Nagy Ádám győztes meccsekkel tért vissza, újabb Dárdai a Bundesligában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. november 9., hétfő 13:07
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 9., hétfő 13:07

Németország

A Bundesliga 7. fordulójában a Willi Orbánt és Gulácsi Pétert is foglalkoztató RB Leipzig a Sallai Roland fémjelezte Freiburgot látta vendégül, a hazaiak pedig végül magabiztos, háromgólos győzelmet arattak - a lipcseieknél mindkét magyar válogatott játékos végig a pályán volt, míg Sallai kezdőként 75 percet kapott.

Szalai Ádámot - akit közben Marco Rossi szövetségi kapitány megvédett - ezúttal sem nevezte a keretbe sem a Mainz, amely ikszelt a Schalkéval, így továbbra is nyeretlen mindkét együttes.

A Hertha BSC német utánpótlás-válogatott hátvédje, Dárdai Pál második legidősebb fia, Márton 18 évesen és 269 naposan bemutatkozhatott a német élvonalban szombaton, miután a 92. percben állt be. Edzője, Bruno Labbadia elismerően beszélt róla a német Kickernek.

"Márton kiváló bal lábbal rendelkezik, jól építi fel a játékot, folyamatosan tanul, kíváncsi személyiség, aki ráadásul fizikailag ismét fejlődött. Szeretünk vele dolgozni, remélem, még tovább fejlődik majd, mivel döntő fontosságú, hogy a hozzá hasonló fiatalok a továbbiakban is azon dolgozzanak a jövőben, hogy minél jobbak legyenek. A motiválás és a bátorítás a feladatunk, de maguknak kell átlépniük azt a bizonyos ajtót" - mondta a szakember Dárdairól.

Würzburger Kickers ellen lőtt első bajnoki gólja után Novothny Soma (Bochum) kezdő volt a Greuther Fürth ellen, majd a félidőben lecserélte edzője. Csapata 2-0-s vereséget szenvedett idegenben, így visszacsúszott a hatodik helyre a német másodosztály tabelláján.

Anglia

Kedden este először kezdett bokasérülése óta Nagy Ádám, az angol másodosztályú Bristol City magyar válogatott középpályása. A 25 éves játékos tevékeny részt vállalat abban, hogy csapata ötmeccses nyeretlenségi sorozatot követően hátrányból fordítva, 2-1-re nyert a Huddersfield vendégeként.

Nagy - aki a statisztikai adatok szerint a legtöbbet futotta a pályán - komoly mezőnymunkát végzett a kilencven perc során, és jó játékkal járult hozzá a kedd esti sikerhez. Teljesítménye mellett a klubhonlap sem ment el szó nélkül, amely a meccsvégi összegzésében kiemelte,

92.1%-OS PASSZHATÉKONYSÁGGAL VETTE KI RÉSZÉT CSAPATA GÖRDÜLÉKENY JÁTÉKÁBÓL.

A lefújás utáni értékelésében, Dean Holden vezetőedző is megdicsérte a magyar válogatott középpályást.

- Mindenki fontos szerepet játszott a mai sikerben. Nagy Ádám nagyszerű teljesítményt nyújtott. Már a mérkőzés előtti délutánon a szállodában is lehetett látni, milyen összetartóak a játékosok és a szakmai stáb. Ezt láthattuk a meccsen is, és hallhattuk a lelátóról is, ahogyan a cserejátékosok bátorítják a társakat és a támogatásukat fejezik ki. Végül pedig azok is befolyással tudtak lenni a játékra, akik csereként szálltak be - kezdte a 41 éves szakember a bristolpost.co.uk-nak - Egyetértek azzal, hogy Callum O’Dowda nagyszerűen játszott, de idesorolnám Nagy Ádámot is, aki remekül teljesített, rengeteget futott és nagyon sokat egy az egyezett a középpályán, neki köszönhetően többször is felértünk a kapu elé az első játékrészben. Kiemelkedő volt az energiaszintje.

