Magyar Kupa: A Diósgyőr már csak az NB I-ben tud bent maradni - videó

A Mezőkövesd nyerte a keddi megyei rangadót a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, 2-0-ra legyőzve és kiejtve a DVTK-t.
Dudás Gábor 2021. február 23., kedd 19:19
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 23., kedd 19:19

Az első komolyabb lehetőségre a 12. percig kellett várni, Martic 23 méteres szabadrúgása a felső lécet is érintve kerülte el a jobb felső sarkot. A 18. percben Nagy Dániel balról érkező labdája egy védőről pörgött Vutov elé, aki egyből lőtt is ballal, de Malenica leért a jobb sarokra.

A félidő közepén jött az első komolyabb diósgyőri lehetőség, ekkor, egy ellentámadás végén Drazic készítette le a labdát Ivanovskinak, a támadó löketét azonban kiütötte Szappanos.

A játékrész hajrájára fordulva aztán vezetést szerzett a meccset inkább irányító házigazda: a télen, épp Diósgyőrből igazolt Rui Pedro a Chrientől elécsorgó labdát vágta a jobb alsóba - a vendégek lest reklamáltak, de nem volt igazuk (1-0).

A gólt követően Vojtus helyzete még kimaradt, de így is jött a második hazai találat a 42. percben. Chrien lövését bravúrral védte Malenica, Vutov azonban a kipattanót a bal felsőbe vágta (2-0).

Próbálta kezdeményezőbben futballozni a DVTK a szünetet követően, majd edzője is aktivizálta magát, hiszen a 62. percben négy cserét hajtott végre egyszerre. Két cserejátákos dolgozta is ki talán a legnagyobb diósgyőri helyzetet is Pikk számára: a 72. percben Grozav passzolt be balról, Vanecek letette a labdát Pikknek, aki épphogy a bal kapufa mellé lőtt.

A hajrában egy hazai cserejátékos, Kamenar is kis híján betalált, a 86. percben bombája a felső lécen csattant. Gól azonban már nem született, 2-0-ra győzött a Mezőkövesd és a legjobb nyolc közé jutott, ahol a Puskás Akadémia-Újpest találkozó győztesével találkozik majd.

A korábbi kétszeres kupagyőztes DVTK így már a legjobb 16 között elbúcsúzott az MK-tól, ezzel Zoran Zekic csapata már csak a legfontosabb feladatára kell, hogy koncentráljon: az NB I-es bennmaradásra. Ehhez az első lépéseket pénteken kellene megtennie - épp a Mezőkövesd ellen, már hazai pályán.