NB I: Idegenben verte az Újpestet a Feczkó-mentes DVTK - videók

Eltiltását töltő vezetőedzőjét nélkülözve tudott kimagaslót nyújtani a Diósgyőr: a borsodiak komolyabb nehézségek nélkül győzték le idegenben az Újpestet.
Csakfoci Admin 2019. november 23., szombat 21:35
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 23., szombat 21:35

Újpest - DVTK 0-2 (Márkvárt 24., Tabakovic 32.)

Előzetesen nehéz mérkőzésnek ígérkezett a fővárosi vendégszereplés a DVTK számára, hiszen nemcsak az eltiltott Feczkó Tamás, de Dusan Brkovic és Dejan Karan sem segíthette a pályán a diósgyőrieket, így kényszerből két szélső hátvéd került a védelem tengelyébe Tamás Márk és Polgár Kristóf személyében.

Bár az első percekben érezhetően ingatag lábakon állt a vendégek hátsó alakzata, az idő múlásával egyre magabiztosabb játékot mutattak a vendégek, Onovo lövésére Prosser rögtön válaszolt. A 24. percben már az előnyt is magukénak tudhatták a vörös-fehérek: egy felívelés után Tabakovic fejelt okosan a földre, és bár Banai bravúrral védett, az üresen érkező Márkvárt ellen már ő is tehetetlen volt (0-1).

Az Újpest jóformán fel sem ocsúdhatott, máris kettőre növelte az előnyét az ellenfél: a 32. percben Burekovicsot futotta le Shestakov, majd passzolt vissza Tabakovicshoz, aki a tizenhatos előteréből megszerezte első gólját diósgyőri színekben (0-2).

A komoly hátrány tudatában a hazaiak is jobban igyekeztek, a 39. percben Zsótér kapufája révén közel is kerültek a szépítéshez.

A félidőben változtatást eszközölt Nebojsa Vignjevic a lilák összeállításában: Koszta érkezett az első játékrészben elszigetelten futballozó Simon helyére. A Diósgyőr rendezett védelmét azonban így sem tudták megtörni, úgyhogy érkezett Szakály és Bjarnason is a 60. percben. A DVTK a mérkőzés végéhez közeledve igyekezett tördelni a játékot, kihasználva az újpestiekre nehezedő nyomást. Ez végül nyerő stratégiának is bizonyult, mert bár több lehetőség is adódott Koszta és Feczesin előtt, Danilovic kapuját egyikük sem tudta bevenni.

Győzelmével a DVTK a 8. helyre ugrott, megelőzve a forduló előtt a borsodiak előtt álló Kisvárda-DVSC kettőst.

NB I: A Puskás elvitte a három pontot a Vidi otthonából, élre állt a Mezőkövesd – eredmények, videók
Négygólos mérkőzésen aratott győzelmet a Puskás Akadémia a MOL Fehérvár FC otthonában, így a Kaposvár elleni győzelmével a Mezőkövesd a tabella élére ugrott.