Légiósok: Kádár 40 méteres gólpasszal reagált a kritikákra – videó

A Dinamo Kijev felkészülési mérkőzésen 3-0-ra legyőzte a Dinamo Bresztet a törökországi Belekben.
Csakfoci Admin 2020. január 27., hétfő 18:37
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 27., hétfő 18:37

A Törökországban edzőtáborozó ukrán Dinamo Kijev a fehérorosz Dinamo Breszt ellen játszott felkészülési mérkőzést hétfő délután. Az elmúlt időszakban Ukrajnában a kritikák kereszttüzébe került magyar válogatott védő, Kádár Tamás a kezdőben kapott helyet Olekszij Mihajlicsenko vezetőedzőtől - a footboom.com tájékoztatása szerint Nazarii Rusyn, Viktor Tsygankov és Benjamin Verbic sérülés miatt nem léphetett pályára.

A 23. percben a kijeviek szerezték meg a vezetést - Pivaric egy hatalmas védelmi hibát kihasználva lőtte ki a hosszú sarkot. Szűk negyedórával később kétgólosra nőtt az ukránok előnye,

Kádár jó 40 méterről indította Pivaricot, aki a kapujából kissé kint álló Pavlyuchenko felett átfejelte a labdát.

Fordulás után a 75. percben Shepeliev tört be a tizenhatoson belülre, egy szép csel után lövésre lekészítette Duelund-nak a labdát, aki félmagasan lőtt a vendégek kapujába, kialakítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

Kádár korábban már a Kolos Kovalivka elleni bajnokin mintegy 50 méteres gólpasszt adott Besiedinnek.

A Dinamo Kijev legközelebb január 28-án, kedden - magyar idő szerint 10:00 órakor - a kazah Kairat Almati ellen játszik.