Nagyról hasonlóan jó véleménnyel volt a fentebb említett portál, amelytől hatos osztályzatot kapott.

- A szezonban az első meccsét játszotta a magyar játékos, ennek ellenére kiváló teljesítményt nyújtott. Egyszerűen tette a dolgát, ami hiányzott eddig a csapatból. Ez talán a reneszánszának a kezdete lehet - olvasható a magyar válogatott középpályásról az értékelés.

Pénteken Nagy Ádámmal a kezdőcsapatában lépett pályára a Bristol a Cardiff City otthonában.

A magyar válogatott középpályás együttese már a második percben megszerezte a vezetést egy szépen kijátszott támadás végén és előnyét a lefújásig megtartotta, amivel fontos idegenbeli győzelmet szerzett, így már a tabella második helyén áll.

Nagy Ádám sérülés utáni visszatérése óta második meccsét játszotta a Bristolban, ezeken mindkétszer három pontot szerzett az azt megelőző időszakban rossz formában lévő Bristol. Nagy végigjátszotta a mai bajnokit, a hatos pozícióban megbízható játékkal segítette győzelemhez csapatát.

Belgium

Elhalasztották a belga élvonal 12. fordulóját, így az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás nem lépett pályára a hétvégén.

Hollandia

A magyar felnőttválogatott helyett ezúttal az U21-eseknél számításba vett Szőke Adrián (Venlo) kezdőként lépett pályára a Heracles ellen 3-2-re megnyert bajnokin, ám az első játékrész ráadásban a kiállítás sorsára jutott a holland élvonal 8. fordulójában.

Törökország

A török élvonalbeli bajnokság 8. fordulójában Varga Kevin együttese, a Kasimpasa és Megyeri Balázs együttese, a Göztepe is 1-1-es döntetlent játszott. A magyar válogatott szélső a 66. percben váltotta a MOL Fehérvár FC-től kölcsönben szerepelő Armin Hodzicot, a bosnyák támadó egy perccel korábban alakította 2–0-ra az állást, utóbbi a kispadról nézte végig a meccset.

Ausztria

A Rapid Wien elleni, vasárnapi osztrák rangadón (1-1) Szoboszlai Dominik gólpasszal járult hozzá csapata pontszerzéséhez - ez volt a magyar válogatotthoz utazó 20 éves középpályás hatodik asszisztja a bajnokságban (az idényben pedig már a kilencedik összességében). A vendégcsapat először veszített pontokat a bajnoki idényben.

A bécsieknél Szántó Tamás nem volt nevezve a mérkőzésre.

Majnovics Martin (St. Pölten) sem volt nevezve a Tirol ellen, illetve Tiefenbach Dániel (Austria Lustenau) Kapfenberg elleni bajnokiját elhalasztották.

A Liefering utánpótlás-válogatott magyar támadója, Bukta Csaba vállsérüléséből felépülve a 68. percben lépett pályára az Amstetten ellen (0-3), Major Sámuelt nem nevezte a mérkőzésre.

Svájc

A Lugano egyetlen magyar játékosa, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta a Lausanne ellen 1-0-ra megnyert idegenbeli bajnokit.

Szerbia

Holender Filip a 87. percig volt a pályán a Partizan Belgrádban, amely 2-1-re győzött a szabadkai Spartak Zlatibor Voda elleni szerb élvonalbeli bajnokin.

A magyar válogatott támadó fejjel adott gólpasszt Skekic 71. percben esett, ugyancsak fejjel jegyzett győztes találatához.

Holender a góltól sem járt messze a mérkőzésen, de a találkozó első nagy helyzetét kihagyó magyar játékos ziccerét védte a hazaiak kapusa.

