Javított a DAC a 0-7 után: Kalmár-bombával maradtak 100 százalékosak - videó

Megőrizte hibátlan mérlegét a dunaszerdahelyi DAC a szlovák bajnokságban. Vasárnap, a hétközi, súlyos Európa Liga-vereséget feledtetve Bernd Storck csapata 3-1-re verte a Trencínt, többek között a góllövőlistát vezető Kalmár Zsolt nagyszerű találatának is köszönhetően.
Dudás Gábor 2020. szeptember 27., vasárnap 20:25
Szerző: Dudás Gábor 2020. szeptember 27., vasárnap 20:25

A csapatkapitányt, Kalmár Zsoltot végig, a szintén magyar válogatott Schäfer Andrást pedig a 66. percig a pályán tudó DAC ugyan a 15. percben hátrányba került a Trencín ellen, de már az első játékrészben fordítani tudott.

Kalmár a 30. percben hatalmas szabadrúgás-góllal egalizált, majd a vendégek hagytak ki egy 11-est, hogy aztán a 36. percben a hazaiak magyar csapatkapitánya Divkovicnak adjon remek gólpasszt. A 43. percben a 3-1-hez is közel járt a Dunaszerdahely, de Davis a kapufát találta el.

A 63. percben aztán Divkovic megszerezte a harmadik hazai gólt is, hogy aztán Davis is duplázzon a 88. percben, amikor másodszor is eltalálta a lécet. Maradt a 3-1, a csallóköziek 8/8-as mérleggel vezetik a szlovák Fortuna Liga tabelláját.