A Debrecen és az Újpest után a Puskás Akadémia és a Balmazújváros jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.
A Puskásnak nehéz dolga volt, hiszen hazai pályán 1-0-ra kikapott a Diósgyőrtől, de az első félidő végén Perosevic egalizált, majd a második játékrészben egy éles szögből leadott lövést követően már a felcsútiak álltak továbbjutásra. Diallo a hajrában végleg eldöntötte a párharcot. A bajnokságban a kiesés ellen küzdő PAFC tehát a kupában elődöntős.
Diósgyőr - Puskás Akadémia 0-3 (Perosevic 40., Knezevic 49., Diallo 85.), összesítésben: 1-3
Békéscsaba - Balmazújváros 1-2 (Shindagoridze 40., Király 75. - 11-esből, Harsányi 80.), összesítésben: 1-7
Az Újpest és a Debrecen már korábban bebiztosította helyét a legjobb négy között.
Az elődöntők párosítása!
Átigazolások
Újpest
Újabb erősítés
A csakfoci.hu korábbi hírének megfelelően a felcsúti Markgráf Ákos is az Újpestté lett.
ETO
Fontos hosszabbítások
Samuel Petrás és Megyeri Balázs is egy-egy évvel meghosszabbította most lejáró szerződését az ETO-val.
Ferencváros
Borbély válaszolt
Az FTC vezetőedzője szerint még sokan vannak a keretben, ezért további távozók várhatók, miközben cáfolta, hogy Győrből ajánlottak volna játékosokat a klubnak.