Szoboszlain egy kapus feje fogott ki, újabb magyar debütált a DAC-ban - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 20., hétfő 13:49
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 20., hétfő 13:49

NÉMETORSZÁG

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC 2-1-re legyőzte a sereghajtó Greuther Fürth csapatát a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A berliniek kezdőcsapatában újra helyet kapott Dárdai Márton is, aki sérülés miatt hiányzott az előző három bajnokiról. A gól nélküli első félidőt követően meglepetésre a vendégek szereztek vezetést egy tizenegyessel az 57. percben, de nem örülhetett sokáig a Fürth, négy minutummal később ugyanis Dárdai Márton szögletét Jurgen Ekkelenkamp fejelte a jobb alsóba.

A 79. percben pedig a fordítás is összejött a Herthának, ekkor Marco Richter jobb oldalról érkező beadásába ért bele szerencsétlenül Maximilian Bauer, így öngóllal szerzett vezetést a Hertha. A 89. percben Dárdai Pál reklamálásért még összeszedett egy sárgát, újabb találat azonban már nem esett, így a Hertha egymás után a második bajnokiján aratott győzelmet, ezzel pedig a 9. helyre jött fel.

A szombati program zárómérkőzésén a vendégeknél mindhárom magyar válogatott játékos, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdő volt. Utóbbi már az ötödik percben egy szép támadás végén kapuba talált, de pár centis les miatt a játékvezető nem adta meg a gólt. Hasonló eset még többször előfordult a mérkőzés során mindkét oldalon, végül a Köln szerzett vezetést az 57. percben. Ekkor az üresen álló Anthony Modeste lőtt Gulácsi kapujába, és bár Felix Brych elsőre szabálytalanság miatt nem adta meg ezt sem, a videófelvétel megtekintése után mégis középre mutatott.

Nagy erőket mozgósított a Lipcse az egyenlítésért, ami végül Szoboszlai szöglete után Amadou Haidara közeli fejesével jött össze a 72. percben. Mindkét csapat győzelemre játszott, rendkívül nagy volt a küzdelem és az iram. Adódott még óriási helyzet a kölniek és a lipcseiek kapuja előtt is, de előbb a kilépő Szoboszlai találta el a hazaiak kapusának fejét átemelési kísérleténél a 91. percben, majd a 94.-ben egy gyors kontratámadás végén Andersson lőtt kapura, Gulácsi védett, majd Ondrej Duda ismétlését is fogta a magyar kapus. Szoboszlai a 93. percben jött le a pályáról.

A magyar válogatott Sallai Rolandot is foglalkoztató Freiburg 0-0-s döntetlent játszott a szintén válogatott Szalai Ádám csapata, a Mainz vendégeként szombaton. Szalai és Sallai egyformán a kezdőcsapatban kapott helyet, előbbit a szünetben, utóbbit pedig a 81. percben cserélték le.

Hétfőn a Mainz hivatalos oldalán közölte, Szalai kedden kisebb műtéten esik át, hiszen porcleválás miatt artroszkópiás beavatkozást hajtanak végre a bal térdében, csak ezután derül majd ki, pontosan mennyit kell kihagynia a rutinos futballistának.

A címvédő Bayern München egy félidő alatt eldöntötte a Bochum elleni hazai meccsét, a bajorok 45 percnyi játék után már 4-0-ra vezettek az újonc ellen. Joshua Kimmich kétszer is eredményes volt, míg Leroy Sané, valamint Serge Gnabry egyformán egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a fölényes müncheni sikerhez. Novothny Soma nem volt tagja a Bochum meccskeretének.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven magyar jobbhátvédje nem volt keretben a Mechelen ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

A Genk magyar támadója, Németh András a kispadon foglalt helyet a St. Truiden elleni mérkőzésen, csapata 2-1-re nyert idegenben a belga élvonal 8. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás a 67. percben lépett pályára a holland élvonalbeli Cambuurban az Ajax elleni bajnokin. A magyar szélső csapata pedig súlyos, 9-0-s vereséget szenvedett.

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) a kispadról figyelte az AZ Alkmaar ellen 3-2-re megnyert bajnokit az ötödik fordulóban.

TÖRÖKORSZÁG

A hétközi Eintracht Frankfurt elleni EL-csoportmeccsen elért 1-1-es döntetlen után Szalai Attila kezdőként végigjátszotta az Istanbul Basaksehir elleni 2-0-ra elveszített bajnokit.

A Kasimpasa hazai pályán 1-0-ra kikapott a Trabzonspor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin a magyar válogatottban elszenvedett részleges bokaszalag-szakadás miatt nem volt nevezve a mérkőzésre.

A Göztepe magyar kapusa, Megyeri Balázs az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve az Altay ellen 2-1-re elveszített bajnokin a török első osztály 5. játéknapján.

AUSZTRIA

Értékes döntetlent ért el Bukta Csabával az Altach az Austria Wien otthonában az osztrák élvonal 8. fordulójában. A magyar szélső kezdőként végigjátszotta a találkozót és csapata egyik leghasznosabb játékosa volt a jobb oldalon a 0-0-ra végződő bajnokin.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója nem volt nevezve a LASK Juniors elleni bajnokira, csapata gólgazdag, 2-2-es döntetlent ért el.

Major Sámuel, a Liefering magyarja kezdőként végigjátszotta az Innsbruck ellen 2-2-re végződő bajnki mérkőzést.

