Kivégzés az NB I-ben: Kilenc gólt kapott otthon a sereghajtó Budafok - videó

Hatalmas verésbe szaladt bele az OTP Bank Liga 31. fordulójának első vasárnapi meccsén a sereghajtó Budafok, amely hazai pályán kapott ki 9-2-re a Pakstól, úgy, hogy 1-0-ra még vezetett.
Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 16:21
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 16:21

Elképesztő gólzáport hozott az első félidő. A 15. percben a Budafok szerzett vezetést, miután Medgyes elvitte a labdát négy védő mellett, majd visszakapta Csonkától és 10 méterről a jobb sarokba gurított (1-0).

A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig, hiszen két perccel később Nagy Richárd tekert 11 méterről a bal sarokba (1-1). A 26. percben Papp Kristóf lőtt 15 méterről bombagólt a bal felsőbe (1-2). A 38. percben növelte előnyét a Paks: a budafoki védők nem tudtak felszabadítani, a Szabóba vágott labda Hahn elé pattant, aki hét méterről nem hibázott (1-3). Nem sokkal később szépítettek a hazaiak, Takács vitte el a labdát Hegedüs mellett és az üres kapuba gurított (2-3).

Az első félidő utolsó percében Ádám volt eredményes 14 méterről. 2-4(!) volt a félidei állás.

A második játékrészben sem állt le a Paks, amely két kapufa mellett újabb négy gólt is felírhatott.

A 55. percben Bognár remek passza után az immáron duplázó gólkirály-jelölt, Hahn 15 méterről, nagy erővel lőtt a kapuba, úgy, hogy a labda a bal kapufáról pattant a hálóba (2-5). Az 58. minutumban Oláh nagy hibája és Bognár labdaszerzése után a középpályás a kapuig gyalogolhatott szinte el, végül 10 méterről, Póser lába mellett lőtt a kapuba (2-6).

De nem sokat kellett várni a hetedik, majd a nyolcadik gólra sem. A 70. percben Bognár szabadrúgása után Szabó János 3 méterről fejelhetett, nem is hibázott (2-7). Majd három perccel később a mezőny legjobbja, Bognár egy védőről elé kerülő labdát vágott 14 méterről, kapásból a jobb alsóba (2-8). A 91. percben pedig Sajbán balról belőtt labdáját a triplázó Hahn terelte a kapuba (2-9).

A súlyos vereséggel a Budafok szinte már reménytelen helyzetből várja az utolsó két fordulót (ha este a Honvéd pontot szerez a Mezőkövesd ellen, a budafokiak elbúcsúznak az élvonaltól), a Paks viszont bejelentkezett a nemzetközi kupaindulásra is.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

Budafok - Paks 2-9 (Medgyes 15., Takács 43., ill. Nagy R. 17., Papp K. 26., Hahn 38., 55., 91., Ádám M. 45., Bognár I. 58., 73., Szabó J. 70.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Budafok: Póser - Huszti A. (Fekete M., 64.), Nikolic, Jagodics, Medgyes - Micsinai (Kulcsár K., 46.), Oláh B. - Szabó M. (Skribek, 70.), Csonka (Soltész, 64.), Takács R. (Lőrinczy, 70.) - Kovács D.

Paks: Hegedüs - Lorentz, Böde (Szélpál, 71.), Tamás O., Szabó J. - Papp, Balogh B. (Haraszti, 71.), Bognár I. (Szakály D., 76.) - Hahn, Ádám M. (Sajbán, 56.), Nagy R. (Szabó B., 56.)

17:00: MOL Fehérvár-Ferencváros - élőben itt!

19:30: Bp. Honvéd - Mezőkövesd