MK: Gyorsan elintézte ellenfelét a Paks, egy NB I-es csapat búcsúzott - eredmények

A Kisvárda a harmadosztályú Pécs otthonában maradt alul a Magyar Kupa 8. fordulójának szerdai játéknapján.
Nyikes Zoltán 2019. december 4., szerda 13:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. december 4., szerda 13:52

Ahogyan azt a 12 órási kezdés előtt megírtuk, a Vác-Újpest és a Dorog-DVSC összecsapás is elmaradt a Magyar Kupa 8. fordulójának szerdai játéknapján a pálya alkalmatlansága miatt, ezért délben csak hét mérkőzést rendeztek meg - napokkal ezelőtt pedig már azt is lehetett tudni, hogy az Ózd-Kaposvár találkozó is elmarad a harmadosztályú csapat kizárása miatt.

Az élvonalbeli csapatok közül a Paks négy gólt lőtt már a 24. percig a Mosonmagyaróvárnak, így korán eldöntötte a továbbjutás sorsát, továbbá a Zalaegerszeg és a Budapest Honvéd is magabiztos előnyre tett szert a szünetig, a fordulás után a kispesti együttes még tovább tudta növelni góljai számát.

A Puskás Akadémiának sem jelentett akadályt a harmadosztályú Dabas-Gyón FC legyőzése, ám a Kisvárdának már közel sem ment ennyire könnyen Pécsett, a baranyaiak ugyanis óriási meglepetésre Tihanyi góljával legyőzték Dajka László együttesét.

Magyar Kupa, 8. forduló, szerda

Mosonmagyaróvári TE (NB III)–Paks 0-4 (Kecskés 5., Böde 9., Báló 13., Könyves 24.)
Monor (NB III)–Budapest Honvéd 1-3 (Barthel 85., ill. Moutari 22., Lanzafame 51., Vadócz 69.)
Pécsi MFC (NB III)–Kisvárda 1-0 (Tihanyi 65.)
Szarvas (Békés megyei I.)–ZTE FC 0-2 (Szépe 15., Ikoba 42.)
Dabas-Gyón FC (NB III)–Puskás Akadémia 0-3 (Van Nieff 18., Meissner 45., Vanecek 63.)
Lipót Pékség SE (NB III)–Gyirmót (NB II) 3-1 (Varga T. 33., Zámbó 101, Farkas 103., ill. Koltai 5.) - hosszabbítás után Kiállítva: Heffler 92. - Gyirmót
III. Kerületi TVE (NB III)–Vasas FC (NB II) 2-1 (Balázs 15., Borvető 118., ill. Torghelle 22 - 11-esből) - hosszabbítás után Kiállítva: Erdei 91. - III. Ker

Később játsszák

15.30: Szombathelyi Haladás (NB II)–Budafoki MTE (NB II)
18.00: ETO FC Győr (NB II)–Mezőkövesd
18.00: Dunaújváros (NB III)–Siófok (NB II)
20.00: Békéscsaba (NB II)–Ferencváros

Elmaradt

Vác FC (NB II)–Újpest – a pálya alkalmatlansága miatt, új időpont később
Dorog (NB II)–DVSC – a pálya alkalmatlansága miatt, új időpont később
Ózd (NBIII)–Kaposvár – az Ózdot kizárták

Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)