Az UEFA meghozta friss döntését az orosz klubcsapatokról és válogatottakról - hivatalos

Nincs enyhítés, így a következő szezonban sem indulhatnak az oroszok a nemzetközi kupákban.
Budai László 2022. május 2., hétfő 19:29
Nincs enyhítés, így a következő szezonban sem indulhatnak az oroszok a nemzetközi kupákban.
Szerző: Budai László 2022. május 2., hétfő 19:29
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a következő szezonra is fenntartotta az orosz klubcsapatok és válogatottak kizárását a nemzetközi sorozatokból.

Az UEFA hétfői bejelentése szerint az oroszok ukrajnai háborúja miatti szankció érinti a férfi felnőtt válogatottat, amely nem léphet pályára a Nemzetek Ligája B osztályában, ahonnan ki fog esni.

A női válogatott a júliusban Angliában sorra kerülő Európa-bajnokságon, valamint a jövő évi világbajnokság selejtezősorozatában sem szerepelhet.

A Bajnokok Ligájában, az Európa-ligában, a Konferencia-ligában, az UEFA Ifjúsági Ligában és a női Bajnokok Ligájában sem lesznek orosz klubcsapatok a következő szezonban.

Az UEFA visszautasította az oroszok pályázatát a 2028-as vagy a 2032-es férfi Európa-bajnokság megrendezésére.
(mti)

Olvastad már?
Megerősítve: NB I-es csapatnál lesz sportigazgató a Fradi-ikon - hivatalos
A tavaly nyáron Zalaegerszegről távozó Sallói István utódja Dragóner Attila lesz, aki a szezon végéig még Soroksáron marad.
Elolvasom
Átigazolások
Békéscsaba
Kuznyecov lehet az edző
A Csakfoci értesülései szerint Kuznyecov Szergej veheti át az NB III-ba kiesett Békéscsaba 1912 Előre irányítását.
ETO
Toronycsatár érkezhet

A szlovák másodosztályú Somorja 20 éves gambiai támadója, Modou Lamin Marong iránt érdeklődik az ETO. A 195 centiméteres csatár 27 bajnokin 10 góllal zárt. (africasoccer.com)

DVSC
Bárány utazik?
Akár már kedden orvosi vizsgálatra utazhat Bárány Donát, akit holland sajtóhírek szerint az ADO Den Haag szerződtetne.
Tovább az összes átigazoláshoz