BL, EL: Csak durva ellenfelet kaphat a Fradi - ma sorsolnak a magyar kluboknak is

A Vidi várhatja kedvező helyzetben a visszavágót. Sorsolás 12, majd 13 órától.
Dudás Gábor 2016. július 15., péntek 6:30
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 15., péntek 6:30

Az első mérkőzések után csak a Videoton (2-0 az EL-ben a szerb Cukaricki ellen) és az idegenben lőtt góljának köszönhetően a Ferencváros (1-1 idegenben az albán Partizanival a BL-ben) áll közelebb a továbbjutáshoz ellenfelénél, a DVSC és az MTK hazai, 2-1-s vereségével nagyon nehéz helyzetben várhatja a visszavágót.

A Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában is pénteken sorsolják ki a következő (harmadik, illetve második) fordulók párosításait, érdemes megnézni, kikkel játszhatnak a remélhetőleg minél nagyobb számban továbbjutó magyar együttesek.

A zöldek lehetséges riválisai szinte már mind biztosnak tűnnek, a BATE, a Ludogorec és főként a Köbenhavn tekintélyesnek mondható előnyre tett szert az első meccsén, de a Salzburg kiesésére sem érdemes nagy összeget feltenni.

A BL-ben 12, az EL-ben 13 órától sorsolnak. Egyik csapatunk sem lesz a kiemeltek között az UEFA honlapja szerint, a szövetség a megszokott módon csoportokba szedve állította össze a lehetséges párharcokat.

BL, 3. selejtezőkör, a Ferencváros lehetséges ellenfelei:

Viktoria Plzen (cseh)

Red Bull Salzburg (osztrák) – Liepaja (lett) párharc győztese (az első meccsen: 1-0)

BATE Boriszov (fehérorosz)–SJK (finn) párharc győztese (2-0)

Ludogorec (bolgár)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) párharc győztese (2-0)

A Crusaders (északír)–FC Köbenhavn (dán) párharc győztese (0-3)