Magyar bombagól Dunaszerdahelyen, Dzsudzsákék a szezonbeli első győzelmüket aratták – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. október 21., hétfő 8:42
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 21., hétfő 8:42

Németország

Az RB Leipzig két magyar válogatottja, Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként lépett pályára a Wolfsburg ellen a Bundesliga 8. fordulójában. A lipcseiek az 54. percben előnybe kerülte Timo Werner góljával, azonban a vendégek a 84. percben egyenlíteni tudtak, így a találkozó 1-1-s döntetlennel ért véget.

A Mainz magyar támadója, Szalai Ádám csereként hat perc játéklehetőséget kapott a ligaújonc Düsseldorf ellen, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, mely 1-0-s vereséget szenvedett idegenben, és visszacsúszott a rájátszást érő 16. helyre.

Sallai Roland sem örülhetett három pontnak, ugyanis a Freiburg kispadjáról nézte végig az Union Berlin ellen 2-0-s vereséggel végződő meccset a Bundesliga 8. játéknapján.

Anglia

Előzetesen úgy tűnt, hogy öt hónap után tétmeccset játszhatna Balogh Norbert és a bemutatkozására a hétvégén akár sor kerülhet a Hull City-ben, azonban a hórihorgas magyar csatár végül a QPR elleni (2-3) meccskeretbe sem került be Grant McCann vezetőedző döntését követően.

A Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám sérüléséből felépülve ezúttal nem volt  meccskeretben.

Olaszország

A Chievo magyarja, Schäfer András ezúttal a kispadról figyelte végig az Ascoli ellen, 2-0-s győzelemmel véget érő bajnokit.

Franciaország

A Le Havre magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás felépült a két héttel ezelőtt elszenvedett combközelítő-izomsérüléséből, azonban a Lorient ellen (2-2) a kispadról figyelte végig az eseményeket.

Lengyelország

A Legia Varsó magyar válogatott középpályása, Nagy Dominik nem került be a Lech Pozan elleni meccskeretbe. A varsóiak így is hazai pályán 2-1-s győzelmet arattak a Lech Pozan ellen a lengyel élvonal 12. fordulójában.

A Zaglebie Lubinban ezúttal Tajti Mátyás nem volt ott a Pogon Szczecin elleni meccskeretben, csapata hazai pályán 1-0-ra kikapott.

Svájc

A svájci élvonal 11. játéknapján a Lugano három magyarja közül Vécsei Bálint végigjátszotta a Zürich ellen gól nélküli döntetlenre végződő találkozót, Holender Filip csereként a 66. percben állt be, Kecskés Ákos a kispadról figyelte végig az eseményeket.

Ausztria

Bukta Csaba nem volt az osztrák másodvonalbeli Liefering meccskeretében, amely a Riedet fogadta hazai pályán, s emberhátrányban szenvedett egygólos vereséget. Honfitársa, Varga Barnabás végigjátszotta a Lafnitz elleni meccset, ő szerezte csapata egyetlen gólját.

Szoboszlai Dominik ezúttal 60 perc játéklehetőséget kapott a Sturm Garz ellen, mely találkozó 1-1-s döntetlennel ért véget. A salzburgiak 29 ponttal vezetik az osztrák első osztályt.

A Rapid Wien magyarja, Szántó Tamás a korábbi térdsérüléséből lábadozik, nem volt a Wolfsberger elleni meccskeretben.

Szlovákia

A Slovan Bratislava két magyarja, Holman Dávid és a napokban a Mezőkövesddel előszerződést aláíró Guzmics Richárd nem volt a meccskeretben a Pohronie (Garamszentkereszt) elleni bajnokin.

A magyar válogatottba a pályán három év után visszatérő Vida Máté nagyszerű lövéssel szerzett vezetést a 13. percben (ez volt az első gólja a szlovák bajnokságban), de Vida Kristopher is végig a pályán volt, míg a sérülése után újra játszó Kalmár Zsolt a 63. percben állt be.

A Dunaszerdahely zsinórban harmadik győzelmével magabiztosan őrzi harmadik helyét a tabellán, sőt, közelebb lopózott a csak két ponttal előrébb álló Zsolnához.

Ciprus

Az Omonia Nicosia magyar válogatott védője, Lang Ádám kezdőként végigjátszotta az Anorthosis elleni találkozót, és egy sárga lapot kapott.

Az Apollon Limasszol magyar hátvédje, Szalai Attila végig a kispadon foglalt helyet az Ahmasz elleni találkozón.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 3-3-s döntetlent játszott az Inter Zapresic vendégeként a horvát élvonal 12. fordulójában. A magyar középpályás az első félidőt játszotta végig, utána a szünetben lecserélte az edzője.

Görögország

A magyar válogatottban az azeriek elleni Eb-selejtezőn bombagólt szerző Korhut Mihály kezdőként lépett pályára a múlt héten edzőváltáson áteső Ariszban, amely 1-0-ra nyert a Xanthi vendégeként. A magyar védőt a 64 percben cserélte le edzője.

Az Atromitosz két magyarja, Megyeri Balázs és Ugrai Roland végig a kispadon volt a Panathinaikosz elleni bajnokin a görög bajnokság 7. körében.

Kazahsztán

Hidi Patrik kezdőként kapott lehetőséget és végigjátszotta a Kajsar elleni bajnokit, melyet 2-1-re megnyertek.

A Kairat Almati magyar csatára, Eppel Márton ezúttal is kezdőként végigjátszotta az Asztana elleni bajnokit, azonban csapata kellemetlen, 3-1-es vereségbe szaladt bele.

Ukrajna

Kádár Tamás a 100. tétmérkőzésére készült a Dinamo Kijev színeiben az elmúlt hétévgén, azonban a magyar válogatott védő nem került be az Oleksandria elleni meccskeretbe.

Egyesült Arab Emirátusok

A múlt hét elején kinevezett uruguayi Jorge Da Silva vezetőedző irányításával és Dzsudzsák Balázzsal a kezdőben megszerezte szezonbeli első győzelmét az Al-Ittihad Kalba, mely 1-0-ra nyert hazai pályán az Al Fujairah ellen, s elmozdult a kiesőhelyről. A magyar válogatott szélső végigjátszotta a mérkőzést.

Izrael

Vernes Richárd a kispadról figyelte végig a Happoel Tel-Aviv elleni bajnokit.

Dél-Korea

Novothny Soma kezdőként 83. percet játszott az Ansan Greeners ellen, azonban a csapata 2-0-ra kikapott és már tíz pontra van az első helyen álló Gwangju FC-től.

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.