A Bayerné vagy a Realé lehet a BL-győztes, potyogtak a gólok a római és a londoni derbin is - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Dudás Gábor 2021. szeptember 26., vasárnap 22:30
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 26., vasárnap 22:30

ANGLIA

Premier League: Az Arsenal 3-1-re legyőzte észak-londoni riválisát, a vendég Tottenhamet az angol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában. A hazai csapat bő húsz perc alatt eldöntötte a találkozót, ugyanis a 12. és a 34. perc között három gólt szerzett: Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang és Bukayo Saka volt eredményes. Az Ágyúsok a két csapat eddigi 168 bajnokiján egyszer sem vezettek a szünetben három találattal.

A fordulás után ugyan a Tottanhemnél volt többet a labda, de Szon révén csak a szépítésre futotta az erejéből. A Tottenham 2003 szeptembere óta először kapott egymást követő három bajnoki mérkőzésen három vagy annál több gólt. A két csapat bajnoki örökmérlegében 54 Spurs-győzelem és 47 döntetlen mellett ez volt a 68. Arsenal-siker.

A Wolverhampton pedig 1-0-ra győzött vasárnap a továbbra is nyeretlen Southampton otthonában, a mexikói Raul Jiménez találatával.

Manchester United: A Vörös Ördögök az RB Leipzig 23 éves francia játékosát, Nordi Mukielét szemelték ki a védelem jobb oldalára (Daily Mail)

Manchester City / Arsenal: Samir Nasri 41-szeres francia válogatott labdarúgó vasárnap bejelentette a visszavonulását. A 34 éves támadó középpályás 2004-ben kezdte profi pályafutását, amelynek során az Olympique Marseille, az Arsenal, a Manchester City, a Sevilla, az Antalyaspor, a West Ham United, végül az RSC Anderlecht csapatát erősítette.

Az Intertotó-kupát, az angol Ligakupát és az angol Szuperkupát egyszer, a Premier League-et kétszer nyerte meg, 2010-ben pedig az év legjobb francia labdarúgójává választották. Hazája válogatottjában 2007 és 2013 között 41 mérkőzésen öt gólt szerzett.

Nasrit 2017 júliusától másfél évre eltiltották, mert egy észak-amerikai klinikán intravénás kezelést kapott, amit ő úgy magyarázott, hogy csak vitamininjekcióról volt szó, nem követett el doppingvétséget. Utolsó klubja, a belga Anderlecht tavaly áprilisban elküldte, mivel megsértette a koronavírus-járvány miatt bevezetett előírásokat. (MTI)

Chelsea: A jövő nyáron már készek elengedni a csapattól a sokáig nélkülözhetetlennek mondott és a Kékeket 2016 óta szolgáló 30 éves világbajnok középpályást, a francia N'Golo Kantét (Fichajes) A német válogatott védő, Antonio Rüdiger a hírek szerint döntést hozott arról, hogy nem hosszabbítja meg a klubbal az idény végén lejáró szerződését, hanem inkább a Bayern München vagy a Real Madrid játékosa lesz (Marca)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Két döntetlen után ismét nyert a Ronald Koeman vezette Barcelona a Levante ellen (3-0). A Barca vezetőedzője viszont nem lehetett ott a pálya szélén, mivel a Cádiz elleni meccsen kiállították, majd két mérkőzésre eltiltották. A jónéhány játékosukat nélkülöző hazaiak a háromgólos sikerrel stabilizálták a helyüket a bő élcsoportban, míg a Levante továbbra is a tabella alsó részében található. A hosszú kihagyást követően visszatérő Ansu Fati a 81. percben csereként lépett pályára, és rögtön gólt szerzett: ő jegyezte csapata harmadik találatát. A 18 éves támadó sérülés miatt közel tíz hónap szünet után került ismét meccskeretbe. A hazaiak első két gólja a 6. és 14. percben született, előbb Memphis Depay, majd Luuk de Jong volt eredményes. (az MTI híre nyomán)

Real Madrid: Az angol Leicester City 25 éves török válogatott védőjét, Caglar Söyüncüt szemelték ki maguknak a blancók a jövő nyárra (DefensaCentral) A középpályára Florian Wirtz, a Bayer Leverkusen mindössze 18 éves német válogatottja a jelöltjük (Bild)

Atlético Madrid: Diego Simeone a portugál Sporting Lisszabon 23 éves szélsőjét, az 50 millió euróra taksált Pedro Goncalvest szerződtetné (AS)

OLASZORSZÁG

Serie A: Vezéráldozattal járt a Juventus első hazai győzelme – videó

Serie A: A Lazio fordulatos mérkőzésen 3–2-re legyőzte a városi rivális AS Roma csapatát vasárnap. José Mourinho kétszer is kétgólos hátrányba került a derbin, de kétszer is visszakapaszkodott, a végén pedig a Lazio a veterán spanyol kapus, Pepe Reina védéseinek is köszönhette 3-2-s győzelmét.

Juventus: Készek már januárban eladni 30 éves walesi válogatott középpályásukat, Aaron Ramseyt, akiért Angliából a West Ham, az Everton és a Newcastle United is bejelentkezett (Star) A torinóiak a Sampdoria 21 éves dán válogatott szélsőjével, Mikkel Damsgaarddal erősítenének, de a játékost az angol Tottenham is vinné (Tuttosport)

Internazionale: A bajnoki címvédő kiszemeltje az Arsenal 29 éves német válogatott kapusa, Bernd Leno, akit megfelelő ajánlat esetén angol klubja már a télen is elengedne (Fichajes)

AC Milan: Ajánlatot tettek az Atlético Madrid 31 éves mexikói válogatott középpályásáért, Hector Herreráért, akit már januárban és örömmel elengedne a spanyol bajnok. Ugyanakkor a Milan mellett a Roma, a Valencia és a Celta is vinné (El Gol Digital)

NÉMETORSZÁG

Hertha: Dárdai a történelmi 0-6 után nem gondol a lemondásra: “Túlságosan gyors volt nekünk a játék” – a Herthának szüksége van a magyar edző tapasztalatára

Bundesliga: Sallai Roland csapata, a Freiburg saját közönsége előtt 3-0-ra nyert az Augsburg ellen a német labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A magyar válogatott támadó a 71. percben lépett pályára, együttese harmadszor győzött, s ezzel ötödik helyen áll a Bundesligában. A játéknap másik meccsén a Bochum gól nélküli döntetlent játszott a Stuttgarttal, a hazai csapatnál Novothny Soma nem került a meccskeretbe. (MTI)