MK: Hatalmas meccsen 0-1-ről 3 perc alatt fordított a Haladás

A Magyar Kupa 8. fordulójának szerdai mérkőzésén a Haladás egygólos hátrányból fordítva 2-1-re nyert a vendég Budafok ellen.
Csakfoci Admin 2019. december 4., szerda 18:39
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 4., szerda 18:39

A lelátón helyet foglalt a Haladás korábbi futballistája, a nyár óta a MOL Fehérvárban futballozó Funsho Bamgboye, a zöld-fehérek egykori edzője, a jelenleg a kazah válogatott másodedzőjeként dolgozó Michal Hipp és az U19-es válogatott szövetségi edzője, Preisinger Sándor is. Kiegyenlített játékkal teltek az első percek, majd a 8. percben megszerezte a vezetést a Budafok. Bal oldali szöglet után Kirják középen továbbfejelte a labdát, az érkező Romic négy méterről a bal sarokba fejelte (0-1) - tudósított a haladas.hu.

A gól után visszaálltak a vendégek, ám a szombathelyiek nem boldogultak a jól záró budafoki védelemmel. A 21. percben Medgyes bal oldali beadásáról a kapu torkában éppen csak lemaradt Novák. Hét perccel később Habovda beadását Gaál a tizenegyespontról a bal sarok mellé fejelte. Aztán két minutum múlva egy jobb oldali szöglet után Vaszicsku ziccerből, öt méterről leadott lövését védte Gyurján. Próbálkozott a Haladás, de ha el is jutott az ellenfél kapujáig, a beadások pontatlanok voltak. Aztán Gaál 20 méteres szabadrúgása az egyik védőn megpattanva centikkel zúgott el a jobb kapufa mellett. Majd Gaál fejjel próbálkozott, de a labda elpattogott a bal sarok mellett.

Szünet után Szabó Máté 20 méteres lövését tolta bravúrral a léc fölé Gyurján. A vasiak próbálkoztak becsülettel, egyre többször kerültek a vendégvédők közé. Ám komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni a hazaiak - de a budafoki kontrák is veszélytelenek voltak. Gyűrték egymást a csapatok, az iramra nem lehetett panasz, de mindkét csapat rengeteg hibával futballozott. A 78. percben Németh Milán bal oldali beadásszerű lövését Kovács tolta nagy nehezen a léc fölé. A 83. percben Kiss Bence elé pattant a labda, a középpályás 22 méterről, ballal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-1).

Két perc múlva fordított a Haladás: Medgyes jobb oldali beadását a röviden érkező Szalay hat méterről a bal sarokba vágta (2-1). A ráadásban Gyurján és az egyik vendégjátékos ütközött a levegőben, mindkettejüket hosszasan ápolták.

Magyar Kupa, 8. forduló, szerda

Haladás - Budafok 2-1 (Kiss B. 83., Szalay Sz. 86., ill. Romic 8.)

Haladás: Gyurján – Habovda, Jagodics, Jancsó, Németh Milán – Kiss B., Holdampf – Gaál (Tóth-Gábor, 46.), Medgyes, Doktorics (Szekér, 46.) – Novák (Szalay, 74.)

Budafok: Kovács Z. – Margitics, Oláh, Vankó, Kovács D. – Micsinai, Filkor(Horváth R., 69.), Vaszicsku, Romic – Kirják, Szabó

Később játsszák

15.30: Szombathelyi Haladás (NB II)–Budafoki MTE (NB II)
18.00: ETO FC Győr (NB II)–Mezőkövesd
18.00: Dunaújváros (NB III)–Siófok (NB II)
20.00: Békéscsaba (NB II)–Ferencváros

Elmaradt

Vác FC (NB II)–Újpest – a pálya alkalmatlansága miatt, új időpont később
Dorog (NB II)–DVSC – a pálya alkalmatlansága miatt, új időpont később
Ózd (NBIII)–Kaposvár – az Ózdot kizárták

MK: Gyorsan elintézte ellenfelét a Paks, egy NB I-es csapat búcsúzott - eredmények
A Kisvárda a harmadosztályú Pécs otthonában maradt alul a Magyar Kupa 8. fordulójának szerdai játéknapján.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.