Világraszóló magyar siker: 69 év után, 4-0-ra győztünk Angliában - videó

Fegyelmezett, taktikus és mégis gólratörő játékkal győzött 4-0-ra(!) Wolverhamptonban a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában, amely így 69 év után először nyert Angliában.
Dudás Gábor 2022. június 14., kedd 22:36
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 14., kedd 22:36

Előbb lelátói füttyszóval és gyalázkodással (a himnuszunk alatt), majd angol nyomással kezdődött a találkozó és szükségünk volt egy nagy Nagy Zsolt-mentésre is, hogy ne kerüljünk hátrányba. A hazai lendület azonban gyorsan elfogyott, maradt a heves csata és a mezőnyjáték, hogy aztán megszerezzük a vezetést Wolverhamptonban!

A 16. percben Szoboszlai felívelt szabadrúgása egy védőről Sallai elé került, aki úgy lőtt a kapu jobb oldalába 7 méterről, hogy a labda Ramsdale-t is érintette (0-1).

A gól láthatóan megfogta a már Budapesten is elvérző Eb-ezüstérmest, aki csak úgy járt közel igazán az egyenlítéshez, hogy Orbán saját kapuját vette véletlenül célba a 36. percben, de Dibusz óriási bravúrral védett. 0-1 volt a félidő.

A fordulás után megint bekezdtek az angolok, de álltuk a sarat, különösen Szalai Attila volt elemében a védelemben. A 71. percben aztán végképp elcsendesítettük a hazai közönséget: a padról beszállt Ádám Martin szinte egyből remekül szolgálta ki Sallait, aki külsővel, 10 méterről vette be az angol kaput (0-2).

Kane egy kapufával riogatott, de a magyar gólok jöttek megint! A 79. percben Nagy Ádám beadása és Nego fejese után még levágódott a labda, amit Ádám Martin készített le Nagy Zsoltnak, aki 16 méterről, estében lőtte ki a jobb alsót (0-3). A lefújás előtt nem sokkal, a 90. percben pedig meglett a negyedik is: Nagy Ádám szolgálta ki remek indítással Gazdagot, aki rendkívül higgadtan lőtt Ramsdale mellett a kapuba (0-4).

Ekkor már emberelőnyben is játszottunk, hiszen Stones a 82. percben, második sárgával kiállt, de ez nem számított, a vége egy egészen fantasztikus 4-0-s idegenbeli győzelem lett, amire Angliában 1953 és a legendás 6-3 óta nem volt példa!

Marco Rossi az angliai csodáról: "Ez hihetetlen volt, a pályám eddigi csúcsa" - értékelés
Marco Rossi és Gareth Southgate nyilatkozata az angol-magyar Nemzetek Ligája-mérkőzés után. Kapitányi értékelések.

Nemzetek Ligája, A-divízió, 3-as csoport:

Anglia - Magyarország 0-4 (Sallai 16., 70., Nagy Zs. 79., Gazdag 90.)

Piros lap: Stones (82.)

Anglia: Ramsdale - James, Guehi, Stones, Walker - Bellingham, Phillips, Gallagher - Bowen, Kane, Saka

Magyarország: Dibusz - Lang, Orbán, Szalai A. - Fiola, Schäfer, Styles, Nagy Zs. - Sallai, Szoboszlai - Szalai Á.

A másik meccsen:

Németország - Olaszország 5-2 (Kimmich 10., Gündogan 49. – 11-esből, T. Müller 51., Werner 68., 69., ill. Gnonto 78., Bastoni 94.)