Sallai-gól 483 nap után, Bese és Szoboszlai is gólpasszt adott – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. március 9., hétfő 13:26
Szerző: Csakfoci Admin 2020. március 9., hétfő 13:26

Németország

A Bundesliga 25. fordulójában a Freiburg 3-1-re nyert hazai pályán a ligaújonc Union Berlin ellen. A mérkőzésen - 2018. november 18. után (483 nap) betalált a freiburgiak magyar válogatott támadója, Sallai Roland.

A Mainz magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a kispadról figyelte az eseményeket a Düsseldorf ellen 1-1-re végződő bajnokin.

A Gulácsi Pétert is soraiban tudó RB Leipzig gól nélküli döntetlent játszott a Wolfsburg vendégeként a szombati játéknapon. Willi Orbán kapcsán a jól értesült szurkolói portál, az rblive.de szerint csak áprilisban térhet vissza a pályára, miután a novemberi térdsérülése óta nem is tudott még rendesen edzeni, így kizárható, hogy még ebben a hónapban játékra kész legyen.

Anglia

A Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám betegség miatt nem léphetett pályára a Fulham elleni (1-1) bajnokin az angol másodosztály 37. játéknapján.

Honfitársa, Balogh Norbert a kispadon ült végig a Stoke ellen 5-1-es vereséggel végződő találkozón.

Belgium

Négy győztes meccs után megszakadt a Bernd Storck által irányított Cercle Brugge remek sorozata, miután 2-1-es vereséget szenvedtek a Club Brugge otthonában. A vendégek magyar válogatott csatára, Eppel Márton kezdőként 71 percig volt a pályán, miután a német tréner lecserélte.

Franciaország

Tovább folytatta idei remek teljesítményét Bese Barnabás a francia másodosztályban. A Le Havre magyar válogatott jobbhátvédje az elmúlt hetekhez hasonlóan ismét kezdő volt, és végigjátszotta az Auxerre elleni rangadót.

A 25 éves védő csapata gól nélküli első félidőt követően a 79. percben szerezte meg a vezetést Kadewere révén, ami – mint később kiderült – győztes találat lett.

A normandiak sikerében tevékeny részt vállalt a magyar légiós ellenállhatatlan volt, beszámolók szerint végig aktívan játszott, remek elfutásai voltak - és a jobb oldali beadása után született a zimbabwei csatár szezonbeli 20. gólja.

Beséék a mostani sikerrel ideiglenesen feljöttek a hatodik helyre a tabellán. A következő fordulóban a Lorient otthonába látogatnak március 16-án.

Bese gólpassza és a győztes gól

Lengyelország

Gólgazdag, 4-4-es döntetlent játszott egymással a Zaglebie Lubin és a Lechia Gdansk a lengyel élvonal 26. fordulójában. A hazaiak magyar középpályása, Tajti Mátyás az egész meccsen a kispadon ült.

A Slask Wroclaw téli szerzeménye, Tamás Márk kezdőként debütált, és végigjátszotta a Jagiellonia ellen, 1-0-s vereséggel végződő mérkőzést.

A dunaszerdahelyi DAC-tól a Piast Gliwicéhez szerződő Vida Kristopher szintén bemutatkozhatott a lengyel bajnokságban. A 24 éves csatár a 88. percben lépett pályára a Legia Varso otthonában 2-1-re megnyert összecsapáson.

Svájc

Továbbra sem játszottak fordulót a svájci élvonalbeli bajnokságban, miután a svájci futball-liga (SFL) korábban minden hétvégi mérkőzést elhalasztott, miután a kormány – a koronavírus terjedését megakadályozandó – megtiltott minden olyan tömegrendezvényt az országban, amely ezernél több érdeklődőt vonz, így elmaradt a Kecskés Ákost és Filip Holendert foglalkoztató Lugano Luzern elleni bajnokija is.

Skócia

Bogdán Ádám zsinórban tizenötödször is a kispadról nézte végig csapata, a skót Hibernian mérkőzését. A magyar válogatott kapus legutóbb az Aberdeen elleni (3-1) bajnokin sem kapott lehetőséget edzőjétől.

