Vb-selejtezők: Messi gólja is kevés volt Argentína győzelméhez - eredmények, videó

A Barcelona világklasszisának góljára a korábbi csapattárs, Alexis Sánchez válaszolt az Argentína-Chile vb-selejtezőn.
Nyikes Zoltán 2021. június 4., péntek 10:17
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 4., péntek 10:17

Argentína házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott Chilével a jövő évi, katari labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának ötödik fordulójában, csütörtökön. A hazaiak a 24. percben Lionel Messi büntetőjével szereztek vezetést - ez volt a 72. találata nemzeti színekben -, majd Alexis Sánchez a 35. percben egyenlített.

A Santiago del Esteróban rendezett zárt kapus mérkőzés előtt megemlékeztek a tavaly novemberben elhunyt Diego Maradonáról, az Unico Madres de Ciudades stadion előtt leleplezték az őt ábrázoló óriási bronzszobrot. Az argentinok kedden Kolumbiával találkoznak, amely ezúttal magabiztosan győzött Peruban.

A szünet előtt Yerry Mina szerzett vezetést, majd Miguel Traucót második sárga lappal kiállította a játékvezető. A második félidő elején Matheus Uribe duplázta meg a különbséget, az 55. percben Luis Dias is betalált, és az eredmény Daniel Munoz négy perccel későbbi kiállítása után már nem változott.

Eredmények, 5. forduló:

Uruguay-Paraguay 0-0
Argentína-Chile 1-1 (Messi 23. - 11-esből, ill. A. Sánchez 36.)
Peru-Kolumbia 0-3 (Mina 40., Uribe 49., Luis Diaz 55.) Kiállítva: Trauco 45., ill. Munoz 59.)
Bolívia-Venezuela 3-1 (Moreno 5., 83., Bejarano 60., ill. Chancellor 26.)