NB I: 74 év után győzelemmel tért vissza az élvonalba a Budafok – videók

A hatalmas esőben lejátszott találkozót Vaszicsku góljával nyerte meg a Budafok a Kisvárda ellen.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 17., hétfő 20:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 17., hétfő 20:50

Az élvonalba 74 év után feljutó Budafoki MTE a Kisvárdát fogadta az NB I 1. fordulójának hétfői játéknapján.

A hazai együttes bátran kezdte a találkozót, a 3. percben például Medgyes labdaszerzése után Takács a bal oldalról laposan adott középre, ott érkezett is 2 két társa, de egyikük sem tudta kapura továbbítani a labdát. Tíz perccel később azonban már ünnepelhettek a minden jegyet elkapkodó budafoki drukkerek, miután Oláh Bálint szerzett labdát a Kisvárda térfelén, majd remekül ugratta ki a leshatáron álló Kovácsot, aki 14 méterről a bal sarokba helyezett, 1-0.

Az egyenlítésre azonban nem kellett sokat várni, a 17. minutumban Viana nyert meg egy fejpárbajt Vaszicsku ellen a középpályánál, majd a megszerzett labdával végigrobogott egészen a budafoki kapuig, Romic csak hátrált, a támadó pedig 14 méterről a bal sarokba tekert, 1-1.

A szünetig hátralévő időben a nagy szél és a pályára zúduló hatalmas eső sem könnyítette meg a csapatok dolgát, talán ennek a hatására is többnyire a mezőnyben zajlott a játék és kevés helyzet alakult ki.

A második játékrész elején is többnyire a középpályán harcoltak egymással a csapatok, a két kapusnak csak nagyon ritkán kellett játékba avatkoznia. A Kisvárdának sikerült végül hamarabb felpörgetnie a játékot, a 60. percben Hej 12 méterről, a bal oldalról vette célba a hosszú alsót, de Póser lábbal védett, majd hét perccel ezt követően Kovácsréti és Simovic szép összjátéka után utóbbi ugratta ki Vianát, aki kissé kisodródott helyzetből a bal oldalon célba vette a rövidet, de Póser nagyot védett.

A 74. percben is a budafoki kapust dolgoztatták meg, ekkor Kovácsréti a bal oldalról, 23 méterről vette célba a bal alsót, lapos lövését Póser szögletre tolta. Az addig többnyire csak védekező budafokiak aztán egy szögletet követően a semmiből ismét megszerezték a vezetést, a 80. percben sarokrúgását szögletét követően Vaszicsku 11 méterről, kapásból, szorongatott helyzetből a jobb alsóba lőtte, 2-1.

Két perccel később majdnem egyenlített a Kisvárda: Melnyik jobb oldali beadása után Cukalasz emelkedett a legmagasabbra középen, a jobb alsóba tartó csúsztatását viszont bravúrral fogta Póser. Zsóri a 83. percben eldönthette volna a három pont sorsát, a Puskás-díjas támadó zavartalanul vihette volna a labdát Dombóra, de 25 méterre a kaputól meglátta, hogy a kapus kimozdult, így át akarta emelni őt, de nagyon elméretezte.

Az utolsó percek már kevésbé szóltak a fociról, a Kisvárda ugyan nyomott az ítéletidőben, de szinte alig lehetett látni valamit a lezúduló eső miatt, a mérkőzés inkább hasonlított egy vízilabdameccsre. Ennek következtében pedig szinte lehetetlen volt veszélyt kialakítani, a Budafok viharos körülmények között megnyerte a találkozót.