Magyar gól a DAC-ban és Amerikában is, Szalai: 200! - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. december 3., hétfő 8:57
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 3., hétfő 8:57

Németország

2-0-ra győzött az RB Leipzig a Borussia Mönchengladbach gárdája ellen Gulácsi Péter jó formában védte végig a találkozót, Willi Orbán viszont csak a kispadon kapott helyet.

Sallai Roland (Freiburg) sérülése miatt nem játszhatott a Borussia Dortmund elleni bajnokin (0-2).

Szalai Ádám volt csapata, a Schalke ellen léphetett pályára, a Hoffenheim a 80. percben dobta a pályára a hét közben, a Bajnokok Ligájában piros lapot kapott magyar csatárát. 1-1 lett a rangadó vége. Szalainak ez volt a 200. Bundesliga-találkozója!

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám a 84. percben állt be a Sampdoria elleni bajnokin, amelyet 4-1-re veszített el csapata.

Franciaország

Péntek este újabb bajnoki mérkőzést játszott a francia másodosztályban szereplő Le Havre. A magyar válogatott védő Bese Barnabást is foglalkoztató normandiai együttes ellenfele a nagy múltú Auxerre volt.

Remekül kezdett a Le Havre, amely már a második percben megszerezte a vezetést, a játékrész hajrájában azonban büntetőből egyenlítettek a vendégek. A második félidőben a hazaiak közel jártak a három pont megszerzéséhez, de kimaradtak a helyzeteik.

Bese Barnabás kéztörése után rögzítőkötéssel játszotta végig a találkozót, de aktív játékának, stabil védőmunkájának és a támadások segítésének köszönhetően így is csapata vezérének bizonyult.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B idegenben 1-1-s döntetlent játszott az Oliveirense ellen, a magyar U21-es válogatott támadó végig a pályán volt.

Görögország

1-1-s döntetlent játszott az Atromitosz a Szmirnisz otthonában. Megyeri Balázs végigvédte a rangadót, de a még a válogatottnál megsérült Ugrai Roland ezúttal sem volt a keretben.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet (megint)nem nevezte a Levadiakosz, most az Aszterasz Tripolisz elleni bajnokit (0-2) hagyta ki a középpályás, akinek így továbbra is 0 bajnoki perce van csapatában.

Skócia

Bogdán Ádám védte a Hibernian kapuját a Kilmarnock elleni mérkőzésen, amelyet 3-0-ra veszített el csapata.

Lengyelország

Háromgólos győzelmet aratott a Legia Warszawa a lengyel élvonal szombat esti mérkőzésén. A Nagy Dominikkal felálló fővárosi együttes a forduló előtt a tabellán egy ponttal mögötte álló Korona Kielcét fogadta.

Az 51. perctől már emberelőnyben is játszottak Nagyék, de ekkor már 2-0-ra vezetett a Legia, az első félidőben a magyar válogatott középpályás két gólpasszt is kiosztott: az elsőnél inkább csak róla pattant a labda Cafú elé, aki nem hibázott (1-0), a második találatnál viszont Nagy Dominik sprintje után hozta óriási helyzetbe csapattársát (2-0).

A hajrában a Legia meglőtte a harmadik gólját is, az a támadás légiósunk bedobásából indult (3-0). Nagy Dominik együttese 17 forduló után a második helyen áll az Ekstraklasában, öt ponttal lemaradva a listavezető Lechia Gdansk mögött.

Ukrajna

Kádár Tamás és a Dinamo Kijev hétfőn fogadja a bajnokságban a Csernomorec együttesét.

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, a kispadon ott ült a Mlada Bolesláv ellen (1-1).

Bobál Dávid, a Dukla Praha védője sem kapott lehetőséget a Bohemians 1905 elleni, 0-0-s bajnokin, a keretben sem volt az ex-kispesti bekk.

Svájc

Kecskés Ákost végig a kispadon ült, Vécsei Bálint viszont kezdőként és végig a pályán volt a Luganóban, amely 2-2-s döntetlent játszott a Neuchatel Xamax gárdájával.