Ciprus

Első vereségét szenvedte el a szezonban a magyar válogatott Szalai Attila együttese. A ciprusi élvonalban listavezető Apollon meglepetésre kapott ki a nem az élcsapatok közé tartozó Karmiotissza ellen, a vendégek hátrányból fordítottak.A klubhonlap beszámolója szerint egy ízben nagyot mentett a magyar védő.

Az Apollon 9 forduló után 6 győzelemmel, 2 döntetlennel és 1 vereséggel, 20 ponttal első a ciprusi első osztályban, azonos pontszámmal a második helyezett Anorthosisszal.

Lang Ádám kezdőként végigjátszotta a Doxa elleni (0-0) bajnokit, a 87. percben sárga lapot kapott.

Görögország

Három vereség és két döntetlen után megszerezte első győzelmét a bajnokságban Nagy Gergely csapata, az AEL Larissa, amely hátrányból fordítva 2-1-re nyert a Pas Giannina vendégeként szerda este. A magyar kapus végigjátszotta a mérkőzést.

A hétvégén viszont már a Lamia elleni bajnokit elhalasztották.

Lengyelország

Tamás Márk (Slask Wroclaw) kezdőként végigjátszotta a Lechia Gdansk elleni 0-0-ra végződő bajnokit.

Szlovákia

Gól nélküli döntetlent játszott a DAC ,amely hazai pályán fogadta a Pohronie csapatát. A dunaszerdahelyieknél Kalmár Zsolt és Schäfer András végig a pályán volt, a súlyos sérüléséből lábadozó Vida Máté nem volt a keretben.

A Slovan Bratislava 2-0-ra nyert a Michalovce (Nagymihály) vendégeként, a pozsonyiaknál Holman Dávid 72 percet játszott a szlovák élvonal 13. fordulójának szombati játéknapján.

Horvátország

Szerda este a Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 2-1-re nyert a Lokomotiva Zagreb ellen a 8. fordulóból elhalasztott mérkőzésen.

A magyar válogatottba visszatérő középpályás a Gyurcsó Ádámot is soraiban tudó Hajduk Split elleni (1-1) bajnoki előtt nem érezte jól magát, így nem volt nevezve a mérkőzésre. Később kiderült, karanténba került, nem játszhat az Izland elleni sorsdöntő Eb-pótselejtezőn. A splitiek magyar szélsője 72 percig volt a pályán, majd edzője lecserélte.

Olaszország

A 18 éves Balogh Botond (Parma) nem játszott a Fiorentina ellen gól nélküli döntetlennel végződő összecsapáson.

Honfitársa, Horváth Krisztofer (Torino) nem volt tagja a Crotone elleni meccskeretnek az olasz első osztály 7. fordulójában.

Portugália

Bobál Gergely ezúttal is a kispadról figyelte a CD Nacional legutóbbi bajnokiját, amely 2-1-re nyert a Gil Vicente ellen.

Uruguay

Az uruguayi Penarol magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián csereként a 63. percben lépett pályára Maldonado elleni bajnokin, majd a 89. percben sárga lapot kapott. Csapata 4-1-re nyert.

Paulo Vinícius (Nacional) nem volt a Defensor Sporting (0-3) elleni meccskeretben.

USA

Az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő Colombus Crew magyar támadója, Németh Krisztián a kispadról figyelte az eseményeket az Atlanta United ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

A Sporting Kansas City egyetlen magyarja, Sallói Dániel szintén a cserepadon foglalt helyet a Real Salt Lake ellen - ő is győzelemnek örülhetett, hiszen csapata 2-0-ra nyert idegenben.

Egyesült Arab Emírségek

Koman Vladimir kezdőként egy félidőt játszott az Al-Hatta színeiben, amely hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett az Al-Nasr ellen az arab élvonal 5. fordulójában.

Kína

Kádár Tamást végig a soraiban tudó Shandong Luneng 4-3-ra kikapott a a Csungcsin Lifantól a kínai első osztály rájátszásában, az 5. helyért zajló párharc első felvonásán.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.