2/2: Megvan az új Diósgyőr-edző második győzelme, kétgólos hátrányból fordított a csapata - videó

Hátrányból fordítva, a hajrában szerzett gólokkal győzte le a Zoran Zekic vezette Diósgyőr a Mezőkövesdet a két csapat szombati felkészülési mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2021. január 16., szombat 16:47
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 16., szombat 16:47

Szombaton 14:30-kor lejátszotta második felkészülési mérkőzését az elmúlt időszakban jelentős átalakuláson áteső Diósgyőr, amely ezúttal a Mezőkövesd ellen lépett pályára.

Pintér Attila együttese már az 5. percben megszerezte a vezetést: egy hosszú indítást Jurina egyből kapura lőtt, a labda a jobb oldali kapufáról került a gólvonal mögé. Tíz perccel később megduplázta előnyét a Mezőkövesd, Cseri centerezése után a hosszún Jurina emelkedett a legmagasabbra, és a kapu bal oldalába fejelt - derül ki a dvtk.eu közvetítéséből.

A második félidőben őrületes hajrát mutatott be a Diósgyőr, amely az utolsó percekben megfordította az állást. A 84. percben Szeles rántotta le Ivanovskit a tizenhatoson belül, amiért megkapta a második sárga lapját, így kiállította a játékvezető, a megítélt büntetőt a sértett lőtte a hálóba. Három perccel később egyenlítettek a hazaiak, Shestakov jobb oldali beadását Molnár csúsztatta a jobb oldali kapufa mellé.

A 90. percben újabb tizenegyest kapott a Diósgyőr, amit Grozav félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt, ezzel Zoran Zekic tanítványai győzelemmel zárták a téli felkészülést.

Felkészülési mérkőzés, DVTK Stadion - zárt kapuk mögött

DVTK-Mezőkövesd 3-2 (Ivanovski 84. - 11-esből, Molnár 87., Grozav 90. - 11-esből, ill. Jurina 5., 15.) - kiállítva: Szeles 84. (Mezők9vesd)

DVTK I. félidő: Antal - Grgić, Milović, Soldo, Pikk - Márkvárt, Zivulic - Hasani, Rui Pedro, Grozav - Drazic
DVTK II. félidő: Malenica - Shestakov, Karan, Hegedűs, Marin - Max, Iszlai - Korbély (Molnár 72.), Grozav, Suljic - Ivanovski

Mezőkövesd: Szappanos (Aleksic, 67.) - Eperjesi (Farkas D. 67.), Nesterov (Szeles - a szünetben), Katanec (Margvelashvili 67.), Vadnai (Vajda S. 59.) - Berecz Zs. (Karnitski 62.), Martic (Meskhi 59.), Cseri (Nagy D. 54.) - Vutov (Chrien 54.), Jurina (Kavtaradze 54.), Beširovic (Bencze M. 67)