Szlovákia

Fontos bajnokit játszott a második helyen álló Dunaszerdahely, amely három magyar játékossal a kezdőcsapatában lépett pályára a harmadik Zilina vendégeként. A felvidéki gárdában Vida Kristopher lőtte a második gólt, de rajta kívül Kalmár Zsolt és Vida Máté is pályán volt. A meccset végül azonban nem tudta megnyerni a DAC, ugyanis a hazaiak a 94. percben egyenlítettek, így a dunaszerdahelyiek nem tudták leszakítani a riválist.

Magabiztosan szerezte meg a három pontot a szlovák élvonalban a listavezető Slovan Bratislava. A pozsonyiak második góljánál Holman Dávid adta a gólpasszt az igencsak havas pályán, Trencsénben, végül 3-0-ra nyert a Slovan.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien az Wacker Insbruck elleni, 1-0-ra megnyert bajnokira.

Varga Barnabás nem volt kerettag csapata, a Mattersburg az Admira Wacker elleni bajnokiján (2-2).

Szoboszlai Dominik viszont ismét lehetőséget kapott a listavezető Salzburg nagycsapatában, a 18 éves középpályás az Altach ellen (1-0), csereként léphetett pályára a 82. percben.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt a keretben a Fortuna Sittard Heerenveen elleni bajnokiján (1-3).

Horvátország

Gyurcsó Ádám a kispadon ült az edzőváltáson is átesett Hajduk Splitnél, amely 4-1-re nyert a Rudes otthonában.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt nem volt a keretben a Randers elleni bajnokin (2-1).

Ciprus

Balogh Norbert, az APOEL magyar csatára hétfőn játszhat, ha lehetősége kap az Apollon elleni bajnoki találkozón.

Izrael

Az élvonalban légióskodó Korhut Mihály 2-2-s meccsen játszott végig a Hapoel Beer-Sheva színeiben, a Hapoel Hadera elleni bajnokin.

Románia

Lang Ádám kezdőként játszotta végig együttese péntek esti meccsét, és a listavezető kolozsvári CFR a sereghajtó Voluntari elleni összecsapásán sima, 5-0-s győzelemnek örülhetett.

A Sepsi OSK 1-1-s döntetlent játszott a Poli Iasi otthonában, a román élvonalban. Prosser Dániel végig a kispadon ült.

Törökország

A török másodosztályban szereplő Adanaspor magyar játékosa, Feczesin Róbert végig a pályán volt az Hatayspor elleni, 0-0-ra végződött hazai bajnoki találkozón.

USA

Véget ért a két magyar játékost, Németh Krisztiánt és Sallói Dánielt is foglalkoztató Sporting Kansas City menetelése az észak-amerikai profi ligában (MLS): a péntek hajnali főcsoportdöntő-visszavágón a Portland győzött 3-2-re, így továbbjutott. A 99. percben esett a győztes találat.

A hazaiaknál Sallói Dániel kezdőként 65 percet kapott, ő szerezte a Sporting első gólját a 20. percben. De a duplázástól sem állt messze, hiszen gólja mellett még egyszer a kapuba talált, de vitatott módon, lesállás miatt nem adta meg végül a fejesgólját a játékvezető. A fiatal támadó így 33 meccsen 14 góllal zárta a bajnoki idényt, karriercsúcsot döntve.
Németh Krisztián a 70. percben, 1-2-nél állt be csereként és benne volt az egyenlítésben is, az ő labdaátlépése után alakult ki a második gól előtti helyzet.

Hong Kong

Vadócz Krisztián a 67. percben csereként állt be a Kitchee SC – Hong Kong Pegasus találkozón, és a hosszabbítás 6. percében beállította a mérkőzés 3-0-s végeredményét. Ezzel a Kitchee megelőzte riválisát, és egyetlen pontra zárkózott a listavezető Eastern SC-hez.

Vadócz hongkongi visszatérése óta is kirobbanthatatlannak számít klubjában: a Pegasus elleni meccs előtt minden egyes percet a pályán töltött. Mai góljával 12-re növelte a Kitchee-ben szerzett találatainak a számát, ezek mellett 7 gólpasszt is jegyzett már 48 mérkőzésén, ami középpályásoknál kimondottan impozáns mutatónak számít.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs hétfőn léphet majd pályára az al-Ittihad Kalba csapatában.

Irán

Ismét a pályán volt iráni csapatában, a Szepahanban Koman Vladimir. A 36-szoros válogatott középpályás 1-0-s győzelemnek örülhetett a Padideh elleni bajnoki végén.