Topligák: A Juventus hátrányból nyert a városi derbin, Gulácsiék pontot raboltak a Bayerntől - eredmények, videók

A Juventus hátrányból fordítva Bonucci találatával megnyerte a Torino elleni városi derbit. Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban, hatgólos döntetlent játszott a Bayern München ellen. A lipcseiek másik magyarja, Willi Orbán csereként lépett pályára.
Csakfoci Admin 2020. december 5., szombat 20:50
Szerző: Csakfoci Admin 2020. december 5., szombat 20:50

Serie A, 10. forduló

Juventus-Torino 2-1 (McKennie 78., Bonucci 89., ill. N'Koulou 9.)

A címvédő Juventus hátrányból, 89. percben szerzett fejesgóljával nyert 2-1-re a Torino elleni városi rangadón az olasz bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján.

A hazaiak a 78. percig hátrányban voltak, Leonardo Bonucci győztes találata előtt a csereként beálló Weston McKennie révén egyenlített.

Ez volt a két csapat 151. egymás elleni bajnokija, a Juventus a 73. sikerét aratta 43 döntetlen és 35 vereség mellett, és 2015 áprilisa óta őrzi veretlenségét a párharcban.

Bundesliga, 10. forduló

Bayern München-RB Leipzig 3-3 (Musiala 30., 34., Müller 75., ill. Nkunku, Kluivert 36., Forsberg 48.)

A Gulácsi Péterrel felálló, második helyen álló RB Leipzig hatgólos döntetlent játszott idegenben a címvédő és listavezető Bayern Münchennel a német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati rangadóján.

A vendégek másik magyar válogatott futballistája, Willi Orbán, a 78. percben csereként lépett pályára.

A lipcseiek kétszer is vezettek, az első és a második félidő elején is, de be kellett érniük az egy ponttal. A Bajnokok Ligája-címvédő hazaiak legjobbja a duplázó Thomas Müller volt, míg Kingsley Coman három gólpasszt adott.

Premier League, 11. forduló

West Ham-Manchester United 1-3 (Soucek 38., ill. Poga 65., Greenwood 68., Rashford 78.)

A Manchester United a második félidőben három gólt szerezve, hátrányból fordítva győzött a West Ham United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján.

A manchesteriek az előző fordulóban a Southampton vendégeként kétgólos hátrányból álltak fel.

Ole Gunnar Solskjaer együttese sorozatban kilencedik idegenbeli bajnoki mérkőzésén diadalmaskodott, tovább javítva a klubrekordot.

La Liga, 12. forduló

Atlético Madrid-Valladolid 2-0 (Lemar 56., Llorente 72.)

Az Atlético Madrid a tabella élére lépett a spanyol labdarúgó-élvonalban, miután 2-0-ra legyőzte vendégét, a Real Valladolidot. A sorozatban hét megnyert bajnokinál járó fővárosiak tíz mérkőzést követően - egyedüliként - még veretlenek a La Ligában. (MTI)

Topligák: Öngól vetett véget a Real Madrid rossz sorozatának, simán nyert a ManCity - videók
A Real Madrid 1-0-ra győzött Sevillában a spanyol bajnokság 12. fordulójának szombati rangadóján, míg a Manchester City hazai pályán 2-0-ra legyőzte az újonc Fulhamet az angol élvonal 11. játéknapján.