Nagy Ádám szokatlan posztról adott gólpasszt Angliában - videó

Nagy Ádám 76 percen át, kezdőként lépett pályára az angol másodosztályú Bristol City-ben. Ezúttal azonban új feladatot kapott edzőjétől, Niger Pearsontól.
Dudás Gábor 2021. április 22., csütörtök 9:00
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 22., csütörtök 9:00

Nagy Ádámot ezúttal jobb oldali középpályásként, támadó feladatokkal küldte pályára edzője, és a magyar válogatott játékos meg is oldotta új feladatát, sőt, még gólpasszt is adott a Wycombe Wanderers elleni idegenbeli találkozón.

Amelyen a 28. percben szerzett vezetést a Bristol City: a jobbról befelé húzó Nagy tette le a labdát Bakinsonnak, aki nagy gólt vágott a jobb felső sarokba.

A második félidőben azonban már rosszabbul akakult a mérkőzés a City számára, hiszen a sereghajtó házigazda előbb kiegyenlített a 65. percben, majd a ráadás pillanataiban (ekkor a magyar légióst már lecserélték) jött a már 38 éves "izomember", a világ egyik legerősebb futballistája, Adebayo Akinfenwa, és 11-esből eldöntötte a találkozót (2-1).

A Bristol City három fordulóval a bajnokság vége (leszámítva a playoffot) előtt a 16. helyen áll a tabellán, sem a feljutás, sem a kiesés nem fenyegeti a Championshipben.

Interjú: "Egy nap örökre kiesett az életemből" - Nagy Ádám a legjobb tulajdonságáról, álmai bajnokságáról és a remélt Fradi-szerződésről
Nagy Ádám nem egy szokványos sérülést szenvedett. A válogatott középpályás azonban már teljes mértékben felépült és az új feladatokra összpontosít. A Bristol játékosa számára édes teher lenne, ha az Európa-bajnokság után egy spanyol és egy olasz lehetőség közül választhatna. Úgy érzi, felnőtt férfiként várja az Eb-t, az elmúlt években komplexebb játékos lett, aki már a támadásokat is hatékonyan képes segíteni. Nagyon büszke rá, hogy a legmélyebb gödörből is ki tud mászni, pályafutása vége felé pedig szívesen visszatérne kedvenc magyar csapatába. Interjú Nagy Ádámmal, a Bristol City és a magyar válogatott középpályásával.