tudtunk élni, kivéve eggyel. Az első félidőben is volt egy szép figura, ezt illett volna berúgni, de kapufa lett. (honvedfc.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): Egy rendkívül harcias, melós meccset láthattak ma a nézők. Mindig nehéz feladat egy hosszabb kihagyás után maximumra pörgetni a játékosokat, és ez vissza is köszönt a mai teljesítményünkben. Ugyanakkor elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával, mert mindent beleadtak a mai mérkőzésen. Összességében örülök a megszerzett egy pontnak, és biztos vagyok benne, hogy jövő héten jobban megy majd a játék. (ujpestfc.hu)

Paks - DVSC 1-1 (Bartha 13., ill. Vittek 47.)

Csertői Aurél (Paks): Nehéz megfogalmazni azt, amit erről a mérkőzésről gondolok. Hazai pályán mindenképp nyerni kell ahhoz, hogy előrébb tudjunk lépni. Úgy érzem, hogy a második félidő első öt percét leszámítva, mindent meg is tettünk a győzelem érdekében. Számos helyzetet dolgoztunk ki, de a góllövéssel hadilábon álltunk ezen a meccsen. A bekapott gól előtt háromszor elrúghattuk volna a labdát. Van olyan, hogy az ilyen szituációkat nem kell szépen megoldani. Tehát, voltak lehetőségeink, ami biztató, de ezeket a meccseket hoznunk kellene, ezeket meg kell nyerni. Nem játszottunk rosszul, de ez most csak egy pontot ért. (paksifc.hu)

Leonel Pontes (DVSC): Úgy gondolom, reális eredmény született. Ugyanakkor az első félidőben gólokat szerezhettünk volna, és vezethettünk volna 2-1-re 3-1-re. A második félidőben sikerült gólt szereznünk, a cserékkel szerettünk volna újabb gólokat lőni, de sok labdát vesztettünk a középpályán, amiből az ellenfél jól kontrázott.(haon.hu)

Vasas - MTK 3-2 (Ádám 18., Saglik 23., 32., ill. Vadnai 4., Torghelle 21.)

Michael Oenning (Vasas): Örülök annak, hogy meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Nagyon jó volt az első félidő  a támadások szempontjából, a játékosok hajtottak, küzdöttek, és ez meghozta az eredményt. Esetenként túlpörögtünk, és nem a legjobb megoldást alkalmaztuk, de látni lehetett a hitet a játékosokban, kétszer is felálltunk, és nyerni tudtunk. A csapaton belül jó az összhang, küzdenek egymásért a fiúk. Voltak hibák a kapott góloknál, de jól tartottuk magunkat. (mtkbudapest.hu)
Teodoru Vaszilisz (MTK):  Aki kilátogatott a Fáy utcába, az jó mérkőzést látott. Jól kezdtünk, megszereztük a vezetést, lendületensen játszottunk. A beadásokra nem figyeltünk eléggé, nem koncentráltunk rendesen, ez megbosszulta magát, és ez elkísért minket a mérkőzés végéig. Nem volt ma benne a meccsben a döntetlen, de a futball ilyen. Féltettek minket a csütörtöki avatótól a fáradtság miatt, de azt gondolom, a játékosok jó állapotban voltak, sorra dolgozták ki a helyzeteket, amiket ki is hagytak. Egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna. (mtkbudapest.hu)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.