SVÁJC

A Bolla Bendegúzt is foglalkoztató Grasshoppers 1-0-s vereséget szenvedett a svájci kupában a Thun ellen, így csapata nem jutott a legjobb 16 közé. Honfitársunk kezdőként 82 percet játszott, majd edzője lecserélte.

CIPRUS

A ciprusi élvonal 2. fordulójában a Gyurcsó Ádámot foglalkoztató AEK Larnaca 1-1-es döntetlent játszott a Pafos vendégeként.

Paulo Vinícius csapatával, a ciprusi APOEL-lel 1-0-s vereséget szenvedett hazai pályán az Olympiakos Nicosiától.

LENGYELORSZÁG

Az Andorra ellen 2-1-re megnyert vb-selejtezőn bemutatkozó, Tamás Márk (Slask Wroclaw) nem volt keretben a Radomiak Radom elleni (1-1) bajnokin.

Ahogy Vida Kristopher sem a Piast Gliwicében, a magyar szélső sérülés miatt nem játszhatott a Lechia Gdansk ellen. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett a lengyel élvonal 8. forudlójában.

OLASZORSZÁG

Az olasz másodosztály 4. fordulójában a Nagy Ádámot is foglalkoztató Pisa tovább folytatta remek formáját és 3-1-es győzelmet aratott a korábbi Honvéd- és Ferencváros-játékost, Davide Lanzafamét is a soraiban tudó Vicenza otthonában. A magyar játékos a 65. percben lépett pályára, ekkor még 1-1 volt az állás, ezt követően pedig bedarálta ellenfelét a Pisa, amely így négy forduló után százszázalékos mérleggel áll a tabella élén.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar játékosa csereként a 87. percben szállt be a Crvena zvezda elleni rangadón, a mérkőzés 1-1-es döntetlennel ért véget.

DÁNIA

Harmadik tétmeccsén már a harmadik találatát szerezte az MTK Budapest kölcsönjátékosa, a dán élvonalbeli SönderjyskE-ben játszó Prosser Dániel, aki múlt héten hétfőn először volt kezdő bajnoki mérkőzésen.

A 27 éves támadó az Odense elleni idegenbeli bajnokin kétgólos hátránynál, a 43. percben vette be az ellenfél kapuját, majd a 81. percben lecserélte őt edzője, a korábban az MTK Budapestet is irányító Michael Boris.

A SönderjyskE végül nem tudott egyenlíteni, 2-1-es vereséget szenvedett, így nyolc fordulót követően egy győzelemmel, két döntetlennel és öt vereséggel a tabella 11. helyén áll.

Prosser remek sorozata a hétvégén megszakadt, hiszen a Bröndby elleni bajnokin (1-0) nem sikerült betalálnia az ellenfél kapujába.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta az Arsenal Tula ellen 3-2-re elveszített bajnokit az orosz első osztály 8. fordulójában.

SZLOVÁKIA

Schäfer András és Hahn János is a DAC kezdőcsapatában kapott helyet a Rózsahegy elleni meccsen a szlovák liga 8. fordulójában. A dunaszerdahelyiek végül 2-1-re nyertek, Schäfer végig a pályán volt, Hahnt a 63. percben cserélte le Németh Antal vezetőedző, míg Szendrei Ákos a 81. percben állt be.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheilser László fémjelezte NK Osijek 3-2-re nyert a Gorica ellen. A magyar válogatott középpályás csereként a 67. percben lépett pályára a horvát élvonal 9. fordulójában.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Az egyesült arab emírségekbeli bajnokság 4. fordulójában a magyar válogatott Varga Rolandot is foglalkoztató Ittihad Kalba a korábbi Fradi-sikeredző, Szergej Rebrov csapatához, az Al-Ainhoz látogatott.

A vendégeknek nem sok babér termett az első játékrészben, a 26. percben már 3-0-ra vezetett az Al-Ain, a szünetre pedig sikerült még tovább növelni a különbséget, így 4-0-s állásnál mehettek pihenőre a felek. A magyar támadó a 33. percben begyűjtött egy sárga lapot, a második félidőre pedig már nem jött ki, miután lecserélte edzője.

A fordulás után hat perccel az Ittihad szépíteni tudott, de közelebb már nem tudott férkőzni, így 4-1-es vereséget szenvedett. Varga csapata így négy forduló után két döntetlennel és két vereséggel a 11. helyen áll, míg Rebrovék továbbra is százszázalékos mérleggel állnak az élen.

USA

Sallói Dániel góllal járult hozzá a Sporting Kansas City 4-0-s hazai győzelméhez a Minnesota United ellen az MLS alapszakaszának szerdai játéknapján.

A klub honlapja szerint a magyar válogatott szélső ezúttal is kezdő volt, a 36. percben 12 méterről, kapásból lőtt a vendégek hálójába, és a 83. percben cserélték le. Az augusztusban Los Angelesben rendezett All-Star-mérkőzésen is szerepelt Sallóinak hat gólpassz mellett ez már a 13. találata volt a mostani idényben, ezzel harmadik a góllövőlistán. A Sporting Kansas City a nyugati főcsoport első helyén áll.

Gazdag Dániel a 76. percben lépett pályára a Philadelphia Union együttesében, amely hazai pályán 2-0-ra kikapott a Club Américától a CONCACAF Bajnokok Ligája elődöntőjében, így 4-0-s összesítéssel búcsúzott.

Schön Szabolcs csapata, az FC Dallas 3-3-as döntetlent játszott a New York City ellen. A magyar válogatott támadó a 61. percben lépett pályára.