Sallai villogott a Bundesligában, Szalai másodszor volt eredményes, Sallói győztes góllal kezdett az MLS-ben - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. április 19., hétfő 11:23
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 19., hétfő 11:23

NÉMETORSZÁG

A Freiburg négygólos győzelmet aratott a sereghajtó Schalke 04 felett a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak második találatát a magyar válogatott Sallai Roland szerezte büntetőből a 22. percben, ez volt a nyolcadik találata a Bundesliga mostani idényében. A támadó a harmadik és a negyedik gólnál előkészítőként jeleskedett, majd a 78. percben lecserélték.

Az RB Leipzig Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel a soraiban gól nélküli döntetlent játszott otthon a Hoffenheim együttesével a német bajnokság 29. fordulójának pénteki nyitómeccsén. A hazaiak a 96. percben Yussuf Poulsen révén ugyan betaláltak, de a videóbíró kezezést miatt végül érvénytelenítette a találatot. A Leipzig – amelyben sérülése miatt Szoboszlai Dominik továbbra sem mutatkozott még be – hátránya négy pont a címvédő és listavezető Bayern Münchennel szemben.

A Német Labdarúgó Liga (DFL) a Hertha BSC kérésére elhalasztotta a Dárdai Pál vezette csapat következő három Bundesliga-találkozóját.

A mérkőzéseket a berliniek koronavírusos megbetegedései miatt nem tudják megrendezni. A Hertha vasárnap a Mainzhoz - Szalai Ádám együtteséhez - látogatott volna, majd szerdán következett volna a Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg elleni hazai, jövő szombaton pedig a sereghajtó Schalke 04 elleni idegenbeli összecsapás. Az új időpontokról a jövő héten dönt a DFL. Múlt héten csütörtök reggel derült ki, hogy Dárdai Pál vezetőedző, Admir Hamzagic másodedző, és a csatár Dodi Lukebakio koronavírustesztje is pozitív lett. Mindhárman tünetmentesek, és karanténba kerültek, ahogyan a kontaktszemélynek számító edző, Andreas Neuendorf is. Aznap estére kiderült, hogy egy újabb berlini játékos, Marvin Plattenhardt is megfertőződött, ezért péntektől kéthetes karantén vár az egész csapatra és a szakmai stáb minden tagjára, de ez automatikusan meghosszabbodik, ha az elszigeteltség ideje alatt újabb pozitív esetre, vagy esetekre derül fény. Amennyiben ez bekövetkezne, a fővárosi csapat számára veszélybe kerülne a bajnokság befejezése.

A Hertha BSC a 18 csapatos tabella 15. helyén áll.

Novothny Soma (Bochum) ezúttal nem kapott lehetőséget Hannover ellen ellen 4-3-ra megnyert bajnokin a német másodosztály 29. fordulójában.

ANGLIA

Az angol másodosztályban szereplő (Championship) Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám csereként a 81. percben állt be a Sheffield Wednesday elleni bajnokin. Csapata értékes, 3-1-es győzelmet aratott idegenben a 42. fordulóban.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás nem volt nevezve a Waasland-Beveren elleni (1-2) bajnokira a belga első osztály 34. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Gól nélküli első félidőt követően négy találat is esett Szalai Attiláék múlt hétfő esti, Gaziantep elleni bajnokiján, amit végül a hosszabbításban zárt le a Fenerbahce. A hajrában két óriási ziccere is volt a vendégeknél, a 84. percben Szalai mentett egy gólba tartó lövést három méterre a kaputól, majd a 89. percben fölé vágta a ziccert a vendégek játékosa, így a Fenerbahce 3-1-re nyert.

Vasárnap megszerezte második gólját is Szalai Attila a Fenerbahce mezében, méghozzá a Basaksehir elleni idegenbeli bajnokin. A magyar védő egy szöglet után megcsúsztatott labdát vágott közelről a hálóba. Gólöröme közben aztán Szalai súlyos csuklósérülésen és műtéten is átesett csapattársának, a török válogatott kapusnak, Altay Bayindirnek üzent.

Varga Kevin, a Kasimpasa magyar válogatott szélsője előbb kezdőként végigjátszotta a Yeni Malatyaspor ellen 0-0-ra, majd a Gaziantep ellen 2-2-re végződő bajnokit.

A Göztepe magyar válogatott kapusa, Megyeri Balázs nem volt keretben a Galatasaray ellen 3-1-re elveszített bajnokin a török első osztály 35. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója nem volt nevezve a Ried elleni idegenbeli meccsre, csapata gól nélküli döntetlent játszott. A hazaiaknál Borsos Filip szintén nem volt a keretben.

