Van már NB I-es kieső a kupában: Az MTK 99. perces góllal verte a Diósgyőrt - videó

Már a legjobb 32 között lebúcsúzott a DVTK a Magyar Kupától, miután egy, a hosszabbításban született góllal kikapott a másodosztályt vezető MTK-tól. A kék-fehérek a látottak alapján megérdemelten jutottak tovább.
Dudás Gábor 2019. december 3., kedd 19:25
Szerző: Dudás Gábor 2019. december 3., kedd 19:25

Magyar Kupa, élő: Szeged - Fehérvár - kattints!

Aktívan és gólratörően kezdtek a csapatok, figyelnie kellett mindkét védelemnek az első negyedórában. Lencse szinte azonnal gólt is szerezhetett volna a 2. percben, amikor is a hazaiak rutinos támadója befordult emberéről, majd 11 méterről, balról az oldalhálóba lőtt.

A DVTK-nak közben kényszerű cserét kellett végrehajtania Márkvárt sérülése miatt, de alapemberük kiesése annyira nem zavarta meg a vendégeket, akik egyre többször jutottak el a hazai kapuig. A 22. percben Prosser pöckölt bele egy röviden hazaadott labdára, amely végül Varga lábát is érintve pörgött szögletre.

A fiatal Orosz lövése és Korbély lövése sem volt veszélytelen aztán, de gól egyikből sem született, majd a 42. percben Ivanovski esett nagyot Varju mellett, 11-est reklamált, de a játékvezető - a visszajátszás alapján - helyesen továbbot intett.

A fordulás után rákapcsolt az MTK és jöttek szinte sorra  a hazai helyzetek. A 47. percben Antal védte bravúrral Mezei 18 méteres lövését, majd öt percre rá Deutsch lőtt laposan, a DVTK kapusa viszont magához ölelte a labdát. Az 57. minutumban két nagy Lencse-helyzet is kimaradt: az előbbinél nem találta el jól a labdát, nem sokkal később azonban alig bombázott a bal felső sarok mellé-fölé, 16 méterről.

A 65. percben Katona remek csellel ment el, majd kapura tört, amikor Polgár beérte és meglökte. A szélső elesett, de Barna Gábor játékvezető nem fújta be a 11-est.

A 71. percben Antal ezúttal egy megpattanó Schön-lövésre nyúlt vissza, góltól megvédve kapuját. Erre szinte azonnal jött a válasz: Hasani remek csellel ment el a jobb oldalon, majd visszagurított Ivanovskinak, akinek a lövésébe Fülöp vetődött bele önfeládozó módon.

És a hajrára is maradt egy-egy lehetőség: a 89. percben Mezei került kecsegtető lövőhelyzetbe, de kísérletét Antal - másodjára - hatástalanítani tudta, majd a lefújás előtt nem sokkal a csereként beállt Bacsa fejelt kevéssel a bal kapufa mellé. Jöhetett a hosszabbítás!

Hosszabbítás:

Kis híján azonnal előnybe került az MTK, Kanta 19 méteres szabadrúgása azonban kipattant a jobb oldali kapufáról. A jóval aktívabb hazaiak a 99. percben aztán - mondhatni megérdemelten - megszerezték a vezetést: az ugyancsak a padról beszállt Schön egy szép egyéni akció végén került ziccerbe és nem is hibázott, 11 méterről lőtt a kapuba (1-0).

A Diósgyőr görcsösen próbált előre menni az egyenlítésért, de kevés veszélyt jelentett a kapura. Eközben az MTK veszélyes kontrákat vezetett, több lehetősége is volt a 2-0-hoz, de az eredmény már nem változott. A másodosztály listavezetője megérdemelten jutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.