Ausztria

Négy nyeretlen bajnoki és három hónap után győzött először a Salzburg a bajnokságban, így három fordulóval az alapszakasz vége előtt a címvédő hatpontos hátrányban követi a listavezető LASK-ot a tabellán.

A Sturm Graz elleni vasárnap rangadón (2-0) Szoboszlai Dominik, a hazaiak magyar válogatott középpályása végig a pályán volt, és a második találat előtt lehelletfinom passzal hozta helyzetbe a kapuba találó Patson Dakát.

Szoboszlai 16 eddigi idénybeli bajnoki mérkőzésén 3 gólt és 3 asszisztot jegyzett.

Szoboszlai gólpassza

Szlovákia

A szlovák első osztály 22. játéknapján a DAC hazai pályán 1-0-ra kikapott a Trnava (Nagyszombat) ellen. A dunaszerdahelyieknél Kalmár Zsolt csereként a 41. percben, Németh Krisztián az 57. percben lépett pályára. Vida Máté kezdőként 79. percig a pályán volt, míg Schäfer András végigjátszotta a mérkőzést.

A Slovan Bratislava magyar középpályása, Holman Dávid a 61. percben, csereként szállt be a Ruzomberok (Rózsahegy) ellen 1-0-ra megnyert találkozón.

Ciprus

Az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje, Lang Ádám végigjátszotta az AEL Limasszol ellen 3-0-ra megnyert bajnokit a ciprusi élvonal 23. fordulójában. Honfitársa, Szalai Attila is végig a pályán volt az APOEL ellen 1-1-re végződő találkozón, a fiatal bekk a 14. percben sárga lapot kapott.

Görögország

A görög kupa elődöntőjének 1. felvonásán a Korhut Mihályt végig soraiban tudó Aris 2-1-es vereséget szenvedett az AEK Athén otthonában. A visszavágót április 23-án játsszák majd.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek hazai pályán 2-0-ra nyert a Varazdin ellen a horvát élvonal 26. fordulójában. A magyar válogatott középpályás majdnem gólt szerzett, azonban a lövését Ivan Nevistic bravúrral védte.

Egyesült Arab Emírségek

A koronavírus-járvány miatt zárt kapuk előtt játszották le Dzsudzsákék az Al Fujairah ellen 2-1-re megnyert bajnokit. A magyar válogatott szélső végig a pályán volt.

Koronavírus: Dzsudzsákéknak is zárt kapuk mögött kell játszaniuk
Azonnali hatállyal betiltotta az Arab Öböl Liga mérkőzéseinek látogatását is az Egyesült Arab Emirátusok futballszövetsége a térségben és az országban is terjeszkedő koronavírus-járvány miatt.

Uruguay

Vadócz Krisztián kezdőként végig a pályán volt a Penarol-Danubio uruguay-i bajnokin. A magyar középpályás a 83. percben egy szögletet követően fejelt kapura, de a fejesébe belekapott egy védő, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Cristian Rodriguez értékesítette. Úgy tűnt, a Penarol megnyeri a meccset, a 91. percben azonban a Danubio egyenlített.

Érdekesség, hogy Vadóczéknak ez a harmadik bajnokijuk, amelyen a 90. perc után van döntő gól. Az elsőt megnyertek, a másodikon kikaptak, míg most a harmadik döntetlennel zárult.

A Penarol három forduló után 4 ponttal a 8. helyen áll.

India

Busai Attila kezdőként végigjátszotta a Real Kashmir ellen 1-0-ra elveszített bajnokit az indiai másodosztályban. A magyar középpályás klubja 15 ponttal az utolsó előtti helyen áll a 11 csapatos bajnokságban.

Amerikai Egyesült Államok

Második mérkőzését is megnyerte az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő Sporting Kansas City. A csapat két magyarja, Baráth Botond és Sallói Dániel a múlthéthez hasonlóan ezúttal is a kispadról figyelte végig az eseményeket a Houston Dynamo ellen, kiütéses 4-0-s sikerrel végződő bajnokin.