Magyar gólok a szomszédban, csak Szalai örülhetett igazán a topligákban - légióskörkép

Ez történt a külföldön játszó magyar légiósokkal a múlt héten, Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. április 3., hétfő 7:18
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 3., hétfő 7:18

TABELLÁK: Az angol, a spanyol, a német és az olasz bajnokság állása itt - kattints!

NÉMETORSZÁG

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC vezetett ugyan a a Hoffenheim elleni mérkőzésen, azonban 1-1-nél emberhátrányba került, végül pedig 3-1-re kikapott. A vendégeknél Szalai Ádám az utolsó percekre állt be.

Gólparádét rendezett az RB Leipzig, amely ezúttal a beteg Gulácsi Péter nélkül fogadta a Darmstadtot, és simán, 4-0-ra nyert is a szinte biztos kieső ellenfelével szemben.

Folytatódott a Radoki János vezette, és Megyeri Balázst, valamint Pintér Ádámot is foglalkoztató Greuther Fürth nagyszerű sorozata. A Bundesliga 2-es alakulat vasárnap, a 26. fordulóban a Heidenheim otthonában győzött 2-0-ra, az osztrák csatár, Robert Zulj duplájával. A Kicker beszámolója szerint tökéletesen ült Radoki taktikája a mérkőzésen, Megyeri pedig nagy védésekkel, köztük egy, a második félidőben bemutatott szenzációs bravúrral (a hazaiak kapitánya, Marc Schnatterer kísérletét hárította) járult hozzá a sikerhez. Pintér ugyancsak végig a pályán volt védekező középpályásként.

A Stieber Zoltánt a kispadon jegelő Kaiserslautern 1-0-ra kapott ki otthon a ligamásodik Braunschweigtől.

Nagy Dániel végig a padon ült, miközben a Würzburg 1-1-s döntetlent játszott az Arminia Bielefelddel.

A még felépülőben lévő Simon Krisztián nem játszott klubja 1-0-ra megnyert düsseldorfi bajnokiján.

OLASZORSZÁG

A Bologna a Paulo Sousa vezette Fiorentina otttonában kapott ki szoros meccsen, a padról beszállt Babacar szerezte a győztest gólt fejjel, öt perccel a pályára lépését követően. Nagy Ádám az 54. percben állt be a pályára.

Balogh Norbert a 67., Sallai Roland (mindkettő Palermo) pedig a 80. percben szállt be csapata meccsébe, amely nem alakult jól a kiesőjelölt számára, hiszen a Cagliari 0-1-ről fordított 3-1-re.

A Serie B-ben a 10. helyen álló Novara otthon kapott ki 2-1-re a kiesőjelölt Ternanától, Adorján Krisztián csereként állt be a hazai csapatban, az 55. percben, tíz perccel a lefújás előtt sárga lapot kapott.

FRANCIAORSZÁG

Lang Ádám ezúttal nem szerepelt a Dijon meccskeretében, csapata nélküle ért el bravúros, 1-1-s döntetlent az Olympique Marseille otthonában.

Bese Barnabás a 86. percben lépett pályára a másodosztályú Le Havre-ban, amely 1-1-s döntetlent játszott otthon a Reims ellen.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás góllal és gólpasszal járult hozzá a Slovan 3-2-es idegenbeli győzelméhez a Podbrezová ellen. A gól 2:25-től a videón!

A Dunaszerdahely ezúttal szabadnapos volt a bajnokságban, a Myjava korábbi visszalépése miatt.

LENGYELORSZÁG

A Legia Varsó 2-0-ra győzött a Pogon ellen a lengyel bajnokság magyar ragadóján. A hazaiaknál Nagy Dominiket csak a 80. percben cserélték be, a másik oldalon Gyurcsó Ádám végigjátszotta az összecsapást.

Az utolsó előtti helyen álló Cracovia ezúttal nevezte mérkőzésére Litauszki Róbertet, aki végig a cserék között ült a Wisla Plock ellen 4-1-re elveszített bajnokin.

UKRAJNA

A 2. és az 59. perc között 1-0-s hátrányban futballozott a Dinamo Kijev az Oleksandriya elleni ukrán bajnokin, a Kádár Tamást végig foglalkoztató gárda végül feltámadt a második félidőben és az utolsó bő félórában négy gólt szerezve gyűjtötte be a három pontot (4-1).