Majnovics Martin (St. Pölten) a kispadról figyelte az eseményeket az Austria Wien elleni (1-2) meccsen.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien) nem volt keretben az Innsbruck ellen 2-0-ra elveszített bajnokin, Major Sámuel (Liefering) végigjátszotta a kilencven percet, csapata 2-0-ra nyert.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott támadója a félidőben, csereként lépett pályára a Macva ellen 2-1-re megnyert bajnokin a szerb élvonal 32. fordulójában. Információink szerint Partizan nagy valószínűség szerint él a vételi opciójával és végleg megszerezheti a Holendert a szezon végén.

SVÁJC

A svájci sajtóhírek szerint a Lugano csapatától nyáron távozó Kecskés Ákos végigjátszotta a Young Boys elleni bajnokit, csapata 3-0-s vereséget szenvedett idegenben a svájci élvonal 29. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje kezdőként végigjátszotta az Anorthoszisz ellen ellen 2-0-ra megnyert felsőházi rájátszás 8. fordulójában lejátszott mérkőzést.

Az alsóházi rájátszásban Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje nem volt a keretben a az Ermisz ellen 2-0-s vereséggel végződő meccsen.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely csapata, az AEL Larissza hétfő este 18.30-kor játszik a Lamia ellen az alsóházi rájátszás 4. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A hétközi, Besztercebánya elleni kupakudarc után a bajnokságban a Trencsén ellen javított a DAC, és nyert 2-0-ra. A csallóköziek kezdőjében Kalmár Zsolt térdsérülés miatt nem játszott, Vida Máté nem volt a keretben, Schäfer András kezdőként 83 percet játszott.

Holman Dávid, a Slovan Bratislava magyar középpályása a hétközi, Petrzalka ellen 5-1-re megnyert kupameccsen gólt szerzett. Hétvégén viszont már nem volt keretben a Spartak Trnava (Nagyszombat) elleni (1-2) mérkőzésen.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 25. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő nem volt nevezve a Pogon Szczeczin elleni (0-2) mérkőzésre.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta a Górnik Zabrze elleni bajnokit, csapata 1-1-es döntetlent játszott idegenben.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) csereként az 57. percben állt be a Lechia Gdansk elleni (2-2) bajnokin.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László, az NK Osijek magyar válogatott középpályása kezdőként 85 percig volt pályán a Hajduk Split elleni rangadón. Az 54. percben sárga lapot kapott, csapata 1-0-ra nyert a splitiek vendégeként.

Az Eszék másik magyar játékosa, Gyurcsó Ádám a kispadról figyelte az eseményeket.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem voltak nevezve a Cagliari elleni (3-4) bajnoki mérkőzésre.

Horváth Krisztofer, a Torino magyar középpályása sem volt keretben az AS Roma elleni bajnokin, melyet csapata hazai pályán 3-1-re megnyert az olasz élvonal 31. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Porto ellei bajnokin. Csapata, amely az elmúlt időszakban edzőváltáson esett át, hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a portugál első 27. fordulójában.

Csoboth Kevin csapata, a Benfica B hétfő este a Vizela ellen játszik a portugál másodosztály 29. játéknapján.

URUGUAY

Vadócz Krisztián szerződést bontott az uruguay-i Penarollal. Több kérője is van, egyelőre azonban nem dőlt el a sorsa. A részletekről ide kattintva olvashatsz!

KÍNA

Kádár Tamás, a kínai szuperligában szereplő Shandong Luneng magyar válogatott hátvédje, a múlt héten hétfőn elsőként közölt információinknak megfelelően az azonos ligában érdekelt Tianjin Jinmen Tigers színeiben (korábbi nevén: Tianjin Teda) csapatához került kölcsönbe. A kínai bajnokság küzdelmei kedden kezdődnek, csapata csütörtökön a Shanghai Port ellen játszik, magyar idő szerint 14 órakor.

AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK

Sallói Dániel szerezte a Sporting Kansas City második találatát, amellyel csapata vendégként 2-1-re legyőzte a New York Red Bullst az észak-amerikai profiliga (MLS) 2021-es idényének nyitófordulójában, szombaton.

A magyar támadó kezdőként kapott lehetőséget a Kansas Cityben, amely a 48. percben hátrányba került, de a félidő közepén egy perc alatt fordított. A 60. percben Sallói volt eredményes, akit a 77. percben cseréltek le. (MTI)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)