Magyar Kupa: A Loki tízig, az MTK kilencig, az Újpest és a Hali hatig jutott – eredmények

Így alakultak a Magyar Kupa 6. fordulójának délutáni eredményei. Több élvonalbeli csapat is kiütéssel nyert.
Budai László 2017. szeptember 20., szerda 17:10
Szerző: Budai László 2017. szeptember 20., szerda 17:10

Több igazán nagy gólarányú győzelem is született a Magyar Kupa 6. fordulójában. A Loki győzött a legnagyobb különbséggel: többek között Tisza Tibor mesterötösének köszönhetően 10-1 lett a Csongrád elleni meccs vége.

Az NB II-es MTK sem panaszkodhat, hiszen 9-0-val indulhat haza a Tállya otthonából.

Az Újpest és a Haladás hatig jutott. A lila-fehérek Tischler Patrik első félidőben szerzett mesternégyesével alapozták meg az Öttevényen elért sikert – a támadót a szünetben lecserélték. A szombathelyiek pedig Szarvaskenden nyertek 6-0-ra.

A Videoton is simán nyert: Szabó Bence duplájával, valamint Tamás és Fejes góljával ért el 4-0-s sikert, a Mezőkövesd pedig Kecskeméten rúgott négyet (1-4).

A Paks a Sárvárt (0-3), a Vasas a Nyíradonyt (0-2), míg a Balmazújváros a Karancslapujtőt verte (0-2).

A Honvéd szenvedett meg a leginkább, a kispestiek csak egy góllal győztek Pécsett.

A további, alsóbb osztályú MK-mérkőzések eredményeiért IDE kattints!

Az NB I-es csapatok eredményei

Csongrád-DVSC 1-10 - Takács (4.), Borda (öngól, 9.), Tisza (23., 54., 60., 68., 73.), Nagy K. (56.), Bárány (65., 92., Fodor (70.)

Karancslapujtő-Balmazújváros 0-2 (Habovda, Vólent)

Kecskemét-Mezőkövesd 1-4 (Balog, ill. Majtán (3), Baracskai)

Mohács-Videoton 0-4 (Szabó (2), Tamás, Fejes)

Nyíradony-Vasas 0-2 (Pavlov 62., Kulcsár 92.)

Öttevény-Újpest 0-6 (Tischler (4), Pávkovics, Simon)

Pécs-Honvéd 0-1 (Holender)

Sárvár-Paks 0-3 (Daru, Simon M., Zachán)

Szarvaskend-Haladás 0-6 - Medgyes (3.), Mészáros (18., 40.), Tóth B. (21.), Rácz (43.), Grumic (89.)