Bajnoki címek, kupasiker, történelmi DAC-ezüst magyar duplával - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. május 6., hétfő 11:36
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 6., hétfő 11:36

Németország

Szalai Ádám 85 percig volt pályán a Hoffenheimben, amely 2-2-es döntetlent játszott a Mönchengladbach vendégeként.

Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig a pályán volt az RB Leipzig csapatában, amely 3-3-ra végzett a Mainz otthonában.

Hosszú hónapok kálváriája, majd műtétje után újra pályára léphetett Sallai Roland a Freiburg együttesében. A novemberben kidőlt magyar válogatott támadó a 72. percben, csereként állt be a Fortuna Düsseldorf elleni vasárnapi Bundesliga-mérkőzésen (1-1). Sallai, a 47 perctől emberhátrányban játszó csapata két fordulóval a vége előtt a 13. helyen áll a táblázaton.

A Bundesliga 32. fordulójában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC hét meccs után nyerni tudott, és ezúttal 3-1-re legyőzte a Stuttgartot. Dárdai Pál legidősebb fia, Dárdai Palkó sérülés miatt nem volt kerettag.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna hétfőn este lép pályára a Milan elleni bajnokin.

Schäfer András a Genoa kispadján ült a Roma elleni bajnokin (1-1).

Franciaország

Péntek este Bese Barnabással a kezdőcsapatában lépett pályára a Le Havre az Ajaccio ellen a francia másodosztályban. A magyar válogatott jobbhátvéd együttese 1-0-ra még vezetett, a második játékrész elején azonban már 1-2-ről kellett egyenlítenie. Bese stabilan jó játékkal segítette csapatát, egy ízben egy szabadrúgás után fejjel veszélyeztetett, de legfontosabb megmozdulását a meccs véghajrájában láthattuk: hatalmas mentésének köszönhetően tartotta otthon az egy pontot a normandiai gárda. A 2-2-es döntetlen után a Le Havre egy elmaradt büntetőt számon kérhet a játékvezetőn: egy egyértelmű kezezés után maradt néma a bíró sípja.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B hétfőn játszik bajnokit a Braga B ellen.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő és ott dobogós Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, a cserék között ült végig az FC Porto B-csapata elleni 1-1 során.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron csapata, a Fortuna Sittard csak a jövő hétvégén lesz majd a pályán.

Svájc

Vécsei Bálint és Kecskés Ákos csapata, a Lugano rendkívül fontos három pontot szerzett a Luzern elleni bajnokin, és már a 3. helyen áll a tabellán. Az alapembernek számító Vécsei végigjátszotta a meccset, Kecskés viszont nem állt be a kispadról.

Skócia

Bogdán Ádám csapata, a Hibernian 1-0-ra kikapott a Rangers otthonában. A magyar válogatott hálóőr a kispadon ült.

Ausztria

Szoboszlai Dominik a hétközi kupasiker után a bajnokságban is révbe ért a Red Bull Salzburg együttesével. Az RB az Austria Wien elleni idegenbeli rangadón (2-1) nyerte meg zsinórban hatodik bajnoki címét - Szoboszlai kezdőként, a 77. percig játszott vasárnap.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag az Admira Wacker elleni idegenbeli bajnokin (4-3).

A 17 éves Bukta Csaba nem volt kerettag a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, amely 3-2-re legyőzte idegenben a Lafnitz gárdáját.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 3-1-re kikapott az Odense ellen. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban, ezúttal sem kapott lehetőséget. A bajnokságot már megnyerte az FC Köbenhavn.

Szlovákia

Kalmár Zsolt két góljával győzött 2-1-re a már ezüstérmes DAC a Zilina (Zsolna) otthonában. A DAC-ban Kalmár mellett Vida Kristopher és Vida Máté is kezdő volt, utóbbi játszott egészen a lefújás pillanatáig.

