Az MLSZ jegeli a kamutizit megítélő bírót, nagy visszatérők az NB I-ben – bíróküldés

Az MLSZ kijelölte az OTP Bank Liga 2018/2019-es idénye harmadik fordulójának játékvezetőit. Kassai Viktor vezeti a vasárnapi Honvéd-Paks összecsapást.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 2., csütörtök 10:54
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 2., csütörtök 10:54

A múlt héten kicsit csendesebb volt az élet az NB I-ben, ami a játékvezetők teljesítményét illeti. Az előző fordulóban a Diósgyőr-Puskás Akadémia (2-2) találkozón erősen kétes 11-est megítélő és messze a legtöbb, összesen kilenc sárga lapot kiosztó Karakó Ferenc ezúttal nem kapott meccset a hétvégére.

Az előző héthez szembetűnő változás, hogy a tavaly májusban, a szövetség díjátadóján az év bírójának megválasztott Solymosi Péter, valamint Pintér Csaba sem vezet mérkőzést. Utóbbit a MOL Vidi-Mezőkövesd meccsre alapvonali játékvezetőnek jelölte a szövetség.

Az első fordulóból két visszatérőt is delegált a hétvégi bajnokikra a szövetség. Legutóbb az első fordulóban, valamint a Cliftonville – Nordsjælland EL-selejtezőn tevékenykedő Andó-Szabó Sándor vasárnap, Újpesten fújja a sípot, ahol a lila-fehérek a hét elején edzőváltáson áteső Kisvárdát fogadják hazai pályán. Visszatérőnek számít Vad II István is, aki a 38 éves, békéscsabai születésű kollégájához hasonlóan nemzetközi kupameccsen működött közre - ezúttal a Ferencváros-Haladást kapta.

A mögöttünk hagyott fordulóban a Honvéd-Kisvárda (4-0) találkozó bírója, Farkas Ádám ezúttal is kapott meccset, szombaton a Puskás-Akadémia találkozón dirigál majd. "Duplázik" Erdős József is, aki a DVSC-Diósgyőr összecsapáson látja el a játékvezetői feladatokat.

A múltheti MTK-Fradin a 300. NB I-es meccsét abszolváló, és a magyar válogatott rémálmával együtt tanuló Kassai Viktor a Honvéd és a Paks összecsapását vezeti.

OTP Bank Liga, 3. forduló – bíróküldés

Augusztus 4., szombat:

17:00: Puskás Akadémia – MTK (Farkas Ádám)

18:00: DVSC - Diósgyőr (Erdős József)

20:15: Ferencváros – Haladás (Vad II István)

20:15: MOL Vidi FC - Mezőkövesd (Berke Balázs)

Augusztus 5., vasárnap:

18:00: Újpest – Kisvárda (Andó-Szabó Sándor)

18:00: Honvéd – Paks (Kassai Viktor)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.