Válogatott: Az a szlovák bíró vezeti a magyar-szerb meccset, akivel legutóbb itthon hengereltünk

A 34 éves szlovák bíró, Filip Glova vezeti a csütörtök esti Magyarország–Szerbia felkészülési mérkőzést a Puskás Arénában.
Dudás Gábor 2022. március 22., kedd 20:20
A 34 éves szlovák bíró, Filip Glova vezeti a csütörtök esti Magyarország–Szerbia felkészülési mérkőzést a Puskás Arénában.
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 22., kedd 20:20
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A szlovák Filip Glova 2016 óta tagja az UEFA játékvezetői keretének, vezetett már Nemzetek Ligája-meccset és két évvel ezelőtt az Európa Liga főtábláján is bemutatkozhatott. A bírónak csütörtökön (19:30, Puskás Aréna) Frantisek Ferenc, Tomás Straka és Ivan Kruzliak lesz majd a segítője a magyar-szerb meccsen.

A magyar válogatottnak eddig egy mérkőzést vezetett, méghozzá a legutóbbi hazai meccsünket tavaly novemberben, amikor a nemzeti csapat 4-0-ra győzött a San Marino elleni világbajnoki selejtezőn.

Glovának ezen kívül is van "magyar múltja", hiszen 2017-ben ő fújta a sípot a Videoton és a máltai FC Balzan EL-selejtezőjén, amely 3–3-ra végződött, ami akkor a fehérváriak továbbjutását jelentette.

De tavaly ősszel a szlovák labdarúgás botránymeccsének is részese volt: a két szurkolótábor rendbontása miatt alig 15 percet követően le kellett fújnia a játékvezetőnek Nagyszombatban a Fortuna Liga rangadóját, a Spartak Trnava-Slovan Bratislava találkozót.

Olvastad már?
Szerbia: "A lehető legkomolyabban kell vennünk a magyarokat is"
A Budapesten is pályára lépő szerb válogatott két tagja, Strahinja Pavlović és Uroš Račić szerint a Magyarország és Dánia elleni párharc jó felkészülés és nyitány lesz mindaz előtt, ami az évben a csapatukra vár.
Elolvasom
Átigazolások
Belgrádban folytatja
Abu Fani
A Crvena zvezda hivatalos oldalán jelentette be, hogy szerződtette Mohammed Abu Fanit, aki a Ferencvárostól igazolt a belgrádi klubhoz.
Megvan a Slovan új edzője
Yaya Touré
Yaya Touré lett a Slovan Bratislava vezetőedzője, miután hároméves szerződést kötött a pozsonyi klubbal.
DVSC
Szűcs Portugáliában?
Eldőlt, hogy Szűcs Tamás a nyár folyamán távozik a DVSC-től. A 21 éves, négyszeres válogatott középpályás kapcsán lengyel és portugál érdeklődő is volt - utóbbi liga lehet a végső befutó. (Öltözőn Túl)  
Tovább az összes átigazoláshoz