A bajnok Slovan Bratislava Holman Dávid gólja ellenére 3-2-re kikapott a Ruzomberok (Rózsahegy) stadionjában. A Slovanban Guzmics Richárd végig a pályán volt, a gólt szerző Holmant a 68. percben cserélte le edzője.

Lengyelország

Nagy Dominik nélkül kapott ki a bajnoki címért hajtó Legia Varsó otthon, a Piast Gliwice elleni rangadón (0-1). A fővárosiak így is vezetik a tabellát, egy ponttal megelőzve legyőzőjüket.

Ukrajna

Kádár Tamás és a Dinamo Kijev 1-1-s döntetlent ért el az Olekszandrija elleni bajnokin. A kijeviek hátránya 9 pont az éllovas Sahtar Donyeck mögött.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte horvát élvonalbeli  NK Osijek 1-0-ra kikapott a Slaven Belupo otthonában – a magyar középpályás ezúttal nem volt kerettag.

A Hajduk Split magyar válogatott szélsője, Gyurcsó Ádám sérülés miatt nem játszott az Inter Zapresic elleni bajnokin (3-2).

Románia

Lang Ádámot is foglalkoztató és listavezető kolozsvári CFR hétfőn este lép pályára az Astra Giurgiu otthonában a felsőházi rájátszásban.

Görögország

Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz otthon kapott ki 2-0-ra az OFI Krétától. A kapus végigvédte a meccset, Ugrai az 56. percben állt be.

0-1 majd 2-2 után ütötte ki 7-2-re az Arisz a Xanthit a görög élvonalban. Korhut Mihály is góllal járult hozzá a fölényes hazai sikerhez, a 73. percben ő jegyezte a negyedik találatot.

Ciprus

Az APOEL magyar támadója, Balogh Norbert csapatával együtt révbe ért és bajnok lett. A kispadon ülő Balogh végül nem játszott az Apollon elleni 3-0-s évzárón.

Törökország

Feczesin Róbert nem volt a keretben a másodosztályú Adanaspornál, amely otthon kapott ki 2-1-re az Altinordu ellen.

Kazahsztán

Az Irtis Pavlodar 1-0-s, bravúros idegenbeli győzelmet aratott, Hidi Patrikkal a kezdőben, a címvédő Asztana otthonában.

Eppel Márton végig a pályán volt, miközben a Kairat Almati 1-0-ra kikapott hazai pályán a Tobol ellen.

USA

A Sporting Kansas City 3-0-ra kikapott otthon a címvédő Atlanta Unitedtől az MLS legutóbbi játéknapján. Baráth Botond, Németh Krisztián és Sallói Dániel végigjátszotta a mérkőzést.

Nikolics Nemanja kezdőként 69 percet kapott a Chicago Fire-ben, amely 0-0-s döntetlent játszott a Los Angeles FC otthonában. A magyar csatár a múlt héthez hasonlóan ezúttal is egy nagy mentéssel óvta meg góltól csapata kapuját.

A Stieber Zoltán fémjelezte D.C. United 3-1-re győzött otthon a Columbus Crew gárdája ellen. A magyar középpályás végig a kispadon ült.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázsék (Ittihad Kalba) 1-1-s döntetlent játszottak az Al Ain elleni bajnokin, a magyar szélső végig a pályán volt. Dzsudzsákot közben jelölték az Év Légiósa-címre a bajnokságban.

Irán

Koman Vladimir ezúttal nem volt a pályán a Sepahanban, a második helyen álló gárda nélküle verte 2-0-ra a Machine Sazi gárdáját.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályban a második helyen álló Busan I'Park FC 5-0-s győzelmet aratott a Daejeon Citizen otthonában. A mérkőzést végig játszó magyar csatár a 16., illetve a 20. percben a mérkőzés első két gólját szerezte.

Hongkong

A hongkongi élvonalbeli Kitchee és magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián 1-1-s döntetlent ért el a Hoj King otthonában lejátszott bajnokin.