Légiósok: Balogh Norbert fejesgólja a győztes DAC-Slovanon, egy magyar döntötte el a belga és a svájci bajnokit is - videók

A 19 éves Németh András (Genk) győztes gólt szerzett a belga bajnokság rájátszásának vasárnapi játéknapján, de Balogh Norbert (DAC) és Bolla Bendegúz (Grasshoppers) is betalált csapata nyertes meccsén.
Póczik Dávid 2022. április 25., hétfő 8:57
Szerző: Póczik Dávid 2022. április 25., hétfő 8:57

Balogh Norbert góllal járult hozzá a Dunaszerdahely 2-0-s győzelméhez vasárnap a Slovan Bratislava elleni rangadón a szlovák labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának hetedik fordulójában. A kétszeres válogatott csatár kezdőként 78 percet játszott, és az első félidő hosszabbításában talált a hálóba. Ez volt a második gólja az élvonal mostani idényében.

A hazaiaknál Veszelinov Dániel végigvédte a meccset, Szánthó Regő kezdőként 69 percet játszott, Hahn János viszont sérülés miatt hiányzott a keretből. A pozsonyiaknál Holman Dávid a 76. percben lépett pályára. A Slovan múlt pénteken biztosította címvédését az élvonalban, a Dunaszerdahely továbbra is a tabella negyedik helyén áll.

Az FC DAC három nyeretlen rangadó után tudta ismét legyőzni a fővárosiakat. (MTI)

Németh András góljával a Genk vasárnap 1-0-ra győzött idegenben a Gent otthonában a belga bajnokság rájátszásában. A 19 éves magyar támadót a 89. percben küldte pályára Bernd Storck vezetőedző és két perccel később eldöntötte a mérkőzést. Némethnek ez volt a második gólja felnőtt játékosként.

Érdekesség, hogy a gólpasszt az a Joseph Paintsil adta, aki korábban a Ferencvárosban is futballozott. A Genk ezzel a sikerrel két pontra megközelítette a Gent csapatát. A szezon végén a rájátszás győztese az Európa Konferencia Ligában indulhat majd.

A svájci Grasshoppers is a 91. percben nyerte meg vasárnapi bajnokiját és itt is egy magyar légiós döntött: a 22 éves Bolla Bendegúz zárta le véglegesen a Lausanne elleni mérkőzést (3-1) és már negyedszer volt eredményes klubjában a bajnokságban.

Légiósok: Másodszor volt kezdő a BL-ben a magyar csatár, ismét gólt szerzett - videó
A dél-koreai Ulsan Hyundai csapata a héten másodszor mérkőzött az Ázsiai Bajnokok Ligájában, Koszta Márk mindkét találkozón betalált.