A Diósgyőr a hajrában vezetést szerzett a Videoton ellen (2-1), miközben a Balmazújváros-FTC meccs 3-3-ra állt. Miskolcon közben vége lett a találkozónak, ezt követően a játékosok a pályán állva, mobiltelefonon követték a történéseket.
Így láthatták azt is, hogy a Balmazújváros negyedszer is betalált, ám Rudolf Gergely találatát nem adták meg a 95. percben. Mint kiderült, helyesen:

a támadó egyértelműen lesről talált be, így a Szőts Gergely vezette játékvezetői csapat (asszisztensei: Kóbor Péter és Huszár Balázs voltak) remek döntést hozott egy kiélezett szituációban.

Íme, a jelenet videón:

Menny és pokol egy percben Balmazújvárosban

Menny és pokol néhány másodpercben Balmazújvárosban!Disógyőrben már telefonon figyelték, ahogy Rudolf Gergely 94. percben szerzett lesgólját érvényteleníti a játékvezető. Ezzel eldőlt, hogy a DVTK menekült meg és a Balmaz esett ki az NB I-ből.Részletek: http://bit.ly/2ss2WdG

Közzétette: M4Sport – 2018. június 2.

A DVTK játékosai így örülhettek a bentmaradásnak. A diósgyőrieknek egyébként ez a gól ért NB I-es tagságot:

Ezzel a góllal menekült meg a DVTK

Íme a gól, amivel megmenekült a DVTK!Makrai Gábor tanári találata felrobbantotta a diósgyőri arénát!