Felkészülés: A Fradi után a Vidi sem bírt a Haladással, a Honvéd négyet vágott a Zsolnának - eredmények

Nem született gól a másodosztályú Haladás és a Vidi felkészülési mérkőzésén, a Honvéd és a Zsolna találkozóján azonban hatszor is rezdült a háló.
Nyikes Zoltán 2020. július 25., szombat 20:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. július 25., szombat 20:53

Felkészülési mérkőzés, Szombathely

Szombathelyi Haladás (NB II)–MOL Fehérvár FC 0-0

Haladás: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Jancsó, Bosnjak – Holdampf, Csilus – Rácz F. (Doktorics, 75.), Szekér (Tóth D., 46.), Németh Mi. – Simon A. (Németh Má., 61.)

Vidi: Rockov – Rus, Stopira, Zeke – Bolla, Houri, Nyári, Pátkai, Géresi – Funsho, Nikolics.
2. félidő: Kovács D. – Fiola, Musliu, Vágó (Fodor, 67.), Hangya – Nego, Pátkai (Nyári, 62.), Nikolov, Petrjak – Hodzic, Zivzivadze.

Első felkészülési mérkőzését játszotta a bükfürdői edzőtábora alatt a MOL Fehérvár FC, amely a kedden a Ferencváros ellen 2-2-es döntetlent játszó Haladással nézett farkasszemet.

Az első 15 percben Rácz és Simon is próbára tette a Vidi új kapusát, Rockovot, aki mindkét alkalommal a helyén volt és védeni tudott, míg a túloldalon hiába talált be Nikolics egy szabadrúgást követően, les miatt érvénytelenítették a találatot – derül ki a Vidi klubhonlapjának közvetítéséből.

A 29. percben Rácz szabadrúgását ütötte ki bravúrral a léc alól Rockov, majd Simon éles, lapos beadására vetődött ki a Vidi-kapus és közösen a becsúszó Russal menteni tudtak. A 36. minutumban Houri lőtt egy testcsel után 10 méterről, ballal a kapu mellé, nem sokkal később pedig Holdampf bombáját óriási bravúrral ütötte ki Rockov. A gól nélküli első játékrészt követően csak Pátkai maradt pályán a Vidinél, Márton Gábor tíz helyen változtatott.

A 57. percben Rácz beadása után Simon fejelt 6 méterről, Kovács Dániel óriásit védett, két percre rá pedig Nikolov szöglete után Musliu fejelhetett tisztán, pont egy védőt talált el. A 68. minutumban Rácz lőtt 17 méterről, Kovács védett szépen szögletre, míg a másik kapu előtt Nikolov lőtt ballal a bal alsó mellé 17 méterről.

A hajrában is akadt mindkét oldalon lehetőség a gólszerzésre, a hazaiaknál Rácz és Csilus próbálkozott lövéssel, a Vidinél pedig Petrjak kísérletezett 25 méterről, nem sokkal ment el a jobb alsó mellett a labda, de végül maradt a 0-0.

Felkészülési mérkőzés, Győr, ETO Park

Budapest Honvéd–Zsolna (szlovák I.) 4-2 (Kesztyűs 3., Gazdag 17., Ugrai 56., 64, ill. Mislovic 55., Bernát 71.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Batik (Kamber, 70.), Lovric (Kálnoki-Kis, 80.), Uzoma – Gazdag (Aliji, 75.), Hidi (Bocskay, 80.), Zsótér (Cipf, 63.), Kesztyűs (Sani, 70.) – Tóth-Gábor (Moutari, 63.), Ugrai (Gale, 70.).

Az Ajka elleni felkészülés mérkőzés után a szlovák bajnokságban ezüstérmes MSK Zilina ellen lépett pályára a Budapest Honvéd FC. Bódog Tamás együttese az edzőtábor helyszínén, Győrben, az ETO Parkban fogadta a felvidéki együttest.

Hamar előnyt szerzett a Honvéd, a 3. percben Hidi passzolt Tóth-Gáborhoz, aki tizenhárom méterről kapura lőtt, s bár Petras még hárított, a kipattanót Kesztyűs öt méterről az üres kapuba helyezte – olvasható a honvedfc.hu közvetítésében. A 17. percben egy sikeres letámadásból Mezghrani szerzett labdát, a jobbösszekötő helyén meginduló Tóth-Gáborhoz játszott, aki visszapasszolta a labdát a második hullámban érkező Gazdag Dánielhez, ő pedig tizennyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt.

A fordulás után szépen adogattak a vendégek a Honvéd tizenhatosának környékén, Myslovichoz került a labda, aki tizenhárom méterről ballal, a bal alsó sarokba lőtt - ezzel szépített a Zsolna. Gyorsan visszaállította a kétgólos különbséget kispesti csapat, miután Gazdag passzolt a tizenhatoson belül üresen hagyott Ugraihoz, ő pedig remek helyzetfelismeréssel, lövés helyett lágyan a bal felső sarokba emelte a labdát.

A 64. minutumban Moutari szerzett labdát, majd a jobb oldalról Ugrainak gurított vissza, aki tizenkét méterről a kapu bal oldalába lőtt. A végeredmény a 71. percben alakult ki, ekkor egy  labdavesztés után Bernát elé került a labda, aki tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)