Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Légiósok: Már BL-helyen a szárnyakat kapó Leipzig, magyar gólpassz Hollandiában

Gulácsi és Orbán kezdett, Szoboszlai a 70. percben állt be a Lipcse győztes bajnokiján. Tamás hosszú idő után tért vissza Lengyelországban, Rácz kiosztott egy asszisztot Hollandiában.
Nyikes Zoltán 2022. február 11., péntek 23:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 11., péntek 23:20

A három magyar játékost is foglalkoztató RB Leipzig 3-1-re nyert vendége, a Köln ellen a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának nyitómérkőzésén, pénteken. A lipcsei együttesben Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, míg Szoboszlai Dominik - már 3-0-s vezetésnél - a 70. percben állt be.

A Leipzig a legutóbbi öt bajnokiján már negyedszer győzött - csak a listavezető Bayern Münchentől kapott ki -, és mostani diadalával a negyedik helyre előrelépve megelőzte a tabellán pénteki riválisát. (MTI)

Bundesliga, 22. forduló:

RB Leipzig-1. FC Köln 3-1 (Nkunku 25., Olmo 54., Angelino 57., ill. Lemperle 91.)

Így nyert a Lipcse

Legutóbb tavaly szeptember 11-én lépett pályára a lengyel bajnokságban a sportsérvvel műtött Tamás Márk, péntek este pedig a kezdőcsapatban tért vissza a Slask Wroclaw bajnokiján. A magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót, csapata idegenben 1-1-es döntetlent ért el.

Rácz Barnabás a kezdőcsapat tagja a holland másodosztályú Eindhovennél az Oss elleni idegenbeli bajnokin. A magyar középpályás a 15. percben ki is osztott egy gólpasszt, a szögletét követően szerzett gólt fejjel Mawouna Amevor. Az Oss még az első félidőben egyenlíteni tudott, de végül az Eindhoven a 82. percben szerzett gólnak köszönhetően behúzta a három pontot - Rácz a 75. percig volt a pályán.

A Fradi új igazolása a legdrágább NB I-es játékos lehet - brazil csapattól érkezhet
Jelenlegi klubjától állítólag már távozott is.