Magyar Kupa: Két perc alatt öngólt és gólt is szerzett a Honvéd játékosa

2-1-re győzte le a visszavágón az NB II-es Siófokot a kispesti gárda, így 4-3-mal jutott a legjobb nyolc közé. Baráth Botond mindkét kapunál eredményes volt.
Dudás Gábor 2018. március 7., szerda 19:50
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 7., szerda 19:50

Az elmúlt hetekhez képest viszonylag jobb időjárási körülmények között, és nem mellékesen játékra alkalmas pályán fogadta a Honvéd a Siófok csapatát a Magyar Kupa-nyolcaddöntőjének visszavágóján. A találkozó első góljára a 11. percig kellett várni, Gazdag ment el a jobboldalt, majd a tizenhatos sarkáról hajszálpontosan lőtte ki a jobb hosszú sarkot.

A vezetés megszerzése után a kispestiek több ígéretes lehetőséget kidolgoztak, de hol Tajti védett bravúrral, hol a védők tisztáztak.

A második játékrészben a vendégek előtt is adódtak helyzetek, azonban ezeket nem tudták gólra váltani. A Honvéd az 58. percben kétgólosra is növelhette volna előnyét, miután Eppelt húzták vissza az ötösön belül – sokan a játékosok közül, és a nézők is tizenegyest reklamáltak -, de a játékvezető sípja néma maradt, és les miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

A 73. percben a Siófok egyenlíteni tudott, Farkas beadásába Baráth ért bele szerencsétlenül, majd két perccel később a vendégek kapuját is bevette, amivel kialakította a 2-1-es végeredményt, s ezzel összesítésben 4-3-mal a Honvéd jutott tovább a következő körbe.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, visszavágó

Budapest Honvéd – Siófok 2-1 (Gazdag 11., Baráth 75., ill. Baráth 73. – öngól) – továbbjutott a Honvéd (4-3)

A meccs krónikája percről percre itt!

Honvéd: Horváth - Heffler, Baráth, Kosút, Kukoc – Danilo (Banó-Szabó 65.), Gazdag (Pölöskei 46.), Nagy G., Holender - Lanzafame, Eppel

Siófok: Tajti - Szilágyi, Gál, Lorentz, Hídvégi (Balázs 65.) - Nagy D., Petneházi, Lázár, Nemes - Elek, Farkas

Itt van a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata - a párosítások
Az MTK és a Honvéd szerdai továbbjutásával lett teljes a mezőny. Fővárosi rangadót és presztízsmeccset is rendeznek a negyeddöntők során.