Már nem utolsó a DVTK az NB I-ben - egy félidő alatt lelépték a Puskás Akadémiát

A Puskás Akadémia 3-0-s legyőzése már az első félidőben kialakult Diósgyőrben, a DVTK magabiztos sikerével ellépett az NB I utolsó helyéről.
Dudás Gábor 2020. október 25., vasárnap 21:25
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 25., vasárnap 21:25

Remekül kezdett a forduló előtt sereghajtó DVTK a Puskás Akadémia ellen, hiszen már az ötödik percben vezetést szerzett. Drazic remek csellel csapta be Spandlert, majd ballal nagy gólt lőtt a jobb felsőbe (1-0).

A 17. percben aztán büntetőhöz jutott a hazai csapat, ekkor Drazic esett el Plsek mellett, a megítélt 11-est pedig Ivanovski lőtte a bal sarokba (2-0).

Két felcsúti lehetőség után aztán jött a harmadik diósgyőri gól is. A 38. perben, egy közös Meissner-van Nieff hiba után Márkvárt szépen adott be jobbról, az érkező Grozav pedig a hosszún, közelről a kapuba rúgta a labdát (3-0).

A második játékrész első felében visszább vett a tempóból a DVTK, de mielőtt ezt kihasználhatta volna a Puskás Akadémia, a vendégek emberhátrányba is kerültek. Az 56. percben Spandler kézzel állította meg a labdát, hogy Drazic el ne induljon vele, ezért megkapta a második sárgáját.

Némi meglepetésre a tíz emberrel küzdő felcsútiak voltak a veszélyesebbek a következő percekben, Mancé kapáslövésében benne volt  a szépítő gól is, de aztán az idő előrehaladtával elfogyott a vendégek energiája.

Az ex-felcsúti Hegedűs szabadrúgása, vagy épp Ivanovski közeli lövése is meghozhatta volna a negyedik hazai gólt, ami végül elmaradt, de a DVTK is fölényes győzelemmel lépett el az OTP Bank Liga utolsó helyéről, amely így már a Mezőkövesdé.