Kalmár bombaformában, Sallai góllal és gólpasszal nyitott a Bundesligában – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 21., hétfő 11:19
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 21., hétfő 11:19

Németország

Már 26 perc alatt kétgólos előnyre tett szert a Freiburg a Bundesliga szombati játéknapján, ez pedig elsősorban a magyar válogatott Sallai Rolandnak volt köszönhető, aki előbb remek beadással szolgálta ki csapattársát, majd egy parádés sarkazást követően közelről váltotta gólra a kipattanót - csapata végül 3-2-re nyert.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hazai pályán 3-1-re legyőzte a Mainz együttesét a német labdarúgó-bajnokság 2020/21-es idényének első fordulójában. A lipcseiek másik magyar válogatott játékosa, Willi Orbán a kispadon ült. A vendégeknél a csatár Szalai Ádám nem fért be a meccskeretbe. A mérkőzést 8500 szurkoló tekintette meg a helyszínen. (MTI)

Anglia

Az angol másodosztályban szereplő Bristol City 2-0-ra nyert a Stoke City vendégeként a bajnokság 2. fordulójában. Nagy Ádám ezúttal nem volt volt a meccskeretben.

Belgium

Bese Barnabás (OH Leuven) kezdőként 54. percet játszott az Oostende elleni bajnokin. Csapata idegenben szenvedett 3-1-es vereséget a belga élvonal 6. fordulójában.

Hollandia

A holland élvonal második fordulójában a magyar válogatott keretébe is meghívott Szőke Adrián kezdőként 57 perc játéklehetőséget kapott a Heraclesben, csapata idegenben 4-0-ra kapott ki a Willem II ellen.

Lengyelország

Tamás Márk (Slask Wroclaw) kezdőként végigjátszotta a a Pogon Szczeczin ellen 1-0-ra elveszített bajnoki mérkőzést. A 61. percben sárga lapot kapott. Honfitársa, Kocsis Gergő, az újonc Podbeskidzie középpályása az 57. percben, 1-4-es állásnál állt be csereként a Raków Czestochowa elleni meccsen. A találkozó végeredménye ezután nem változott.

Nagy Dominik (Legia Warszawa) ezúttal sem volt a Górnik Zabrze (1-3) elleni meccskeretben.

Törökország

A nyáron, Debrecenből igazolt Varga Kevin góljával vezet a Kasimpasa a Rizespor elleni török élvonalbeli találkozón. A szélső a 14. percben balról befelé húzva lőtte ki nagyszerűen a bal felsőt.

A múlt hét elején a Göztepéhez szerződő Megyeri Balázs a kispadról figyelte az eseményeket a Malatyaspor ellen 1-1-re végződő bajnokin.

Ausztria

Szoboszlai Dominik gólt szerzett, míg csapata, a címvédő Red Bull Salzburg a hatodik perctől emberhátrányban futballozva is 4-1-es győzelmet aratott a vendég Altach felett az osztrák labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján.

A 19 éves magyar válogatott középpályás együttese első gólját szerezte büntetőből, majd a 64. percben lecserélték. Az egyik statisztikákkal foglalkozó honlap (11.com) megjegyzi, hogy Szoboszlai 2018 májusi debütálása óta mind a négy 11-esét berúgta a Salzburgban, ennyit pedig egyetlen csapattársa sem értékesített.

A két mérkőzés után százszázalékos salzburgiak kedden a Bajnokok Ligája-selejtező playoffjának első mérkőzésén a Makkabi Tel-Aviv vendégei lesznek. (MTI)

Szántó Tamás (Rapid Wien) makacs térdsérüléséből felépült, azonban edzője nem nevezte a Sturm Graz ellen 1-1-re végződő bajnokira.

Az osztrák másodosztályban szereplő Austria Lustenauban Tiefenbach Dániel kezdő volt, majd a 62. percben 4-1-es állásnál cserélte le edzője a BW Linz elleni bajnokin. Csapata 5-2-es vereséget szenvedett.

Major Sámuel, a Lieferingben kezdőként 86 percet játszott, csapata 4-2-re nyert a Horn otthonában.

Svájc

Kecskés Ákos (Lugano) kezdőként végigjátszotta a Luzern elleni bajnokit. Holender Filip csereként, a 83. percben állt be. A luganóiak 2-0-ra nyerte a Luzern elleni bajnokin a svájci élvonal nyitófordulójában.

Ciprus

A Bundesliga-csapatok által figyelt magyar válogatott védő, Szalai Attila (Apollon Limasszol) csütörtökön győztes gólt lőtt az OFI elleni EL-selejtezőn, ezzel a ciprusiak bejutottak a 3. körbe. Hétvégén pedig kezdőként végigjátszotta az Anorthoszisz ellen 3-1-re megnyert meccset.

Szalai győztes gólja az OFI ellen:

Lang Ádám (Omonia Nicosia) ezúttal csereként, a 90. percben lépett pályára az AEK Larnaca ellen 2-1-re megnyert összecsapáson a ciprusi élvonal 4. fordulójában.

Szlovákia

Kalmár Zsolt és Schäfer András, a DAC két magyar válogatott játékosa ezúttal is kezdőként lépett pályára a forduló előtt (és után is) hibátlan vendégcsapatban, amely ezúttal Szenicéről hozta el a három pontot – mintegy megkoronázva a hetét, hiszen az Európa Ligában 5-3-ra megverte hosszabbítás után a cseh Jablonecet is.

A Bernd Storck által irányított dunaszerdahelyiek a meccs elejétől fogva nagy nyomás alá helyezték ellenfelüket és a 21. percben fel is törték a hazai reteszt, Kalmár nagyszerű, 25 méteres szabadrúgásból talált a kapuba. A 44. percben azonban egyenlítettek a hazaiak, Malec volt eredményes. Megint jött azonban Kalmár a 60. percben, és egy szerencsésen megpattanó távoli lövéssel megint előnybe hozta csapatát.

Négy perccel később Divkovic már 1-3-ra alakította az eredményt, erre azonban Malecnek volt még egy válasza. Kalmár aztán egy gólpasszal is észrevétette magát, szabadrúgása után fejelt Ramirez a hálóba.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek csütörtökön 2-1-re kikapott a Basel ellen, így nem jutott be a 3. körbe. A magyar válogatott középpályás kezdőként 76 percet játszott, 0-2-es állásnál cserélte le edzője, Nenad Bjelica. Szombaton, a Varazdin elleni bajnokin a 74. percben állt be, csapata 1-0-ra nyert idegenben.

Gyurcsó Ádám (Hajduk Split) az északmacedón KF Renova elleni 1-0-ra megnyert EL-selejtezőn 66 percet játszott csütörtökön este.

Portugália

Bobál Gergely (CD Nacional) a kispadról nézte végig a Boavista elleni 3-3-as bajnokit a portugál élvonal 1. fordulójában.

Csoboth Kevint (Benfica B) nem nevezték a Casa Pisa ellen 6-0-ra megnyert mérkőzésre.

Uruguay

Az uruguayi Penarol magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián ezúttal a kispadról figyelte végig a Plaza Colonia ellen 3-1-re megnyert bajnokit.

Paulo Vinícius (Club Nacional) kezdőként 82 percig a pályán volt a Danubio ellen 2-0-ra megnyert mérkőzésen.

Egyesült Államok

Sallói Dániel (Sporting Kansas City) sérülés miatt nem játszott az FC Dallas elleni mérkőzésen, csapata hazai pályán 3-2-es vereséget szenvedett.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.