Két Dárdai van már a Bundesligában, Dzsudzsák: Gólpasszok, balhé, ezüst - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. április 30., hétfő 13:58
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 30., hétfő 13:58

Németország

Folytatódott az RB Leipzig immáron négymeccses nyeretlenségi szériája a német bajnokságban: vasárnap az alsóházban tanyázó Mainz vágott egy hármast lipcseieknekGulácsi Péter védte a vendégek kapuját, az első gólt eredményező 11-esnél kis híján védeni is tudott, de végül ő sem tudott segíteni csapatán, súlyos vereségbe szaladtak bele. Az utóbbi 5 bajnoki meccsén 15 gólt kapó hálóőrnek – ezúttal aligha volt hibáztatható egyik találatban is – a mérkőzés lefújása után társaival együtt kellett kiállnia a drukkerek elé, sőt, Gulácsival még külön is elbeszélgetett a fanatikusok egyik vezetője.

Bajnokok Ligája-indulást érő helyre lépett fel a Hoffenheim, miután pénteken 3-1-re legyőzte a Hannovert a Bundesligában. A hazaiak részéről Andrej Kramaric triplázott. Csapattársa, a magyar Szalai Ádám szűk félórát kapott, a 63. perben lépett pályára. A csatár majdnem betalált, de egy óriási helyzetben rendkívül peches volt: a beadott labdát sem fejjel, sem lábbal nem érte el igazán, csak fura mozdulattal tudott beleérni, de nem tudta kellően irányítani a labdát.

A Dárdai Pál vezette Hertha 0-2 után három perc alatt hozta 2-2-re bajnokiját, a berlinieknél debütált a Bundesligában Dárdai Palkó.

Magyarjai nélkül kapott ki a Greuther Fürth a Bundesliga II-ben: Megyeri Balázs és Pintér Ádám sem került a keretbe a St. Pauli (0-3) ellen.

Olaszország

Nagy Ádám kezdő volt a Milan ellen, 52 percig volt a pályán a Bologna magyar válogatott középpályása a 2-1-re elveszített bajnokin a Serie A-ban.

Balogh Norbert nem nevezte a másodosztályú Palermo, nélküle kaptak ki a szicíliaiak a Venezia otthonában 3-0-ra.

Spanyolország

Hidi Patrikot nem nevezte az Oviedo a Numancia elleni, 3-0-ra elveszített másodosztályú bajnokira.

Franciaország

Mindkét magyar játékos csapata nyert a Ligue 2 36. fordulójának pénteki meccsein. Hétközi remek gólpassza után Bese Barnabás végig a pályán volt a Le Havre-ban, amely 2-0-ra verte az Ajacciót. Klubja az utóbbi négy körben háromszor nyert, így ha hozzák elmaradt meccsüket, odaérhetnek a még playoffot érő 5. pozícióra, és formájuk alapján van esélyük a feljutásra is.

Lang Ádám most csak kispados volt, nem játszott, a Nancy nélküle fordított 3-1-re a sereghajtó Tours ellen, ennek köszönhetően ők két fordulóval a zárás előtt a bennmaradást érő 17. helyre kapaszkodtak fel.

Anglia

Bogdán Ádám ezúttal sem volt ott a Liverpool meccskeretében (Stoke City, 0-0).

Portugália

Az U21-es válogatott Bíró Bence és a Vitoria Guimares második csapata 1-0-ás győzelemnek örülhetett a Benfica B otthonában. A magyar támadó 87 percig volt a pályán.

Skócia

László Csaba által irányított és a feljutásra pályázó Dundee United 2-0-ra verte otthon a Livingstont, egyik közvetlen riválisát a tabellán. A United ezzel a harmadik helyen zárt, innen várhatja a feljutásért játszandó playoffot.

Lengyelország

A Korona Kielce 22 éves hátvédje, Kecskés Ákos a kispadon ült, miközben csapata 3-1-re kikapott a felsőházban, a varsói Legia otthonában.

Szlovákia

Fájó vereségbe szaladt bele hazai pályán a Dunaszerdahely,  a Trencsén ellen, így három fordulóval a vége előtt egy pontra csökkent a történelmi ezüstéremre hajtó csallóköziek előnye a Slovan előtt. Vida Kristophert az 59. lecserélte Marco Rossi, Mervó Bence a 79. percben állt be, Kalmár Zsolt viszont végig a pályán volt.

Holman Dávid a 78. percig játszott a Slovan Bratislavában, amely 2-1-re legyőzte az éllovas Spartak Trnavát a rangadón.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) sérülése miatt nem volt ott a keretben a Sturm Graz elleni, 4-2-re elveszített bajnoki mérkőzésen.

Szoboszlai Dominik együttese, az osztrák másodosztályban szereplő FC Liefering 1-0-ra kikapott az SV Ried otthonában. Szoboszlai végig a pályán volt.

