Szoboszlai-gól és gólpassz, magyar támadó debütált Portugáliában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. október 26., hétfő 11:45
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 26., hétfő 11:45

Németország

Az RB Leipzig hazai pályán 2-0-ra nyert az Istanbul Basaksehir elleni BL-csoportmeccsen. A lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként végigjátszotta a találkozót. Hétvégén mindketten végig a pályán voltak a Hertha BSC ellen, és hátrányból fordítva 2-1-re nyertek.

Sallai Rolandnak kezdőként 78 perc jutott a Freiburgban a ligaújonc Union Berlin ellen (1-1).

A Mainz magyar válogatott támadója, Szalai Ádám nem volt tagja a Mönchenglabach elleni meccs keretének, csapata hazai pályán szenvedett 3-2-es vereséget.

Novothny Soma kezdőként 71 percet játszott a Bochumban, és győztes csapat tagja volt, hiszen hazai pályán 2-0-ra legyőzték az Erzebirge Aue-t a német másodosztály 5. forudlójában.

Anglia

Az angol másodosztályban (Championship) szereplő Bristol City 1-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Middlesbroughtól, Nagy Ádám ezúttal sem volt a keretben.

Belgium

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás , csereként, a 94. percben szállt be a Bruges elleni 2-1-re elveszített bajnokin a belga élvonal 10. fordulójában.

Hollandia

A Heracles támadója, Szőke Adrián a cserepadról figyelte végig a Sparta Rotterdam ellen 1-1-re végződő idegenbeli bajnoki mérkőzést a holland első osztály 6. játéknapján.

Lengyelország

Vida Kristophert (Piast Gliwice) nem nevezték a Wisla Plock (2-2) elleni találkozóra. Honfitársa, Tamás Márk a kispadról figyelte végig az eseményeket a Jagiellonia ellen 1-0-ra megnyert bajnokin..

Kocsis Gergő (Podbeskidzie) nem lépett páplyára a Warta Poznan elleni (1-2) meccsen a lengyel élvonal 7. fordulójában.

Törökország

"Magyaros rangadót" játszottak a török élvonal 6. fordulójában. A Kasimpasa hazai pályán fogadta a Göztepét. A hazaiaknál Varga Kevin a 84. percben csereként szállt be, miután a Viditől kölcsönben szereplő Armin Hodzicot váltotta, a vendégeknél Megyeri Balázs nem játszott. A találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget.

Ausztria

A Bajnokok Ligája csoportkörének szerda korai mérkőzésein a Salzburg 2-2-es döntetlent játszott a Marko Nikolic által vezetett Lokomotív Moszkva ellen. A salzburgiaknál Szoboszlai Dominik bombagólt lőtt a 45. percben.

A vasárnap 20. életévét betöltő magyar válogatott középpályás hétvégén ismét főszerepet vállalt csapata sikerében, miután az Austria Wien elleni bajnokin gólpasszt jegyzett.

Gól nélküli első félidőt követően a 62. percben a villant, hiszen egy remek baloldali beadása után a mindenkinél magasabbra ugró Berisha a léc alá fejelt. Egy perccel később edzője lecserélte, tartalékolva a keddi Atlético Madrid elleni BL-csoportmeccsre.

Szántó Tamást (Rapid Wien) nem nevezték a Wolfsberg elleni mérkőzésre, míg Majnovics Martin (St. Pölten) a kispadról nézte a LASK Linz ellen 4-0-ra elveszített bajnokit.

Svájc

Kecskés Ákos (Lugano) kezdőként végigjátszotta a St. Gallen ellen hazai pályán 1-0-ra megnyert bajnokit.

Szerbia

Holender Filipet (Partizan Beograd) nem nevezték az FK Bacska elleni kupameccsre. Csapata így is 2-0-s sikerrel jutott a legjobb 16 közé.

Ciprus

Hét közben az Omonia Nicosia Lang Ádámmal a soraiban 1-1-es döntetlent játszott a PAOK elleni BL-csoportmecsen. A magyar válogatott védő végig a pályán volt. Viszont a hétvégi bajnokin a piros lapos eltiltása miatt nem játszhatott a Paralimmi elleni (0-0) bajnokin.

A múlt hét elején megrendezett Olympiakos Nicosia elleni bajnokin Szalai Attila (Apollon Limasszol) csereként a 66. percben lépett pályára, csapata 1-0-ra nyert. A hétvégén a Nea Szalamina ellen 3-0-ra megnyert találkozón a cserepadról figyelte az eseményeket.

Szlovákia

1-1-s döntetlennel zárult a dunaszerdahelyi DAC és a pozsonyi Slovan örökrangadója a szlovák élvonalban vasárnap. A koronavírus által is sújtott vendégek egy öngóllal szereztek vezetést a zártkapus találkozón, de a horvát Balic egy remek szabadrúgással pontot érő gólt szerzett.

A találkozón három magyar játékos is pályán volt, a Bernd Storck vezette DAC-nál Kalmár Zsolt és Schäfer András is végig játszott, akárcsak a másik oldalon Holman Dávid.

A döntetlennel maradt a kétpontnyi különbség a két csapat között, továbbra is a DAC vezeti a szlovák bajnokságot a címvédő Slovan előtt.

Horvátország

A koronavírus-járvány miatt elhalasztották a horvát élvonal 9. fordulóját, így Gyurcsó Ádám (Hajduk Split) és Kleinheisler László (NK Osijek) nem lépett pályára.

Olaszország

Horváth Krisztofer (Torino) nem volt nevezve a Sassuolo ellen 3-3-ra végződő bajnokin az olasz élvonal 5. fordulójában.

Portugália

Bobál Gergely bemutatkozhatott a CD Nacionalban, a ZTE-től szerződtetett támadó a 88. percben lépett pályára a Pacos Ferreira ellen 1-1-es döntetlenne végződő bajnokin.

Csoboth Kevin (Benfica B) kezdőként 64 percet játszott az Académico Viseu csapata ellen (0-1).

Uruguay

A Libertadores Kupa 6. fordulójában Vadócz Krisztián (Penarol) csereként a 92. percben lépett pályára az Athletico Paranaense ellen 3-2-re megnyert mérkőzésen.

USA

A Sporting Kansas City magyar támadóját, Sallói Dánielt nem nevezték a Colorado Rapids elleni (4-0) bajnokira.

Honfitársa, Németh Krisztián bemutatkozott a Colombus Crew színeiben, kezdőként 78 percet játszott a Houston Dynamo ellen (1-1).

Kína

A kínai szuperliga rájátszásának negyeddöntőjében Kádár Tamás csapata, a Santung Luneng 2–1-re kikapott a Peking Kuoan elleni visszavágón, miután az első felvonás 2-2-es döntetlennel ért véget. A magyar válogatott hátvéd végigjátszotta a mérkőzést.

Egyesült Arab Emírségek

Koman Vladimir (Al-Hatta) nem volt keretben az Al-Wasl (2-4) elleni bajnokin.

Özönlenek haza a légiósok: 11 játékos, aki idén tért vissza a magyar fociba - ekkora esélyük lehet az újabb külföldi lehetőségre
Eppel Márton Honvédba való visszatérésével az idei évben egy csapatra való légiósunk jött haza, ráadásul nagy többségük többszörös válogatott. A csakfoci.hu azt vizsgálta, hogy jelenleg milyen szerepet töltenek be csapataikban és mennyi esélyünk van újra külföldre szerződni.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)