HORVÁTORSZÁG

Futács Márkó piros lap miatti eltiltása miatt nem játszhatott csapatában, de a Hajduk Split nélküle is megnyerte idegenbeli meccsét a Zapresic ellen (3-1).

ROMÁNIA

Két győzelem után kapott ki először az alsóházi rájátszásban a Temesvár, méghozzá Bőle Lukács góljával, a CSM Iasi csapatától (0-1). A találkozót eldöntő magyar támadó remek kritikát kapott a mérkőzést követően.

AUSZTRIA

A St. Pöltennel 1-1-s döntetlent játszó Rapid Wienben Szántó Tamás végig a pályán volt a középpályán, a 19 éves kapus, Rátkai Zsolt pedig végig a kispadon foglalt helyet. A Mattersburg 2-1-re verte a Riedet, Varga Barnabást nem nevezték a meccsre a hazaiak.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir csapata, az Adanaspor hétfőn este lép pályára a Galatasaray otthonában.

SVÁJC

Vécsei Bálint a 71. percben lépett a pályára Luganóban, amely idegenben győzte le a Luzern csapatát 2-0-ra.

BELGIUM

A végig védő Köteles László csapata, a Waasland-Beveren 3–0-ra kikapott a St. Truiden otthonában. A magyar kapus a 84. percben sárga lapot kapott.

DÁNIA

A Bröndby 3-2-es győzelmet aratott a bajnoki rájátszásban a Midtjylland ellen, Kalmár Zsolt ezúttal a kispadról nézte csapata sikerét.

NORVÉGIA

Kovács Péter ismét az élvonalban játszhatott bajnokit. A 38 éves csatár a 81. percben állt be a frissen feljutott Sandefjordba, amely a Lilleström vendégeként egészen a 87. percig vezetett az első fordulóban, de végül 2-1-re kikapott.

USA

A Chicago Fire egy 93. percben szerzett góllal mentett pontot a Montreal Impact elleni MLS-mérkőzésen. Nikolics Nemanja 75 percet volt pályán a 2-2-es meccsen. Bastian Schweinsteiger góllal debütált a tengerentúlon. Videó itt!

Sallói Dánielt visszarendelte a Sporting Kansas City a Swope Park Rangerstől első, sikeres meccse után, de végül nem állt be a Toronto elleni 0-0-s meccsen.

IZRAEL

A Hapoel Beer-Sheva aranyrangadót nyert a Maccabi Tel Aviv ellen az izraeli bajnokság felsőházi rájátszásában. A mérkőzést végigjátszó Korhut Mihály együttese ugyanis így már hat ponttal vezet a Maccabi előtt.

KAZAHSZTÁN

A 89. percig a pályán volt a Kairat Almaty-ban Elek Ákos, csapata 1-1-et játszott a Kaisar ellen.

ARAB EMÍRSÉGEK

Szerdáig szünetel (március 10. óta) a bajnokság, akkor lép majd pályára újra Dzsudzsák Balázs klubja, az Al Wahda is.

KATAR

Németh Krisztián sérülése miatt nem kapott lehetőséget az Al Garaffában, amely két góllal maradt alul az Umm-Salallal szemben.

HONGKONG

Vadócz Krisztián végig a pályán volt Kitchee 5-1-s sikere során a Hong Kong Sapling ellen, így csapata megerősítette második helyét a tabellán.

KÍNA

Huszti Szabolcs végigjátszotta a Changchun Jataj bajnokiját a kínai élvonal 3. fordulójában, de pontnak sem örülhetett, a Sandong Luneng 2-0-ra nyert idegenben. Huszti sárga lapot kapott a meccs 73. percében. Guzmics Richárd a vártnál súlyosabb sérülése miatt még nem játszhatott a Jenpien csapatában, sőt, akár két hónapot is kihagyhat.

DÉL-KOREA

A Jeonnam Dragons 3-1-re kapott ki otthon a Pohang Steelerstől, így négy forduló után is 0 pontos és sereghajtó a bajnokságban. Feczesin Róbert kezdőként játszott 68 percet a hazaiaknál.

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.