Bejelentették: Szlovákiában már jövőre lehet videóbíró

A szlovákiai Ligás Klubok Uniójának bejelentése szerint már dolgoznak a technológia bevezetésén a Fortuna Ligában.
Dudás Gábor 2019. szeptember 5., csütörtök 15:32
A szlovákiai Ligás Klubok Uniójának bejelentése szerint már dolgoznak a technológia bevezetésén a Fortuna Ligában.
Szerző: Dudás Gábor 2019. szeptember 5., csütörtök 15:32

Gyakran emlegetett téma a futballban a videó-asszisztens, amely jelentősen csökkentheti a játékvezetők hibákat. A technológia bevezetésén a Fortuna Ligában is intenzíven dolgoznak.

"Jelenleg zajlik a közbeszerzés a szimulátorok megvásárlására, majd a szenci edzőközpontban lesznek elhelyezve. Rajtuk lesznek iskolázva a játékvezetők és a VAR rendszer kezelői. Célunk, hogy a 2020/2021-es idényben elindítsuk a VAR rendszert a televíziós mérkőzéseken. Viszont nem szeretnénk harcolni az idővel, a VAR egy újdonság és látjuk, hogy a fejlett országokban is még gyerekproblémái vannak. Ezért nagy figyelmet szentelünk a felkészülésre, hogy biztosak legyünk benne, a rendszer minőségesen fog működni" - írja a sportolunk.sk.

Ahogy arról beszámoltunk, az MLSZ is tervezi a videóbíró bevezetését az OTP Bank Ligában - erről Csányi Sándor elnök beszélt még májusban.

Átigazolások
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.
Újpest
Fehér Csaba az UP élén
A klub korábbi bajnok labdarúgója, Fehér Csaba veheti át az utánpótlás irányítását a lila-fehéreknél.
Videoton
Pető hosszabbított
A Videoton vezetőedzője, Pető Tamás 2028-ig hosszabbította meg szerződését a klubbal.
Tovább az összes átigazoláshoz