Topligák: Orbán-góllal verték simán a két Dárdai Hertháját, Barca-botlás, Inter-siker a milánói derbin - videók

Orbánnal és Gulácsival verte az RB Leipzig Dárdai Pál és Márton Hertháját - ez történt az európai topligákban vasárnap délután. Videók.
Dudás Gábor 2021. február 21., vasárnap 17:28
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 21., vasárnap 17:28

PREMIER LEAGUE

A Tottenham Hotspur 2-1-re kikapott a West Ham United vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. A két csapat előző négy találkozóját a Tottenham nyerte, amikor a West Ham volt a pályaválasztó. Ezúttal mindkét csapat négyszer találta el ellenfele kapuját, de ehhez a Tottenhamnek 19 lövésre volt szüksége, a West Hamnek viszont négy is elég volt.

A West Ham ezzel továbbra is tartja a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyét a tabellán, míg José Mourinho vezetőedző együttese lassacskán lemondhat arról, hogy a következő idényben a legrangosabb európai kupasorozatban szerepelhessen, hiszen hátránya kilenc pont londoni riválisával szemben. (MTI)

Az idény másik meglepetéscsapata, a Leicester City 2-1-re legyőzte idegenben az Aston Villát és jelenleg a második a tabellán.

A Premier League legnagyobb harcosa vérző fejjel állt fel blokkolni és mosolygott - videó
A West Ham Unied-Tottenham Hotspur angol bajnoki (2-1) első félidejében a hazaiak cseh középpályása, Tomás Soucek csúnyán összefejelt egyik ellenfelével, fel is szakadt a bőr a szemöldökénél, de vérző fejjel is felpattant, hogy blokkoljon. És csak mosolygott...majd egy kötéssel a fején végigjátszotta az összecsapást.

Premier League, 25. forduló:

West Ham United - Tottenham Hotspur 2-1 (Antonio 5., Lingard 47., ill. Lucas Moura 64.)

Aston Villa - Leicester City 1-2 (Traoré 48., ill. Maddison 19., Barnes 23.)

17:30: Arsenal - Manchester City

20:00: Manchester United - Newcastle United

Hétfőn:

21:00: Brighton - Crystal Palace

LA LIGA

Megszakadt az FC Barcelona győzelmi sorozata a spanyol labdarúgó-bajnokságban, miután a 24. forduló vasárnapi játéknapján 1-1-es döntetlent játszott a vendég Cádizzal.

A katalánok a hatszoros aranylabdás, az 506. bajokiján pályára lépő, ezzel Xavi Hernándezt a klub örökrangsorának élén megelőző Lionel Messi büntetőjével szereztek vezetést. Az argentin csatár a La Ligában 73. alkalommal lőhetett tizenegyest, ezzel Cristiano Ronaldót megelőzve ebben a tekintetben is az örökrangsor élére ugrott. Messi sorozatban a hatodik bajnokiján volt eredményes, ilyesmire legutóbb 2019 februárjában volt képes és már a 38. ellenfélnek talált be a La Ligában, amivel saját rekordját javította meg.

A vendégek végül a 89. percben, szinte a semmiből egyenlítettek szintén büntetőből, ezzel megszakították a Barcelona hét mérkőzésből álló győzelmi sorozatát a La Ligában, öt nappal a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a PSG-től elszenvedett 4-1-es hazai vereség után.

Mivel szombaton az éllovas Atlético Madrid kikapott, a Real Madrid pedig legyőzte a Valladolidot, Zinedine Zidane együttese a forduló nagy nyertese. (MTI)

La Liga, 24. forduló:

Barcelona - Cádiz 1-1 (Messi 32. - 11-esből, ill. A. Fernández 89. - 11-esből)

16:15: Real Sociedad - Alavés

18:30: Huesca - Granada

21:00: Athletic Bilbao - Villarreal

Hétfőn:

21:00: Osasuna - Sevilla

SERIE A

A listavezető Internazionale 3-0-ra legyőzte az AC Milant a vasárnapi milánói derbin, ezzel Antonio Conte csapata négypontosra növelte előnyét a tabellán, és nagy lépést tett az olasz bajnoki cím felé.

Serie A, 23. forduló:

AC Milan – Internazionale 0-3 (L. Martínez 5., 57., Lukaku 65.)

Parma – Udinese 2-2 (Cornelius 3., Kucka 32. – 11-esből, ill. Okaka 64., Nuytinck 80.)

18:00: Atalanta – Napoli

20:45: Benevento – AS Roma

Hétfőn:

20:45: Juventus – Crotone

BUNDESLIGA

Az RB Leipzig kezdőcsapatában Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel sima, 3-0-s győzelemmel abszolválta a Dárdai Pál vezette Hertha otthonában lejátszott vasárnapi bajnokiját. Orbán szerezte csapata harmadik gólját, a 84. percben Sabitzer beadását fejelte a kapuba a bekk. A Herthában Dárdai középső fia, Dárdai Márton kezdő volt a védelem közepén.