Horvátország

0-0-ás döntetlent játszott a Slaven Belupo otthonában, így - és a Rijeka győzelme miatt - visszacsúszott a tabella harmadik helyére a Hajduk Split. Gyurcsó Ádám és Futács Márkó végigjátszotta a mérkőzést, utóbbi azért nagy szó, mert a napokban saját szurkolói támadtak a magyar csatárra és néhány társára.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) felépült márciusi sérüléséből, de még nem nevezték Vorskla otthonában 2-1-re megnyert bajnokira.

Svájc

Vécsei Bálint - aki apa lett a héten - nem játszott a Lugano-St Gallen bajnokin, amelyet 2-1-re nyert meg a hazai csapat(a), így nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Dánia

Az FC Midtjylland magyar légiósa, Korcsmár Zsolt háromgólos győzelemből maradt ki ezúttal, sérülése miatt nem játszhatott az Aalborg elleni élvonalbeli bajnokin (3-0). Az FC Köbenhavn magyar kapusa, Köteles László ugyancsak sérült, nem volt ott  a keretben a Horsens ellen (3-2). A Midtjylland a második, a Köbenhavn a harmadik helyen áll a felsőházi playoffban.

Törökország

Koman Vladimirt klubja, az Adanaspor nem nevezte a magyar középpályást az Istanbulspor otthonában 4-0-ra elveszített másodosztályú bajnokira.

Ciprus

Sallai Roland  ciprusi klubja, az APOEL nagyot lépett az aranyérem felé, miután a csúcsrangadón 2-1-re legyőzte kihívóját, az Apollont, így az utolsó forduló előtt átvette az első helyet a felsőházi rájátszásban. Sallai végig a pályán volt.

Írország

Adorján Krisztián sérüléséből felépülve sem kapott még szerepet a Dundalk-ban, amely 1-0-ra kikapott a Cork City ellen, így átadta az első helyet is legyőzőjének.

USA

Az MLS legutóbbi játéknapján Stieber Zoltán góljával szerzett vezetést a DC United, de így is kikapott. A Philadelphia ellen Stieber már a 7. percben betalált, a hazaiak azonban fordítottak. A magyar támadó a második félidőben kiosztott egy gólpasszt, de csapata így is 3-2-es vereséget szenvedett.

Nikolics Nemanjával felálló Chicago Fire a Toronto otthonában végzett 2-2-es döntetlenre, a magyar csatár végigjátszotta a mérkőzést. Németh Krisztián együttese, a New England Revolution 1-0-ra nyert Sallói Dániel jelenlegi (és Németh volt) klubja, a Sporting Kansas City ellen. Előbbi a 72. percben állt be csereként, utóbbi a 82. percig volt a pályán.

Izrael

A Korhut Mihályt foglalkoztató és a felsőházi rájátszást magabiztosan vezető Hapoel Beer-Sheva idegenben játszott 1-1-es döntetlent a Bnei Yehudával. A felépülőben lévő magyar légiós még nem lépett pályára.

Kazahsztán

Megint nyert Kleinheisler László címvédő és veretlen (7 győzelem, 1 döntetlen) együttese, az Astana (Tobol, 1-0), a magyar válogatott középpályás végigjátszotta a vasárnapi találkozót.  Elek Ákos a trónkövetelő Kayrat Almatiban játszott végig és ugyancsak három pontnak örülhetett az Irtysh Pavlodar otthonában (2-1).

Arab Emírségek

Két remek előkészítéssel járult hozzá Dzsudzsák Balázs emírségekbeli csapata, az Al Wahda 4-1-es győzelméhez az Al Jazira ellen, amellyel ezüstérmes lett a csapata a bajnokságban. A magyar szélső egy kiállítást is kiharcolt, a hátulról becsúszó ellenfelével, Salim Ali Ibrahimmal pedig egy kakaskodásba is belekerült, emiatt egyébként sárgát kapott. Videók itt!

Kína

A másodosztályban szereplő Yenpien magyar válogatott védője, Guzmics Richárd tízmeccses eltiltása miatt nem játszhatott a hétvégén. Klubja, a Yanbian Funde 1-0-ra kapott ki a Lianoning otthonában, 1256 szurkoló előtt.

Hong Kong

A hongkongi bajnokság 17. fordulójának szombat délelőtti meccsén a Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó és már bajnok Kitchee a Southern Districthez látogatott. Az első félidőben a vendégek egyetlen gólt szereztek a 21. percben Tarres révén. A második félidőben egyenlítettek a hazaiak az 53. percben, majd hat perccel később megemberelték magukat Vadóczék. Előbb Paulinho talált be, majd a 73. és a 81. percben duplázni tudott Cheng Chin-Lung, amivel kialakult a 4-1-es végeredmény.

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.